Судове рішення #1949249390

Справа № 135/19/25

Провадження № 1-кс/135/134/25


У Х В А Л А

іменем України

10.04.2025      м. Ладижин Вінницька область


Ладижинський міський суд Вінницької області у складі: слідчого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника СД ВП №3 Гайсинського РУП ГУНП у  Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025025240000005 від 06.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

1. Суть питання, що вирішується, за чиєю ініціативою воно розглядається.

02.04.2025 начальник СД ВП №3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, капітан поліції ОСОБА_3 , звернувся до Ладижинського міського суду Вінницької області з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025025240000005 від 06.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

На обґрунтування клопотання зазначено, що 05.01.2025 до ВП №3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області з письмовою заявою звернулася ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка та жителька АДРЕСА_1 , яка просила вжити заходів щодо невідомої особи, яка того ж дня близько 15:00, зателефонувавши з номеру телефону НОМЕР_1 , під приводом того, що її донька перебуває у поліції, заволоділа належними їй грошовими коштами у сумі 40 600 грн, які вона самостійно перерахувала на картку № НОМЕР_2 .

06.01.2025 відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесені до ЄРДР за №12025025240000005 за ознаками ч. 1 ст. 190 КК України та розпочато досудове розслідування.

Під час досудового розслідування допитано потерпілу ОСОБА_4 , яка повідомила, що 05.01.2025 близько 15:00 на її мобільний телефон марки «NOKIA», у якому знаходиться SIM-картка оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з номером НОМЕР_3 , зателефонував невідомий номер НОМЕР_1 . Піднявши слухавку, вона почула жіночий голос, який повідомив про біду. Жінка представилася донькою потерпілої ОСОБА_5 та повідомила, що їй терміново потрібні гроші, оскільки вона вдарила дитину сумкою по голові, і дитина в реанімації.

Після цього до розмови приєднався чоловік, який представився слідчим, і повідомив, що для вирішення питання необхідно перерахувати 80 000 грн, однак потерпіла повідомила, що має лише 40 600 грн. На вимогу невідомої особи, ОСОБА_4 перерахувала зазначену суму через відділення « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_4 у ТРЦ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », розташоване за адресою: АДРЕСА_2 . Грошові кошти було перераховано на картку № НОМЕР_2 , яка належить ОСОБА_6 .

Після здійснення платежу потерпіла зв`язалася з донькою, яка повідомила, що перебуває на роботі у кафе « ІНФОРМАЦІЯ_5 », у зв`язку з чим потерпіла усвідомила факт шахрайства.

       Під час досудового розслідування було встановлено, що абонентський номер НОМЕР_1 оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » використовується мобільним терміналом – IMEI НОМЕР_5 .

З огляду на викладене, з метою встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у перевірці з`єднань кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, які використовували мобільним терміналом – IMEI НОМЕР_5 оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». Отримати цю інформацію з інших джерел неможливо, оскільки вона є таємницею, що охороняється законом, та зберігається виключно у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_3 .

2. Позиція учасників.

Дізнавач ОСОБА_3  в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, у якій просив клопотання  розглянути без його участі, заявлені вимоги підтримує повністю, просить їх задовольнити.

Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, причини своєї неявки не повідомив, що не перешкоджає розгляду клопотання у його відсутність.

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

3. Установлені слідчим суддею обставини, і положення закону, якими він керувався. Мотиви, з яких слідчий суддя виходив при постановленні ухвали.

3.1 Факти та обставини, встановлені слідчим суддею, що мають значення для кримінального провадження.

Вирішуючи заявлене клопотання, слідчий суддя, на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР) встановив, що групою дізнавачів СД ВП № 3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025025240000005 від 06.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України. У межах цього кримінального провадження розслідуються факти, викладені в заяві ОСОБА_4 , а саме протиправне заволодіння її грошовими коштами в сумі 40600 грн, які внаслідок шахрайських дій не встановленої на даний час особи було перераховано нею на банківську картку № НОМЕР_2 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».

Вказані шахрайські дії здійснювались не встановленими на даний час особами шляхом комунікації з потерпілою по мобільному зв`язку з використанням абонентського номеру НОМЕР_1 мобільного оператора зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». Під час досудового розслідування було встановлено, що абонентський номер НОМЕР_1 оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » використовується мобільним терміналом – IMEI НОМЕР_5 .

Під час досудового розслідування, для перевірки інформації про місцезнаходження власників вказаного мобільного терміналу, з метою встановлення причетності їх до вчинення кримінального правопорушення або спростування вини, виникла необхідність в отриманні інформації по вказаному мобільному терміналу в період часу з 00:00 год 05.01.2025 по теперішній час.

Вказана інформація перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_3 , та містить охоронювану законом таємницю.

3.2. Положення закону, якими керувався слідчий суддя.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить  інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Інформація, до якої дізнавач просить отримати доступ, сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами, має суттєве значення для встановлення важливих обставин кримінального провадження та може бути використана як доказ. Неможливо отримати відомості про обставини кримінального правопорушення в інший спосіб, а також те, що дана інформація має суттєве доказове значення у кримінальному провадженні.

Додані до клопотання документи містять достатні відомості обґрунтованості клопотання та дієвості саме такого заходу забезпечення кримінального провадження, який обумовлений потребами досудового розслідування.

Отже, дізнавачем доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в інформації по мобільному терміналу – IMEI НОМЕР_5 оператора  зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в період часу з 00.00 год 05.01.2025 по теперішній час, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації.

Враховуючи викладене вище, з метою встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, вважаю за необхідне надати тимчасовий доступ до інформації, що містять охоронювану законом таємницю та знаходиться  у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_3 .

Керуючись вимогами ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:


Клопотання начальника СД ВП №3 Гайсинського РУП ГУНП у  Вінницькій області капітана поліції  ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025025240000005 від 06.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України задовольнити.

Надати начальнику СД ВП №3 Гайсинського РУП ГУНП у  Вінницькій області ОСОБА_3 та дізнавачу СД ВП №3 Гайсинського РУП ГУНП у  Вінницькій області ОСОБА_7 , дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », місцезнаходження: АДРЕСА_3 , а саме: по мобільному терміналу – IMEI НОМЕР_5  в період часу з 00.00 год 05.01.2025 по 10.04.2025, у вигляді: інформації про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, який здійснювався через координати базових станцій оператора мобільного зв`язку.

Строк дії ухвали становить два місяці з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація