ЦИВІЛЬНЕ СУДОЧИНСТВО Справа № 2 - 175/2007
Позовне провадження
Категорія : Спори про поновлення на роботі - 39
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 200б року Любомльський районний суд Волинської області в
складі головуючого - судді ЧИШІЯ С. С. при секретарі СЕМЕНЮККМ. з участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача РАДОВЕЦЬ І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Волиньзооветпромпостач» про поновлення на роботі, стягнення заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,
встановив:
У суд з позовом звернувся ОСОБА_1, який просить постановити рішення про поновлення його на посаді завідуючого Любомльською ветаптекою №5 ВАТ «Волиньзооветпромпостач», стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу та 2000 гривень моральної шкоди.
Вимоги обґрунтував тим, що в аптеці працює з 1977 року, а на останній посаді завідуючого з 1994 року. Вважає незаконним наказ від 11.04.2007року про його звільнення на підставі п.3 ст. 40 КЗпП України, оскільки систематичного невиконання свої посадових обов'язків не допускав. Оскільки 0512.2006 року отримував у Володимир-Волинській аптеці №2 ветліки, а після повернення продавав їх в очолюваній аптеці, вважає незаконним накладення на нього о6.і2.200б року догани як дисциплінарного стягнення за відсутність на робочому місці. Крім цього, визначає наказ про звільнення як незаконний та упереджений, оскільки в ньому не вказано конкретних порушень з його боку. Стверджує, що самим фактом звільнення та позбавлення засобів для існування йому заподіяно моральну шкоду.
і інстанція Код суду - 0312
В судовому засіданні позивач та його представник вимоги позову підтримали. Представник відповідача позов не визнала.
Позивач в судовому засіданні пояснив, що вважає незаконним притягнення до дисциплінарної відповідальності з оголошенням догани 06.12.2006 року, оскільки в цей день до 11-12 години був на робочому місці, після чого за вказівкою завскладом ВАТ їздив у місто Володимир-Волинський по службових питаннях. Після повернення біля 15 години ще певний час знаходився на роботі. Тому вважає, що прогулу та відсутності на робочому місці протягом дня не допустив. Заперечує звинувачення у використанні підроблених проїзних документів. Часто по службових питаннях їздив у відрядження у місто Луцьк. Добові адміністрація ВАТ не виплачувала, натомість відшкодовувало витрати за проїзд. Дійсно бували випадки, коли не зберігав придбані квитки особисто, тому користувався аналогічними інших осіб з того ж маршруту. Тому вважає висунуті до нього претензії безпідставними, а звільнення незаконним.
Представник позивача пояснив, що поданими стороною позивача доказами підтверджено, а відповідачем не спростовано факт перебування позивача на робочому місці 05.12.2006 року, а його відсутність протягом кількох годин зумовлена службовою необхідністю. Тому вважає накладення на ОСОБА_1 06.12.2006 року догани незаконним. Крім цього, вважає безпідставними та необгрунтованими твердження відповідача про використання позивачем підроблених автобусних квитків, а відшкодування ОСОБА_1 витрат на відрядження проводилось в межах вартості проїзду.
Представник відповідача в судовому засіданні пояснила, що позивач 05.12.2006 року протягом робочого дня був відсутній на робочому місці, що встановлено комісією ВАТ, яка приїжджала для проведення перевірки. На підставі встановлених комісією відомостей ОСОБА_1. оголошено догану, яку він у встановленому порядку не оскаржив. Вважає притягнення позивача 06.12.2006 року до дисциплінарної відповідальності чинним і законним, через що накладене стягнення не повинно бути предметом розгляду в даній справі. Крім цього, в лютому 2007року бухгалтером ВАТ було виявлено, що позивач подавав для відшкодування витрат на відрядження у місто Луцьк підроблені автобусні квитки. Даний факт в усній формі був підтверджений адміністрацією автостанції міста Луцьк. Як підставу для висновку про вчинення порушення трудової дисципліни позивачем брались до уваги його авансові звіти за року. В той же час самі факти службових поїздок позивача у вказані дні з місця проживання та роботи у місто Луцьк не оспорюються. Оскільки чинною була догана від 06.12.2006 року, головою правління позивач був звільнений за систематичне порушення трудової дисципліни. При цьому враховувались попередні дисциплінарні стягнення позивача, численні скарги не його трудову діяльність та поведінку в побуті від покупців та сусідів.
Аналізом доказів по справі суд встановив наступні фактичні обставини.
Згідно з протоколом від 07.11.2005 року №і загальних зборів первинної профспілкової організації ВАТ «Волиньзооветпромпостач» профспілкова організація ВАТ розпущена.
У ветеринарній аптеці №5 позивач працює з 10.01.1977 року, на посаді завідуючого -ів.07-1994 року. Посадові обов'язки завідуючого затверджені головою правління ВАТ та доведені позивачу під розписку 03.01.2006 року.
Згідно з наказом від 06.12.2006 року №77-ос позивачу оголошено догану через його відсутність на робочому місця протягом робочого дня.
Згідно із оглянутою в судовому засіданні стрічкою касового апарата ветаптеки за 05.12.2006року проводився відпуск препаратів з 08.51 годину по 11.06 годину та з 15-03 по 16.30 годину, коли проведення операцій по касі було припинено.
Згідно із рахунками-фактурами від 05-12.2006 року аптекою №5 прийнято ветпрепа-рати та спецодяг та повернуто надлишки препарату «Премікс».
Згідно із звітами про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, за 5 жовтня, и листопада, 06 грудня 2006, 05 січня 2007 року вбачається, що позивачу відшкодовувались суми за проїзд в однаквому розмірі в сумі 33, бо гривень з ПДВ включно. При цьому всі звіти перевірялись адміністрацією ВАТ.
Згідно з довідкою Любомльської автостанції вартість проїзду від станції Любомль до станції Луцьк залежно від маршруту та класу автобуса складає від 14-10 до 17 гривень.
Згідно з наказом від 11.04.2007року №і6-ос позивач звільнений з посади за систематичні невиконання без поважних причин обов'язків, покладених трудовим договором. Підставою звільнення вказано наказ Ш77-ОС, доповідну бухгалтера, пояснення ОСОБА_1
Таким чином, по справі встановлено, що позивачем доведено та обґрунтовано письмовими доказами факт перебування на робочому місці 0512.2007 року. Представник відповідача висловила сумнів щодо касової стрічки та підстав виїзду позивача у місто Володимир-Волинський. Однак ці сумніви об'єктивно не підтверджені доказами, а про необхідність їх здобуття за сприяння суду клопотання не заявлялись. Посилання ж на доповідну та акти членів комісії суд вважає недостатніми для визнання факту відсутності позивача на робочому місці протягом дня без поважних причин. Вказані акти складено 05-06.12.2006 року за участі працівників ВАТ, які є підпорядкованими адміністрації товариства. Пояснення ж позивача стверджені документально, в тому числі касовою стрічкою, за якою він проводив відпуск ветпрепа-ратів, та рахунками-фактурами, за якими він у службових питаннях дійсно виїжджав у місто Володимир-Волинський.
З врахуванням викладеного суд вважає, що стягнення на позивача 06.12.2006 року накладено необґрунтовано та безпідставно.
Зазначеного висновку достатньо для визнання незаконним звільнення позивача за п.3 ч.1 ст. 40 КЗпП України, оскільки протягом року до 11.04.2007року дисциплінарні стягнення на нього не накладались.
Однак судом досліджувались і підстави визнання адміністрацією ВАТ порушення позивачем трудової дисципліни шляхом подачі недостовірних проїзних документів. Як пояснила представник відповідача, ВАТ визнає той факт, що позивач дійсно їздив у місто Луцьк по службових питаннях. Визнається також той факт, що добові при одноденних відрядженнях не виплачувались, натомість ВАТ відшкодовувало своїм працівникам вартість проїзду. Порівняння авансових звітів позивача та довідки автостанції міста Любомль про вартість проїзду свідчить, що жодного разу перевищення суми відшкодування такій вартості не було. За таких обставин той факт, що ним використовувались не власні квитки, а сторонніх осіб, не дає підстав для висновку про порушення ОСОБА_1. трудової дисципліни. Факт же підробки проїзних документів та використання їх стороною відповідача не доведено.
Не заслуговують уваги і твердження представника відповідача про скарги на роботу позивача з боку третіх осіб, оскільки такі факти не підтверджені жодними доказами.
Таким чином, на підставі наведених доказів суд приходить до висновку, що обставини, які послужили підставою для висновку адміністрації ВАТ про систематичне невиконання позивачем трудових обов'язків, свого об'єктивного підтвердження не знайшли.
Згідно із ст. 139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.
Згідно з п.3 ч.1 ст. 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках систематичного невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення.
Згідно з Ч.Ч.1, 2 ст. 235 КЗпП України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу
З врахуванням викладеного, позов в частині поновлення на роботі та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу підлягає задоволенню.
Згідно з поданою позивачем довідкою його середньомісячний заробіток складатиме 453, 67 гривень((407, 6о+499>73):2), середньоденний заробіток - 41, 44 гривні((407, 6о+499, 73 грн.):42 дні).
Заробіток позивача за час вимушеного прогулу складатиме 2721, 84 гривні(41, 27x66 днів).
Згідно з п.2 ч.1 ст. 367 ЦПК України рішення про стягнення місячного заробітку підлягає негайному виконанню.
Щодо вимог про стягнення моральної шкоди суд прийшов до наступного.
Згідно із ст. 2371 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
На думку суду, сам факт незаконного звільнення привів до вказаних у вказані нормі закону наслідків: моральних страждань позивача та необхідності додаткових зусиль для організації життя його сім'ї.
З врахуванням стажу роботи позивача на займаній посаді, його віку, попереднього звільнення з роботи в тій же організації його дружини(згідно з наказом №77~ос від 06.12.2006 року), суд вважає, що вимоги позивача щодо відшкодування моральної шкоди як по суті, так і заявленого її розміру є обгрунтованими та законними.
Таким чином, з вищенаведених міркувань суд приходить до висновку, що позов підлягає повному задоволенню.
Згідно зі ст. 88 ЦПК України судові витрати у формі держмита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення слід покласти на відповідача.
Керуючись cm.cm.10, 11, 60, 212, 213, 367 ЦПК України, на підставі cm.cm.40, 139, 235, 2371 КЗпП України суд
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Поновити ОСОБА_1 на посаді завідуючого Любомльською ветеринарною аптекою №5 ВАТ «Волиньзооветпромпостач» з и квітня 2007року. До роботи ОСОБА_1 приступити 8 липня 2007року.
Стягнути з ВАТ «Волиньзооветпромпостач» в користь ОСОБА_1 2721(дві тисячі сімсот двадцять одну) гривню 84 копійки заробітку за час вимушеного прогулу та 2000(дві тисячі) гривень моральної шкоди.
Стягнути з ВАТ «Волиньзооветпромпостач» в користь держави 7б(сімдесят шість) гривень so копійок судового збору та зо (тридцять) гривень за інформаційно-технічне забезпечення справи до Любомльського районного суду.
Рішення про поновлення ОСОБА_1 на роботі та стягнення в його користь заробітної плати за час вимушеного прогулу в частині місячного заробітку в сумі 453(чoтиpиcтa п'ятдесят три) гривні 67 копійок звернути до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Уразі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Протягом ю днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Волинської області через Любомльський районний суд.
- Номер: 22-ц/787/1856/2016
- Опис: стягнення заборгованості по грошовій компенсацйії за продовольче забезпечення в сумі 12 931,77 грн.
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-175/07
- Суд: Апеляційний суд Рівненської області
- Суддя: Чишій С.С.
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Постановлено ухвалу про скасування рішення суду першої інстанції
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.09.2016
- Дата етапу: 19.10.2016
- Номер: 2-зз/758/11/18
- Опис: скасування заходів забезпечення позову
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-175/07
- Суд: Подільський районний суд міста Києва
- Суддя: Чишій С.С.
- Результати справи: скасування заходів забезпечення позову, доказів
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.04.2018
- Дата етапу: 25.04.2018
- Номер: 6/653/108/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-175/07
- Суд: Генічеський районний суд Херсонської області
- Суддя: Чишій С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.11.2018
- Дата етапу: 11.12.2018
- Номер: 2-175/07
- Опис: про виділ часток у спільній сумісній власності, визнання права власності на частину квартири в порядку спадкування та поділ спільного сумісного майна
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-175/07
- Суд: Зарічний районний суд м. Сум
- Суддя: Чишій С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.04.2007
- Дата етапу: 10.07.2023
- Номер: 2-зз/755/26/24
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-175/07
- Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
- Суддя: Чишій С.С.
- Результати справи: інше
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.06.2024
- Дата етапу: 12.06.2024
- Номер: 2-зз/755/28/24
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-175/07
- Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
- Суддя: Чишій С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.06.2024
- Дата етапу: 14.06.2024
- Номер: 2-зз/755/6/25
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-175/07
- Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
- Суддя: Чишій С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.06.2024
- Дата етапу: 14.06.2024
- Номер: 2-зз/755/6/25
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-175/07
- Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
- Суддя: Чишій С.С.
- Результати справи: скасування заходів забезпечення позову, доказів
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.06.2024
- Дата етапу: 02.01.2025