УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
______________________________________________________________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "24" жовтня 2006 р. Справа № 5/2233
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді Брагіної Я.В.
при секретарі Зоренко В.М.
за участю представників сторін
від позивача Грищенко С.В., доруч. від 29.08.06р.
від відповідача не з'явився
прокурор Новотурова С.В., посвідчення № 28
Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Прокурора Ємільчинського району в інтересах держави в особі Ємільчинського районного центру зайнятості (смт.Ємільчино, Житомирської обл.)
до Товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма "Граніт" (с. Миколаївка, Ємільчинського району)
про стягнення 6161,64 грн.
Прокурором пред'явлено позов про стягнення з відповідача 6161,64 грн. заборгованості .
Під час розгляду справи, прокурор та позивач відмовились від стягнення 1400 грн., оскільки відповідач сплатив дану суму та ухвалою суду від 24.10.06р. провадження у справі в цій частині закрито.
Представник позивача та прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримали в частині стягнення 4761,64 грн., з яких: 4101,93 грн. недоїмки та 659,71 грн. пені.
Відповідач відзив на позовну заяву не надав, свого представника в засідання суду не направив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином.
Ці обставини не перешкоджають розглянути справу по суті.
Заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Ємільчинському районному центрі зайнятості.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Згідно ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Відповідно до п.п.2 п.2 ст.35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п. 2 ст. 1 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування", роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, у розмірах 1,9% до квітня 2005р. та 1,6 % після (Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України") від фактичних витрат на оплату праці працівників та 0,5 % з кожного працюючого.
Внаслідок неналежного виконання відповідачем свого обов'язку по сплаті страхових внесків, за період з 01.01.05. по 01.04.06р. утворилась заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в розмірі 4761,64 грн. з яких: 4101,93 грн. недоїмка, 659,71 грн. пеня, що підтверджується актом перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за № 17 від 18.05.2006р. (а.с. 6), актом взаємозвірки розрахунків, підписаним компетентними представниками сторін та скріпленим печатками (а.с.7) та довідкою № 1076 від 23.10.06р., яка долучена до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 38 вищезазначеного Закону, у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Відповідач позов не оспорив, доказів сплати боргу по страхових внесках до Фонду, суду не надав.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими у відповідності з чинним законодавством та такими, що підлягають задоволенню на суму 4761,64грн., з яких: 4101,93 грн. недоїмка зі сплати страхових внесків на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, 659,71 грн. пеня.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
На підставі ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", керуючись ст.ст.94, 158-163, 167, 254, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, господарський суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовільнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю " Агрофірма Граніт", с. Миколаївка, Ємільчинського району, Житомирської області, р/р 260003488, МФО 311528, код 3743380 в ОД АППБ " Аваль" на користь Ємільчинського районного центру зайнятості , смт. Ємільчине, Житомирської області, вул. Шевченка, 7, р/р 37173302900158, код 20405804, МФО 811039 УДК в Житомирській області:
- 4101,93 грн. недоїмки;
- 659,71 грн. пені.
Постанова господарського суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подачі заяви, а в разі складення постанови суду у повному обсязі відповідно до ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Брагіна Я.В.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - позивачу;
3 - відповідачу;
4,5 - прокурору