РІШЕННЯ
Іменем УКРАЇНИ.
справа номер 2-348/2007р.
23 липня 2007 року Славутицький міський суд, Київської області, у складі: головуючого Малишенко Т.О. при секретарі Журавській Л.Ф.
за участі сторін: позивача ОСОБА_1, її представника ОСОБА_2, відповідача: ОСОБА_3., третя особа відсутня.
Розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовомОСОБА_1доОСОБА_3, третя особа: ОСОБА_4 - про визнання правочину недійсним,
встановив:
Позивач звернулась до суду із позовною заявою про визнання правочину недійсним. Просить визнати правочин Договору дарування від 21.06.2006 року квартири за адресою АДРЕСА_1, який укладено між нею і ОСОБА_3., недійсним так як її волевиявлення при здійсненні даного правочину було здійснено під час хвороби, і вона неадекватно сприймала дійсність, не усвідомлювала свої дії.
На попередньому судовому засіданні позивач і її представник позовні вимоги підтримали в повному об'ємі.
Відповідач на попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, суду пояснив, що дійсно позивач, яка є його рідною бабусею, подарувала йому свою квартиру. В період дарування вона дійсно була хвора, вважала, що могла не вижити, тому дійсно могла неадекватно сприймати дійсність, і тому в даному випадку квартиру необхідно повернути бабусі.
Третя особа надала до суду письмову заяву, позовні вимоги позивача підтримала, просила розглянути справу за її відсутності, прийняти рішення на попередньому судовому засіданні по суті.
Оскільки відповідач позовні вимоги визнав в повному об'ємі, то сторони просили розглянути справу по суті, тому при таких обставинах справи, суд вирішив продовжити слухати справу по суті і виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для
цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до Договору Дарування від 21.06.2006 року, укладеного між ОСОБА_3, як представником позивача та ОСОБА_3., посвідченого Державним нотаріусом Славутицької міської державної нотаріальної контори, позивач подарувала належну їй квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, своєму внуку ОСОБА_3, відповідачу по справі.
Відповідно до вимог ст. 203 ЦК України, волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. З наданих медичних документів вбачається, що позивач народилася 23.05.1925 року, на час підписання договору мала пристарілий вік - 82 роки. З 28.05.2006 року по 09.06.2006 року знаходилась на лікуванні в терапевтичному відділенні ДЗ СМСЧ-5 м. Славутича з діагнозом ЦВХ: Гіпертонічна хвороба 2-3 ступеню, кризове протікання. Гіпертонічний криз. Церебросклероз. Ці обставини підтверджуються виписним епікризом загально - терапевтичного відділення ДЗ СМСЧ-5. Відповідач також у судовому засіданні підтвердив, що дійсно позивач погано себе почувала, не усвідомлювала свої дії і тому дала згоду на дарування своєї квартири відповідачу. В силу ст. 255 ЦК України, правочин, який дієздатна фізична особа вчинила у момент, коли вона не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними, може бути визнаний судом недійсним за позовом цієї особи.
Проаналізувавши покази сторін, вивчивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги в даному випадку підлягають задоволенню, оскільки в судовому засіданні дійсно знайшло підтвердження те, що правочин Договору дарування позивачем квартири, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1, відповідачу, є недійсним, так як був вчинений позивачем у момент, коли позивач не усвідомлювала значення своїх дій в зв'язку з хворобою.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 130,174,209,215,218 ЦПК України, ст.ст. 203,225,236 ЦК України,
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати правочин Договору дарування від 21.06.2006 року квартири, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1, між ОСОБА_1, який укладено від її іменіОСОБА_3, та ОСОБА_4 - недійсним.
Копію рішення направити третій особі.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.