АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-4782 Головуючий у 1 інстанції: Артемова Л.Г.
2006р. Суддя-доповідач: Боєва В.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2006 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Денисенко Т.С.
Суддів : Коваленко А.І.
Боєвої В.В. При секретарі: Бабенко ТІ.
розглянула у відкритому судовому засіданні клопотання Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 31 травня 2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради про стягнення недоплаченої одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 31 травня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково.
07 червня 2006 року Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради подало до суду заяву про апеляційне оскарження постанови суду, а 19 липня 2006 року апеляційну скаргу, яка містить клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження зазначеної постанови суду, посилаючись на поважність причин його пропуску.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради про поновлення строку апеляційного оскарження постанови суду не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. З ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно з ч. 6 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Посилаючись на поважність причин пропуску строку, Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради зазначає, що у зв'язку з відсутністю юрисконсульта управління Шелудченко О.І. була допущена технічна помилка щодо оформлення апеляційної скарги.
Як вбачається із матеріалів справи, представник відповідача - Шелудченко О.І. була присутня в судовому засіданні під час проголошення постанови суду (а.с. 18), а тому Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської знало про наявність такої постанови і мало реальну можливість оскаржити постанову суду від 11 травня 2006 року.
За таких обставин судова колегія вважає, що строк апеляційного оскарження постанови Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 31 травня 2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради про стягнення недоплаченої одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій пропущено не з поважних причин, а тому підстав для поновлення строку апеляційного оскарження цієї постанови не має.
Керуючись ст.ст. 102, 186 КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Клопотання Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 31 травня 2006 року відхилити.
Відмовити Управлінню праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради в поновленні строку апеляційного оскарження постанови Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 31 травня 2006 року, а заяву про апеляційне оскарження і апеляційну скаргу залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена протягом одного місяця в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України.