2 - 53 - 08
РІШЕННЯ ( заочне )
іменем України
01 квітня 2008 року Піщанський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Фартух О.І.
при секретарі Цимбалістій О.
з участю:
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Піщанка цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 просить суд зменшити розмір стягнутих аліментів на утримання дитини.
В обґрунтування своїх вимог пояснив, що не перебував із відповідачем в шлюбі, який вони не зареєстрували у встановленому порядку.
У них народився син ОСОБА_3- ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідачка залишила сім»ю, разом із ним не проживає.
Рішенням Піщанського районного суду Вінницької області від 23 березня 2006 року з нього було стягнуто аліменти на утримання сина, який залишився із відповідачкою, в розмірі 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
Оцінивши представлені сторонами докази, суд вважає відсутніми підстави для задоволення вимог позивача, оскільки вони погіршують матеріальне становище дитини.
Відповідно до вимог ст.. 180 СК України, батьки зобов»язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Ст.. 182 СК України встановлено, що мінімальний розмір аліментів не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків передбачених ст.. 184 СК України. Згідно із цією нормою закону, якщо платник аліментів має нерегулярний мінливий дохід, або отримує його в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника, або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Суд встановив, що дохід позивача складається із постійної допомоги, розмір якої є стабільним і складає 361 - 367 гривнів на місяць і з його доходу утримуються аліменти в розмірі 108 - 110 гривнів, що складає третю частину загального доходу.
Підстави для визначення аліментів в твердій грошовій сумі відсутні, а зменшення іх розміру значно погіршать матеріальне становище дитини, що є неприпустимим.
Позовні вимоги є недоведеними і такими, що не підлягають до задоволення, оскільки позивачем не представлено суду доказів неможливості прожиття ним на решту доходу який у нього залишається після сплати аліментів.
На підставі наведеного, керуючись ст..182, 184 СК, ст.. 213-215, 224, 226, 232 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів відмовити.
2.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому законом.
СУДДЯ: