Справа № 2-283/2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 липня 2007 р.
Миколаївський районний суд Одеської області в складі:
Головуючого - судді Скрипченка В.О., за участю секретаря Новак Т.П., позивачки ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Миколаївка Миколаївського району Одеської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2Про стягнення аліментів на утримання дружини,
ВСТАНОВИВ:
4 квітня 2007 р. позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те, що 10.06.1990 р. вона з відповідачем зареєстрували шлюб, під час якого позивачка стала непрацездатною - інвалідом 3 групи довічно, крім того, вона досягла пенсійного віку та її пенсія в розмірі 401 грн. не забезпечує їй прожиткового мінімуму. Відповідач не надає матеріальної допомоги, не має постійного доходу, але працездатний та працює по найму. Оскільки позивачка потребує матеріальної допомоги, а відповідач має можливість її надати, позивачка просила стягнути з нього аліменти на її користь у розмірі 100 грн. щомісяця, починаючи стягувати з дня пред'явлення позову.
В судовому засіданні позивачка підтримала свій позов.
Відповідач до суду не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать розписки з Антонюківської СР Миколаївського району про одержання повісток. Про причину своєї неявки відповідач суду не повідомив. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивачки, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні правовідносини.
10.06.1990 р. позивачка з відповідачем зареєстрували шлюб (а/з НОМЕР_1 у Антонюківській СР Миколаївського району Одеської області).
З 17.06.2004 р. позивачка отримала 3 групу інвалідності безстроково (Довідка № 093479 з Приморської МСЕК м. Одеси) та отримує пенсію по інвалідності в розмірі 431,13 грн. (Довідка № 147 від 6.04.2007 р.)
Позивачка з відповідачем фактично припинили шлюбні стосунки та проживають окремо один від одного. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дружини не надає, постійного доходу не має.
Відповідно до ст. 75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом І, II чи III групи. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.
У відповідності з ст. 77, 79, 80 СК України за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі. Аліменти сплачуються щомісячно. Аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. Аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Якщо один із подружжя одержує аліменти у зв'язку з інвалідністю, сплата аліментів триває протягом строку інвалідності. У разі подання відповідного документа про продовження строку інвалідності стягнення аліментів продовжується на відповідний строк без додаткового рішення суду про це.
Таким чином відповідач порушив права та інтереси, за захистом яких звернулася до суду позивачка.
Керуючись статтями 75, 77, 79, 80 СК України, статтями 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1 аліменти у розмірі 100 грн. щомісячно на її утримання, починаючи стягувати з 4.04.2007 р. і протягом всього строку її інвалідності.
Стягнути з ОСОБА_2на користь держави судові витрати - 51 грн. - судового збору та 7,5 грн. - витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
- Номер: 2-во/758/111/15
- Опис: заява
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-283/07
- Суд: Подільський районний суд міста Києва
- Суддя: Скрипченко В.О.
- Результати справи: відмовлено в задоволенні заяви (клопотання)
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.12.2015
- Дата етапу: 25.01.2016
- Номер: 6/165/114/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-283/07
- Суд: Нововолинський міський суд Волинської області
- Суддя: Скрипченко В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.07.2016
- Дата етапу: 27.07.2016