Справа № 2-332
2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2008 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого судді Приліпка В.М.
при секретарі Петренко О.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Бахмацького районного суду справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до Красилівської сільської ради про визнання права власності на ½ частину житлового будинку з надвірними будівлями,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду із позовом про визнання права власності на ½ частину житлового будинку з надвірними будівлями, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер ОСОБА_3. Після його смерті відкрилась спадщина на 1\2 частину житлового будинку з надвірними будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1. Дане господарство на 15 квітня 1991 року відносилось до суспільної групи дворів робітників, членами якого рахувались: голова двору, ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1та його дружина ОСОБА_1, 1928 року народження. Єдиними спадкоємцями першої черги по закону є дружина померлого ОСОБА_1 та його дочка ОСОБА_2. Дружина померлого проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. Дочка прийняла спадщину шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до Бахмацької державної нотаріальної контори, вона також фактично володіла і користувалась спадковим майном на час відкриття спадщини. Юридичного оформлення спадщини не відбулося. Заповіт не складався. Позивачі не можуть одержати нотаріально посвідчене свідоцтво про право на спадщину за законом на дане будинковолодіння, належне померлому, по причині відсутності у нього правоустановлюючого документу.У зв»язку з оформленням свого спадкового права на майно померлого, вони звернулася до Прилуцького МБТІ для одержання свідоцтва про право власності померлого на належе йому будинковолодіння, але на померлого такого документу їм не видали, посилаючись на ст.25 п.4 ЦК України, яка вказує на те, що цивільна правоздатність фізичної особи припиняється на момент її смерті.А тому, вони змушені звертатись до суду.
В судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з»явилась, але надала суду заяву, в якій просить справу провадженням закрити в зв»язку з відмовою від позовних вимог. Просить справу розглянути без її участі.
Позивачка ОСОБА_2 в судовому засіданні збільшила свої позовні вимоги і просить визнати за нею право власності на ½ частину частину житлового будинку з надвірними будівлями.
Представник відповідача - Красилівської сільської ради в судове засідання не з”явився, але надіслали до суду заяву в якій просять справу розглянути у їх відсутність. Позов визнають.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши позивачку, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із слідуючих підстав:
В п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 04 жовтня 1991 року «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності на жилий будинок» з останніми змінами від 25 травня 1992 року, вказано: «Суди мають врахувати, що право власності на жилий будинок, збудований громадянином на відведеній йому у встановленому порядку земельній ділянці і прийнятий в експлуатацію, виникає з часу реєстрації у виконкомі місцевої ради».
Згідно технічного паспорту на АДРЕСА_1даний житловий будинок з надвірними будівлями введений в експлуатацію в 1958 - 1965 роках на відведеній в законному порядку земельній ділянці.
Відповідно до довідки Красилівської сільської ради № 102 від 08.02.2008 року станом на 15 квітня 1991 року господарство вАДРЕСА_1відносилось до типу дворів робітників, членами якого були голова двору, ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1та його дружина ОСОБА_1, 1928 року народження.
Згідно ст.1261 ЦК України 2004 року у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно копії свідоцтва про народження від 19 жовтня 1954 року ОСОБА_2є дочкою ОСОБА_3
Прізвище позивачка змінила у зв»язку зі шлюбом, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу з ОСОБА_4 від 07 червня 1975 року.
Згідно копії довідки № 729 від 17.12.2007 року виданої Красилівською сільською радою ОСОБА_2 на протязі 6-ти місяців після смерті батька прийняла спадщину так як тимчасово проживала в спадковому будинку, але юридично не оформила.
Згідно копії свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1в с.Красилівка, Бахмацького району, актовий запис № 20 у віці 75 років.
Інші спадкоємці по закону на будинковолодіння померлого відсутні.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 61, 174, 213-215, 218 ЦПК України, ст.ст.1217, 1261, 1269, 1270 ЦК України 2004 року, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2- задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2право власності на ½ частину будинковолодіння, що розташоване за адресою АДРЕСА_1 та складається зі слідуючих елементів: А-1-Будинок, а-1- прибудова; кр-крильце; Б-1 - сарай; В-1- літня кухня; пг-погріб (під В-1); к-колодязь як спадкоємицею за законом на майно померлого ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1в с.Красилівка, Бахмацького району.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.Апеляційня скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.М.Приліпко