РІШЕННЯ
Справа № 2-7188/09
Ім’ям України
24 вересня 2009 року м. Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави, у складі: головуючого- судді Литвиненка І.Ю.
при секретарі - Севідовій Л.Ю.
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2009 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до відповідача ОСОБА_2 у якому просила стягувати з нього аліменти на її користь на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В обґрунтування своїх позовних вимог вказала, що від шлюбу, який укладено 27 травня 2005 року із відповідачем ОСОБА_2 має доньку - ОСОБА_3. На даний час вони з чоловіком мешкають окремо, він відмовляється надавати кошти на її утримання. Дитина проживає разом з нею. Прохає стягнути з відповідача аліменти у розмірі % частини з усіх видів його заробітку, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму у місяць на утримання дитини відповідного віку.
У судовому засіданні позивач свій позов підтримала, прохала його задовольнити. Пояснення надала аналогічні викладеним у позовній заяві. Додатково пояснила, що звернулася до суду із позовом про розірвання шлюбу, з чоловіком мешкає окремо.
Відповідач позов визнав, не заперечував проти його задоволення. Пояснив, що він спільно з позивачкою не проживає, не працює, а тому кошти на утримання дитини надає тоді, коли має можливість.
Заслухавши сторони та перевіривши фактичні обставини справи письмовими доказами, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач та відповідач перебувають у шлюбі з 27 травня 2005 року (а.с. 3). Від шлюбу мають дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4). На даний час дитина проживає разом з матір’ю, яка потребує матеріальної допомоги на її утримання, оскільки самостійно її доглядає та виховує (а.с. 2).
Згідно з вимогами ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ч.1 ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів судом враховується стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів. При визначенні розміру аліментів суд враховує вимоги щодо мінімального розміру аліментів, який не може бути менший ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що передбачено ч.2 ст.182 СК України.
Суд враховує, що відповідач зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а добровільно матеріальної допомоги на утримання доньки не надає. З цих підстав приходить до висновку про задоволення позову та про стягнення з відповідача на користь позивачки, на утримання неповнолітньої дитини, аліментів у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму у місяць для дитини відповідного віку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 182 СК України, ст.ст. З, 10, 11, 60, 62, 88, 208, 212-215, 218, 367 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити у повному обсязі.
Щомісячно стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженого у м. Полтаві, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини від усіх видів його заробітку, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 08 вересня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.
Рішення суду у частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у сумі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 гривень на користь держави.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів зо дня його проголошення та наступною подачею апеляційної скарги, яку може бути подано протягом 20 днів зо дня подачі заяви про апеляційне оскарження, через суд першої інстанції.
Рішення суду набирає законної сили протягом 10 днів зо дня його проголошення, якщо не буде оскаржено у встановленому законом порядку.