16.12.2011
Справа № 11-2021/11 Головуючий в 1 інстанції: Заславець Н.М.
Категорія: скарга на постанову Доповідач: Черства Є.О.
про порушення кримінальної справи
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2011 р. грудня місяця „16” дня
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючої судді Черствої Є.О.
Суддів: Михайлюка М.І., Ришкової Н.М.
за участю прокурора Караван А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні матеріали за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Цюрупинського районного суду Херсонської області від 9 листопада 2011 року, -
в с т а н о в и л а:
Цією постановою скарга ОСОБА_1 на постанову слідчого СВ Цюрупинського РВ УМВС України в Херсонській області Сурхаєва В.А. від 13.05.2011 року про порушення кримінальної справи за фактом умисного заподіяння ОСОБА_1 середньої тяжкості тілесних ушкоджень, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, залишена без задоволення.
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 вказує не те, що факту нанесення йому тілесних ушкоджень не було, оскільки він їх отримав при падінні. Просить постанову суду скасувати та винести нову постанову, якою скасувати вищезазначену постанову слідчого.
Вислухавши суддю-доповідача по справі, думку прокурора, який вважає апеляцію ОСОБА_1 не підлягаючою задоволенню, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів приходить до висновку, що апеляція не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.94 КПК України, кримінальна справа може бути порушена при наявності приводу та тільки у випадку, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
Згідно ст.98 КПК України, при наявності приводів та підстав до порушення кримінальної справи, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов’язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави до порушення справи, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа, а також дальше її спрямування.
Як вбачається з матеріалів справи, судом першої інстанції надана належна оцінка матеріалам дослідчої перевірки, які стали підставою для порушення вказаної кримінальної справи, відповідно до яких, справу порушено компетентною на те особою, яка мала достатньо даних, що свідчили про нанесення ОСОБА_1, тілесних ушкоджень середньої тяжкості іншими особами, в діях яких вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України.
Стосовно твердження в апеляції ОСОБА_1 про те, що тілесні ушкодження він отримав під час падіння, то вони є необґрунтованими і до уваги не можуть бути прийняті, оскільки суперечать зібраним матеріалам, на підставі яких було порушено кримінальну справу. Оцінка доказів та питання доведеності складу злочину вирішуються судом тільки під час розгляду справи по суті у судовому засіданні.
Відповідно до вимог ст. 236-8 КПК України, суд, розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, повинен перевіряти наявність приводів і підстав для винесення зазначеної постанови, законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення справи, і не вправі розглядати й заздалегідь вирішувати ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що постанова суду є законною і обґрунтованою, і підстав для її скасування немає, як немає підстав і для задоволення апеляції.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 365,366 КПК України, колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Херсонської області, –
у х в а л и л а:
Апеляцію ОСОБА_1 –залишити без задоволення.
Постанову Цюрупинського районного суду Херсонської області від 9 листопада 2011 року про залишення без задоволення скарги ОСОБА_1 на постанову слідчого СВ Цюрупинського РВ УМВС України в Херсонській області від 13.05.2011 року про порушення кримінальної справи за фактом умисного заподіяння ОСОБА_1 середньої тяжкості тілесних пошкоджень за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.122 КК України –залишити без зміни.
Головуючий:
Судді: