Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1933591514

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 361/1212/25

провадження №


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


03 квітня 2025 року Подільський районний суд м. Києва у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження № 42024112130000001, внесеного до ЄРДР 05.01.2024 року, відносно

ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м Дніпропетровськ, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , громадянин України, українця, не одружений, працюючий, освіта середня, зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою АДРЕСА_2 , раніше не судимий,

обвинуваченого за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч 2 ст 28, ч 1 ст 114-1, ч 3 ст 307, ч 3 ст 332 КК України, -

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м Сухумі Грузія, громадянина України, українця, одруженого, дитина 2020 року народження, не працюючого, освіта вища, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_3 та проживаючого за адресою АДРЕСА_4 , раніше не судимого

обвинуваченого за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч 2 ст 28, ч 1 ст 114-1, ч 3 ст 332 КК України, -

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м Львів, реєстраційний номер облікової картки платника податків - не отримував, громадянин України, українця, не одружений, не працюючий, освіта середня спеціальна, зареєстрований та проживаючого за адресою АДРЕСА_5 , раніше не судимий,

обвинуваченого за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч 3 ст 332 КК України, -


В С Т А Н О В И В :


17 березня 2025 року до Подільського районного суду міста Києва з Київського апеляційного суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч 2 ст 28, ч 1 ст 114-1, ч 3 ст 307, ч 3 ст 332 КК України, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обвинуваченого за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч 2 ст 28, ч 1 ст 114-1, ч 3 ст 332 КК України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч 3 ст 332 КК України.

17 березня 2025 року судом прийнято рішення про призначення підготовчого судового засідання.

Відносно обвинуваченого ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 було обрано запобіжний захід тримання під вартою на строк до 06.04.2025 року включно.

Відносно обвинуваченого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 було обрано запобіжний захід тримання під вартою на строк до 06.04.2025 року включно.

Відносно обвинуваченого ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 було обрано запобіжний захід у виді особистого зобовязання на строк до 06.04.2025 року включно.

Прокурор, захисники та обвинувачені, висловили позицію про призначення судового розгляду.

Крім того, прокурор заявив клопотання про продовження обраних обвинуваченим ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 запобіжних заходів у виді тримання під вартою, обґрунтовуючи своє клопотання тим, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України. Та обвинуваченому ОСОБА_8 продовження обраного запобіжного заходу у вигляді особистого зобовязання з покладенням обовязків.

Захисник ОСОБА_5 заперечила щодо клопотання прокурора про продовження тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_7 та вважала за можливе обрати обвинуваченому ОСОБА_7 інший запобіжний захід не пов`язаний з триманням під вартою, щодо клопотання прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_8 запобіжного заходу у виді особистого зобовязання з покладенням обов`язків не заперечила. Обвинувачені ОСОБА_7 та ОСОБА_8 підтримали захисника.

Захисник ОСОБА_4 заперечив щодо клопотання прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_9 запобіжного заходу у виді тримання під вартою та вважав за можливе обрати інший запобіжний захід не пов`язаний з триманням під вартою. Обвинувачений ОСОБА_9 підтримав захисника.

Відповідно до ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право продовжити, обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.

Стаття 176 КПК України визначає, що запобіжними заходами є: 1) особисте зобов`язання; 2) особиста порука; 3) застава; 4) домашній арешт; 5) тримання під вартою.

Запобіжні заходи застосовуються: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження - судом за клопотанням прокурора.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не може запобігти ризикам, передбачених статтею 177 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Суд, заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши матеріали, враховуючи конкретні обставини справи та осіб обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_13 , приходить до висновку, що клопотання прокурора про продовження обраного на стадії судового провадження запобіжного заходу у виді тримання під вартою обвинуваченим ОСОБА_9 , ОСОБА_14 , підлягає задоволенню, оскільки на даний час є наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що обвинувачені можуть здійснити дії, передбачені ч.1 ст.177 КПК України, а саме, переховуватися від суду, незаконно впливати на свідків, з метою зміни ними показань на користь обвинувачених, перешкоджати судовому провадженню іншим чином, вчиняти інші кримінальні правопорушення, крім того, підлягає задоволенню клопотання прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_8 запобіжного заходу у виді особистого зобовязання з покладенням на нього обоваязків, оскільки продовжують існувати ризики, передбачені ч 1 ст 177 КПК України, які на даний час не зменшились.

На даний час застосування інших більш м`яких запобіжних заходів обвинуваченим ОСОБА_9 , ОСОБА_15 та ОСОБА_8 суд вважає недостатнім.

Суд вважає, що утримання обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_13 під вартою та перебування обвинуваченого ОСОБА_8 під особистим зобовязанням з покладеними на нього обовязками буде сприяти забезпеченню виконання процесуальних рішень у кримінальному провадженні у розумні строки.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 31 КПК України, кримінальне провадження в суді першої інстанції здійснюється суддею одноособово, крім випадків, передбачених частинами другою, третьою та дванадцятою цієї статті. Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Враховуючи, що обвинувачений ОСОБА_9 заявив клопотання про здійснення розгляду вказаного кримінального провадження судом колегіально, суд приходить до висновку, що судовий розгляд необхідно здійснювати судом колегіально.

На підставі викладеного, керуючись ст. 31,314-316 КПК України, суд, -


П О С Т А Н О В И В :


Призначити судовий розгляд по кримінальному провадженню, яке надійшло до Подільського районного суду міста Києва з обвинувальним актом відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч 2 ст 28, ч 1 ст 114-1, ч 3 ст 307, ч 3 ст 332 КК України, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обвинуваченого за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч 2 ст 28, ч 1 ст 114-1, ч 3 ст 332 КК України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч 3 ст 332 КК України.


Клопотання прокурора про продовження обраного обвинуваченому ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у виді тримання під вартою - задовольнити.

Продовжити обвинуваченому ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді тримання під вартою в ДУ «Київський слідчий ізолятор» до 01.06.2025 року включно, без визначення розміру застави.


Клопотання прокурора про продовження обраного обвинуваченому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжного заходу у виді тримання під вартою - задовольнити.

Продовжити обвинуваченому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у виді тримання під вартою в умовах гаупвахти ІНФОРМАЦІЯ_4 до 01.06.2025 року включно, без визначення розміру застави.


Клопотання прокурора про продовження обраного обвинуваченому ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , запобіжного заходу у виді особистого зобовязання з покладенням обовязків - задовольнити.

Продовжити обвинуваченому ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , запобіжний захід у виді особистого зобовязання з покладенням обовязків а саме: не відлучатися з м Києва без дозволу суду, повідомляти суд про зміну свого місця проживання, роботи, здати на зберігання до відповідного органу державної влади свої паспорти для виїзду за кордон та інші документи, які дають право виїзду з України та вїзду в Україну на строк до 03.06.2025 року включно.


Судовий розгляд провести колегіально, у відкритому судовому розгляді в приміщенні Подільського районного суду міста Києва, за адресою: місто Київ, вулиця Хорива, 21, зал № 2 о 13 годині 10 хвилин 11.04.2025 року.

У судове засідання викликати учасників.

Ухвала в частині обрання запобіжного заходу може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.




СуддяОСОБА_1





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація