Судове рішення #1937504
ПОСТАНОВА

ПОСТАНОВА

Іменем   УКРАЇНИ

Справа номер 2-а-93/2007р. 20 липня 2007 року Славутицький міський суд, Київської області у складі: головуючого Малишенко Т. О. при секретарі Журавській Л.Ф.

за участі позивача ОСОБА_1,  його представника ОСОБА_2, представників відповідача:ОСОБА_3., ОСОБА_4

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Славутичі - про оскарження відмови про призначення пенсії,

встановив:

Позивач звернувся до суду із позовною заявою про оскарження відмови про призначення пенсії. Просив зобов'язати відповідачів призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах, у відповідності до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з врахуванням його страхового стажу.

У судовому засіданні позивач і його представник на початку судового слідства підтримали свої позовні вимоги, просили зобов'язати відповідачів призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах, у відповідності до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з врахуванням його страхового стажу. Після виступу представників відповідачів, позивач і його представник подали до суду письмову заяву про зміну позовних вимог, в якій просять зобов'язати відповідачів прийняти заяву про призначення пенсії та додані до неї документи та розглянути у встановлений законом строк, з наданням в подальшому обґрунтованої відповіді про прийняте рішення.

Представники відповідача заявлені вимоги не визнали в повному об'ємі, ні на початку судового слідства, ні після того, як було змінено позовні вимоги. Посилаються на те, що дійсно 04.04.2007 року позивач звернувся до них із заявою про призначення пенсії за віком, дану заяву зареєстровано як звернення і відповідно до Закону України "Про звернення" позивачу відмовлено у призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку, так як позивачем не надано усіх документів для призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку.

 

В судовому засіданні встановлено, що 04.04.2007 року ОСОБА_1, звернувся до відповідачів із заявою про прийняття його документів для нарахування пенсії за віком, до заяви приклав п'ять довідок із різних місць роботи. Із копії облікової справи, управління ПФУ в м. Славутичі Київської області, вбачається, що дану заяву працівники відповідачів зареєстрували за номером 42/Я-З, як звернення і 28.04.2007 року надали відповідь позивачу, що йому відмовлено в призначенні пенсії за віком згідно п.1 ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" так як надані довідки некоректні і мають неправомірний зміст.

Проаналізувавши пояснення сторін, матеріали справи та вимоги чинного законодавства, суд вважає, що в даному випадку позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Відповідно до п.1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" право на пенсію із зниженням пенсійного віку на 11 років мають учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, та особи які відпрацювали за особливо важкими умовами праці за СП номер 1.

Позивач, відповідно до ст. 46 Конституції України, а також ст. 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" реалізував своє право на пенсію, шляхом подачі заяви від 04.04.2007 року.

Відповідачі ж відповідно ст. 45 ч.5 вищезазначеного закону України, а також Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, зобов'язані були прийняти заяву з наданими документами позивача, розглянути та не пізніше 10 днів з дня їх надходження прийняти рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії, в п.5 вищезазначеного Положення вказано, що у разі, якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії, або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. У п.38 вказаного Порядку вказано, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію: перевіряє правильність оформлення заяви й подання про призначення пенсії, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; здійснює попередню правову експертизу змісту і належного оформлення представлених документів; перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розходження. І орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформления в трьохмісячний термін з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, а також перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість їх видачі.

Відповідно до п.37 Постанови Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення   (перерахунку)   пенсій   відповідно  до   Закону   України   "Про

 

загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", орган, що призначає пенсію, розглядає питання про перерахунок раніше призначеної пенсії, приймає заяви про перерахунок пенсії тільки при наявності у особи всіх необхідних документів (передбачених п.14 Порядку) і реєструє заяви в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію, про що видається розписка із зазначенням дати приймання заяви з переліком одержаних документів.

Згідно із п.39 Порядку, не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для перерахунку раніше призначеної пенсії документами, орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо перерахунку пенсії (або щодо відмови в перерахунку пенсії). Не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє особі повідомлення про відмову в перерахунку пенсії із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження (п.43 Порядку). Виплата пенсії проводиться не пізніше одного місяця з дня прийняття рішення про перерахунок пенсії (п.39 Порядку).

З наданих документів вбачається, що позивач надав письмову заяву з документами про призначення своєї пенсії відповідачам 04.04.2007 року, тобто до 14.04.2007 року відповідачі повинні було прийняти рішення по суті, що ними не було зроблено, так як заява позивача була зареєстрована як звернення відповідно до Закону України "Про звернення" і на дану заяву було надано відповідь, як на звернення.

Відповідно до п.1 ст.7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється за принципами рівноправності застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат. А п.1 ч.9 ст. 16 Закону гарантує право застрахованої особи на отримання пенсійних виплат на умовах і в порядку, передбачених цим Законом. До того ж, саме цей Закон визначив порядок і умови призначення пенсій. А тому, відповідно до ст. 5 Закону, дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Тобто, судом зроблено висновок, що відповідачі, зобов'язані були прийняти заяву позивача не як звернення, а як заяву про призначення пенсії і розглянути у відповідності до вимог вищезазначеного Закону. Тому суд вважає, що лист Пенсійного фонду про відмову в призначенні пенсії через некоректність і неправомірність довідок є незаконним і суперечить нормам матеріального права.

Тому на підставі викладеного, суд вважає, що необхідно зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутичі Київської області прийняти заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії та додані до неї документи та розглянути її у встановлений строк, відповідно до вимог ст.44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з наданням подальшої обґрунтованої відповіді про прийняте рішення.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 160 КАС України, ст.44,45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд

 

постановив:

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутичі Київської області прийняти заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії та додані до неї документи та розглянути її у встановлений строк, відповідно до ст.ст.44,45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з наданням подальшої обґрунтованої відповіді про прийняте рішення.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови, або протягом 20-ти днів після подання письмової заяви про апеляційне оскарження постанови, яка подається протягом 10-ти днів з дня її проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація