Судове рішення #1940877
Справа № 2-367

 

 Справа № 2-367

2008 року

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

      03 квітня 2008 року   Суддя Бахмацького  районного суду Чернігівської області в  складі :              

                            головуючого судді Приліпка В.М.

при секретарі Петренко О.Г.

            розглянув у попередньому судовому засіданні в м. Бахмач цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Курінської сільської ради про визнання права власності на Державний акт на право приватної власності на землю, -

 

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

 

         В березні 2008 року позивачка звернулася до суду з позовом про визнання права власності на Державний акт на право приватної власності на землю вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер її батько ОСОБА_2. Після його смерті відкривається спадщина на Державний акт на право приватної власності на землю. При житті ОСОБА_2 склав заповіт. Особисте розпорядження щодо всього свого майна на випадок своєї смерті ОСОБА_2 виклав 13 липня 1995 року. Заповідач призначив своєю спадкоємецею свою дочку ОСОБА_1. Але вона не може одержати нотаріально посвідчене свідоцтво про право на спадщину за заповітом на даний Державний акт на право приватної власності на землю, належний померлому, у зв”язку з тим, що вона не прийняла спадщину у встановлений шестимісячний строк і при цьому рекомендовано звернутися до Бахмацького районного суду з позовом про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. Але на час відкриття спадщини діяв Цивільний кодекс 1963 року, де згідно змісту ч.1 ст.549: «Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном». Позивачка вимушена звертатись до суду з позовною заявою в якій просить визнати за нею право власності на Державний акт на право приватної власності на землю, так як вона фактично вступила у володіння та користування спадковим майном.

         У судове засідання позивачка не з»явилася, але надала суду заяву в якій просить справу розглянути без її участі. Позовні вимоги підтримує.  

         Представник Курінської сільської ради в судове засідання не з”явився, але надали суду заяву в якій просять справу розглянути без участі їх представника. Позовні вимоги визнають.

         Ознайомившись з матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

         Відповідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

         Згідно ст.1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

         Відповідно до копії заповіту від 13 липня 1995 року посвідченого секретарем виконавчого комітету Курінської сільської ради - ОСОБА_2 своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належати йому на день смерті і на що він за законом матиме право заповів дочці ОСОБА_1Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2 на момент смерті мав право приватної власності на землю в розмірі 6,30 гектарів на території Курінської сільської ради, що підтверджується Державним актом на право приватної власності на землю серії ІІІ-ЧН №036568 від 27.12.2002 року.

         Ст.1218 ЦК України вказує, що до складу спадщини входять усі права та обов”язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

             Згідно копії свідоцтва про смерть від 20.11.2003 року ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1у віці 74 роки, актовий запис № 85.

         Ст.549 ч.1 ЦК України (1963 року) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

         Згідно копії довідки Курінської сільської ради № 545 від 26.02.2008 року, після смерті ОСОБА_2на протязі періоду з листопада 2003 року по грудень 2003 року ОСОБА_1 фактично вступила у володіння і користування спадковим майном, тобто прийняла спадщину: обробляла земельну ділянку, робила ремонт в будинку.

          Відповідно до п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 24.06.1983 року з останніми змінами від 25.05.1998 року “Про практику розгляду судами України справ про спадкування”, передбачений ст.549 ЦК України шестимісячний строк для прийняття спадщини може бути продовжений судом за заявою заінтересованої особи при доведенності поважності причин його пропуску. Якщо у вказаний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку.

         Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1має право на Державний акт на право приватної власності на землю, котрий за законом належать померлому ОСОБА_2, як спадкоємець за заповітом на майно померлого. Інші спадкоємці відсутні.

         На підставі викладеного, керуючись ст.549 ЦК України (1963 року), п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 24.06.1983 року з останніми змінами від 25.05.1998 року “Про практику розгляду судами України справ про спадкування”, ст.ст.1217, 1218, 1235, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 61, 130, 174, 213 - 215 ЦПК України, суд, -

В И  Р І  Ш  И  В :

         Визнати за ОСОБА_1право власності на Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІІ-ЧН №036568 від 27 грудня 2002 року вартістю 30336 грн., що рахується за померлим ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1в с.Курінь, Бахмацького району, Чернігівської області, як спадкоємцем за заповітом на майно померлого.

         Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області.

         Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.Апеляційня скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

                                                               

                               

                                                                                     Суддя                                  В.М.Приліпко

                                                                                                                                               

 

            

                                  

 

                                                                                                                 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація