Судове рішення #1937526
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

іменем   України.

Справа номер 2-328/2007р.

26 липня 2007 року Славутицький міський суд, Київської області, у складі: головуючого: Малишенко Т.О. при секретарі: Журавської Л.Ф.

за участі   представника позивача:ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, його представникаОСОБА_3, позивач і третя особа відсутні.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_4 доОСОБА_5, третя особа:ОСОБА_2 - про стягнення аліментів на повнолітню дитину,

встановив:

ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач звернулась до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на повнолітню дочку. Посилається на те, що з відповідачем мають дочку ОСОБА_2, якій ІНФОРМАЦІЯ_1 виповнилось 18 років і вона є повнолітньою, але продовжує навчання і потребує матеріальної допомоги. Тому просить стягувати з відповідача на утримання дочки 1/3 частину від заробітку (доходу) відповідача, щомісячно.

Як на попереднє судове засідання, так і в судове засідання ні позивач, ні третя особа не з'явились, про час і місце розгляду справи повідомлені, особисто під розпис, що вбачається із повідомлення до рекомендованого листа. Представник позивачаОСОБА_1, підтримав позовні вимоги, які викладені в позовній заяві, при цьому повідомив, що у справі є квитанції про сплату за навчання третьої особи і за її проживання в гуртожитку, ці кошти були сплачені позивачем з аліментів, які платив відповідач на третю особу, коли остання була іще непоновлітньою, скільки коштів на утримання третьої особи витрачає позивач із своєї заробітної плати представник позивача не зміг пояснити.

Відповідач і його представник як на попередньому судовому засіданні, так і в судовому засіданні позовні вимоги визнали частково, на підтвердження своїх заперечень надали документи. Відповідач згоден платити аліменти в розмірі 1/6 частині від своїх доходів.

В судовому засіданні було встановлено, що сторони знаходились у шлюбі, який був розірваний 11.01.1996 року. Від сумісного шлюбу мають дочку ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на даний час відповідно довідки від 25.05.2007 року навчається з 30.08.2006 року на 1-у курсі денної форми навчання Європейського університету, факультет економіки та менеджменту, дата закінчення навчання 30.06.2011 року. Навчання платне, стипендія не виплачується. Згідно довідки з місця роботи відповідача, до ІНФОРМАЦІЯ_1 з

 

заробітної плати відповідача на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_2, кожен місяць відраховували 25% від його заробітної плати. І як було з'ясовано у суді, це підтвердив представник позивача, ці аліменти йшли на оплату навчання і проживання дочки ОСОБА_2 у гуртожитку. Відповідно Договору про навчання номер 135 від 01.09.2006 рок, вартість навчання за рік становить 8 000 гривень. З наданих довідок, вбачається, що дохід позивача кожен місяць становить 1099 гривень 56 копійок. Дохід відповідача складається із заробітної плати, середня заробітна плата становить біля 3639 гривень, і пенсії яка у середньому становить біля 500 гривень. В той же час відповідно до довідки МСЕК, відповідач є інвалідом третьої групи довічно, причина інвалідності - травма, одержана при виконанні обов'язків в/служби. Відповідно наданої виписки з амбулаторної картки на ім'я відповідача, він має незадовільний стан здоров'я, хворіє хронічним гастритом та остеохондрозом хребта, має грижу. На даний час відповідач має іншу сім'ю, уклав з банком кредитний Договір, відповідно якого повинен сплачувати кожен місяць більше 3025 гривень.

Відповідно до вимог ст. 199 Сімейного Кодексу України, у разі якщо повнолітні діти продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23-х років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Тобто обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття, виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою віку, який перевищує 18, але є не меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

При визначенні розміру аліментів , які підлягають до стягнення з платника, суд повинен враховувати обставини передбачені ст.ст.182, 200 Сімейного Кодексу України. Згідно ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів, суд враховує стан та матеріальне становище дитини, стан та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення, крім того при визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків.

Вислухавши сторони, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з таких підстав.

Із представленої довідки з місця навчання третьої особи, вбачається, що ОСОБА_2навчається на 1-му курсі денної форми Європейського університету на факультеті економіки та менеджменту, дата закінчення навчання 30.06.2011 року. Відповідно Договору про навчання номер 135 від 01.09.2006 року вартість навчання за рік становить 8 000 гривень. З наданих довідок вбачається, що дохід відповідача складається із заробітної плати, середня заробітна плата становить біля 3639 гривень, і пенсії, яка у середньому становить біля 500 гривень. На підставі цього суд зробив висновок, що батько повнолітньої дочки спроможний надавати матеріальну допомогу на період її навчання.

 

В силу ст. 200 СК України, розмір аліментів, що стягуються на користь повнолітньої дитини, визначається у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів.

Позивач просила стягувати з відповідача аліменти у розмірі 1/3 частини від всіх доходів (заробітку)відповідача. На підставі вивчених документів, суд вважає, що представник позивача у судовому засіданні не обґрунтував вимоги позивача в частині розміру аліментів. З урахуванням доходу відповідача, його матеріального становища, незадовільного стану здоров'я, матеріальних зобов'язань суд вважає, що розмір аліментів повинен становити 1/6 частину від доходів (заробітку)відповідача кожен місяць на утримання повнолітньої дочки на період її навчання. Відповідно чинного законодавства стягнення аліментів повинно бути розпочате з моменту подачі позовної заяви, але в даному випадку особі на яку стягуються аліменти 18 років виповнилось ІНФОРМАЦІЯ_1, і в даному випадку стягнення аліментів повинно бути розпочате з 08.06.2007 року.

Керуючись ст. ст. 199, 200 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 11 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Стягувати зОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця АДРЕСА_1, працюючого пенсіонера ДСП "Чорнобильська АЕС", аліменти у розмірі 1/6 частини всіх видів його доходів щомісяця на утримання ОСОБА_2ОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_4, АДРЕСА_2, до закінчення навчання дочки ОСОБА_2, тобто до 30.06.2011 року. Стягнення розпочати з 08.06.2007 року.

Звільнити ОСОБА_2, від сплати судового збору на підставі Декрету KM України "Про Державне Мито". Стягнути з ОСОБА_2, витрати за інформаційно-технічне забезпечення у сумі 7 гривень 50 копійок.

Допустити негайне виконання рішення в межах платежу аліментів за один місяць.

Копію рішення направити позивачу і третій особі для ознайомлення.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація