Судове рішення #1949245874

Справа № 159/1913/25

Провадження № 2/159/957/25


КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2025 року м. Ковель


Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Шишилін О. Г., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення безпідставно отриманих активів (грошових коштів), -


ВСТАНОВИВ

01 квітня 2025 року ОСОБА_1 з урахуванням усунення недоліків 09.04.2005р. звернувся до суду з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення безпідставно отриманих активів (грошових коштів) на підставі ст.1212 ЦК України.

Як зазначено в ст.48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

В ст.46 ЦПК України вказано, що здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.

Велика Палата Верховного Суду від 27.11.2019 р. у справі № 242/4741/16-ц вказала, що належним відповідачем у справах про відшкодування шкоди, завданої органом державної влади, їх посадовою або службовою особою, є держава як учасник цивільних відносин, як правило, в особі органу, якого відповідач зазначає порушником своїх прав (п. 43 постанови). Крім того, Великою Палатою Верховного Суду зроблено висновок, що сам факт стягнення коштів із Державного бюджету України не може бути підставою для обов`язкового залучення до участі у справі відповідачем ДКСУ чи її територіального органу.

Велика Палата Верховного Суду також звертала увагу на те, що в судовому процесі держава бере участь у справі як сторона через її відповідний орган, наділений повноваженнями в спірних правовідносинах (постанови від 27.02.2019 у справі №761/3884/18 (п. 35), від 23.11.2021 у справі №359/3373/16-ц (п. 81), від 20.07.2022 у справі №910/5201/19 (п. 76), від 05.10.2022 у справах №923/199/21 (п. 8.17) і №922/1830/19 (п. 7.2), від 14.12.2022 у справі №2-3887/2009 (п. 55)).

В п.7 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. №154 вказано, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.

Отже Ковельський РТЦКтаСП не є юридичною особою та відповідно до вимог ст.46 ЦПК України не може мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність).

У цьому випадку може виступати належним відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Проте позивач не пред`являє позовної вимоги до ІНФОРМАЦІЯ_2 , за таких обставин суд не може визначити підсудність за ч.7 ст.28 ЦПК України як, позов, що виникає із діяльності відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи із територіальною підсудністю Ковельському міськрайонному суду Волинської області.

Враховуючи, що позивач вказує відповідачем, який має статус юридичної особи ГУ Державної казначейської служби України у Волинської області, код 38009371, що територіально розташований за адресом 43000, Волинська область, м. Луцьк, вул Стрілецька б 4а, то суд керуючись ч.2 ст.27 ЦПК України передає справу на розгляд Луцького міськрайонного суду Волинської області.

Керуючись ст.31 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ

Справу за позовомОСОБА_1  до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення безпідставно отриманих активів (грошових коштів) передати на розгляд Луцького міськрайонного суду суду Волинської області із врахуванням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Справу № 159/1913/25 (провадження № 2/159/957/25 ) направити Луцькому міськрайонному суду Волинської області(Волинська область, м. Луцьк, вул. Конякіна, 3)

Копію ухвали скерувати заявнику.

Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.




СуддяО. Г. Шишилін




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація