Судове рішення #19553068

                                                   Справа № 3-425

                                                   2011 р.

                                                                                                                                                              

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

          «28»вересня 2011 року                    смт. Великий Бурлук

            Суддя Великобурлуцького районного суду Харківської області

                                       ОСОБА_1,   

          при секретарі        -          ДРИЛЬ Т.І.,

          за участю прокурора  -          ЧЕРЕДНИКА С.О.,  

розглянувши матеріали, що надійшли від УБОЗ ГУМВС України в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, росіянина, члена партії «Сильна Україна», ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого,   працюючого Вільхуватським сільським головою, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4,

за допущене порушення спеціального обмеження щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованих на попередження корупції за  п.2 ч.1 ст.7 Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції ”, ч.2 ст.172-4  ОСОБА_3,-         

в с т а н о в и в:

          Згідно протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, складеного 29 серпня 2011 року оперуповноваженим УБОЗ ГУМВС України в Харківській області про вчинення адміністративного корупційного правопорушення –ОСОБА_2, обіймаючи посаду голови Вільхуватської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області та являючись посадовою особою органу місцевого самоврядування 4 категорії, державним службовцем 9 рангу, маючи повноваження на виконання функцій держави, допустив порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення із іншими видами діяльності, а саме: на даний час перебуває засновником (учасником) та членом сільськогосподарського виробничого кооперативу «РУБЛЕНЕ»(код ЄДРПОУ 708934) Великобурлуцького району Харківської області, входить до складу органу управління і володіє корпоративними правами на управління кооперативом, який відповідно до статутних документів має на меті отримання прибутку, чим порушив обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, встановлені п.2 ч.1 ст.7 Закону України “Про засади запобігання та протидії  корупції”.

           В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину в скоєнні адміністративного корупційного правопорушення за ч.2 ст.172-4 ОСОБА_3 не визнав, при цьому пояснив, що дійсно на даний час він є засновником СВК «РУБЛЕНЕ»Великобурлуцького району Харківської області. Після обрання його на посаду голови Вільхуватської сільської ради Великобурлуцького району Харківської, він нотаріально відмовився від одержання виплат –частини доходу кооперативу, а також інших прав, наданих йому відповідно до п. 3.7.1 Статуту СВК «Рублене». В суді не заперечував, що в суботні і вихідні дні він приїжджає в вищевказаний кооператив та цікавиться його діяльністю, оскільки є засновником. Також не оспорював, що в 2011 році він представляв по довіреності інтереси кооперативу в апеляційному суді Харківської області по цивільній справі, одночасно перебуваючи в цей час і на посаді сільського голови.

          Прокурор в судовому засіданні вважав, що протокол про вчинення ОСОБА_2 адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-4 ОСОБА_3 є законним і обґрунтованим, що підтверджується дослідженими судом матеріалами адміністративної справи та запропонував підвергнути його штрафу в розмірі 3 400  грн. 00 коп.

          Вислухавши ОСОБА_2, допитавши свідків в судовому засіданні, заключення прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

          01 липня 2011 року набув чинність Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції», яким у п.п. в, п.1 ч.І ст.4 суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення зазначені державні службовці і посадові особи місцевого самоврядування та п.2 ч.І ст.7 заборонено цім особам входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальної громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді товариства (спостережній раді), ревізійній комісії господарського товариства), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

           Відповідно до ч.2 ст.172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  порушення особою обмежень, встановлених п.2 ч. І ст.7 Закону «Про засади запобігання і протидії корупції», тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності.

           Вчинення ОСОБА_2 адміністративного корупційного правопорушення підтверджується:

          - витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців –згідно якого 04.06.1997 року зареєстровано юридичну особу СВК «РУБЛЕНЕ», до переліку засновників (учасників) юридичної особи станом на 25 серпня 2011 року відноситься ОСОБА_2, який мешкає за адресою: Харківська область, Великобурлуцький район, с. Вільхуватка, вул. Гагаріна, 10, розмір внеску до статутного фонду якого складає 540 грн. 00 коп. (а.с. 10-11). В судовому засіданні ОСОБА_2 не заперечував цей факт, при цьому доповнив, що до обрання на посаду голови Вільхуватської сільської ради він був керівником СВК «РУБЛЕНЕ», а 20 листопада 2011 року його було звільнено з цієї посади. Судом встановлено, що на даний час ОСОБА_2, перебуваючи на посаді Вільхуватського сільського голови, одночасно є засновником (учасником) юридичної особи СВК «РУБЛЕНЕ».

          Згідно наказу № 75 від 20.11.2010 року, у зв’язку із обранням ОСОБА_2 на посаду голови Вільхуватської сільської ради, його звільнено з посади голови (директора) СВК «РУБЛЕНЕ»(а.с.41), а слідуючим наказом за № 76 від 20.11.2010 року призначено заступником виконавчого директора СВК «РУБЛЕНЕ»ОСОБА_4 (а.с.42). Однак згідно довідки про взяття на облік платників податків від 26.11.2010 року за № 184/39-28-068 (а.с.46), керівником СВК «РУБЛЕНЕ»є ОСОБА_4 Це також витікає і із довідки серії АБ за № 292184 з ЄДРПОУ, де вказано, що керівником є ОСОБА_4   

          Допитана в якості свідка ОСОБА_3 пояснила, що вона на даний час працює заступником виконавчого директора СВК «РУБЛЕНЕ». Крім того в її обов’язки входить робота касира, бухгалтера по тваринництву та бухгалтера по запчастинам. Засновниками даної юридичної особи є ОСОБА_2 та ОСОБА_5 Всі питання вирішуються на спільних засіданнях керівників та засновників даного кооперативу. У вихідні дні в цих засіданнях приймає участь і ОСОБА_2 В суді стверджувала, що вона не є керівником СВК «РУБЛЕНЕ». У суда немає підстав ставити під сумнів пояснення даного свідка.;  

          - із пояснень свідка ОСОБА_6, яка була допитана в судовому засіданні в якості свідка витікає, що в серпні 2011 року вона приходила в контору СВК «РУБЛЕНЕ»до ОСОБА_4 з проханням прийняти на роботу її сина. Остання їй пояснила, що кооперативом вона керує формально, всі питання про прийняття на роботу вирішує ОСОБА_2, який на даний час є також головою Вільхуватської сільської ради;

          - свідок ОСОБА_7 суду також пояснив, що він є заступником голови ради ветеранів Рубленської сільської ради. В серпні цього року він звертався до виконавчого директора СВК «РУБЛЕНЕ»ОСОБА_4 з питанням надання матеріальної допомоги хворої людини. ОСОБА_4 йому пояснила, що всією господарською діяльністю кооперативу займається ОСОБА_2 Після цього він особисто телефонував ОСОБА_2 по цьому питанню і після цього було виділено хворій людині матеріальну допомогу в розмірі 200 грн. 00 коп.;

          - із пояснень свідка ОСОБА_8 витікає, що вона є членом ради ветеранів Рубленської сільської ради. В липні 2011 року вона зверталась до директора ОСОБА_4 з питанням виплати заборгованості по земельним паям. ОСОБА_4 їй пояснила, що вона є «директором на бумазі», а всі питання вирішує ОСОБА_2, який на даний час є одночасно і головою Вільхуватської сільської ради;

          - із письмових пояснень ОСОБА_9 витікає, що він проживає на території Рубленської сільської ради. В квітні 2011 року він працював в СВК «Рублене». На роботу його приймав ОСОБА_2 В вересні 2011 року він також працював в даному кооперативі і на роботу його також приймав ОСОБА_2 ОСОБА_2 кожний ранок біля гаражу СВК «Рублене»проводив наряди, де говорив кому що треба робити.

          У суда немає підстав ставити під сумнів покази вищевказаних свідків, оскільки їх пояснення не протирічять іншим матеріалам справи. Із пояснень вищевказаних свідків витікає, що ОСОБА_2, являючись головою Вільхуватської сільської ради, являючись засновником СВК «РУБЛЕНЕ», фактично керує діяльністю даного кооперативу і входить до складу органу управління СВК «РУБЛЕНЕ».

          За клопотанням прокурора в судовому засіданні було оглянуто цивільну справу за № 2-132/10 р. за позовом сільськогосподарського виробничого кооперативу «РУБЛЕНЕ»Великобурлуцького району Харківської області до ОСОБА_10 про відшкодування шкоди. Згідно довіреності за № 15 від 19.01.2011 року, ОСОБА_2 довірено представляти інтереси у суді СВК «РУБЛЕНЕ»по даній справі. Згідно журналів судового засідання апеляційного суду Харківської області ОСОБА_2 02.02.2011 року та 16.02.11 року представляв інтереси даного кооперативу в апеляційному суді, одночасно перебуваючи на посаді голови сільської ради. Дана обставина також свідчить про те, що ОСОБА_2 фактично входить до складу органу управління даного кооперативу і фактично керує даним кооперативом.

          Крім того, вчинення ОСОБА_2  адміністративного корупційного правопорушення підтверджується іншими матеріалами справи:

          - статутом СВК «РУБЛЕНЕ», зареєстрованого в Великобурлуцькій районній державній адміністрації Харківської області, відповідно якого одним із основних напрямків кооперативу являється виробництво сільськогосподарської продукції, її переробка і реалізація, надання послуг товаровиробникам –(п.2.2, Розділ 1 Статуту). Основною метою кооперативу є задоволення потреб його засновників та одержання доходу в інтересах його засновників - (п.2.1, Розділ 1 Статуту) –тобто отримання прибутку (а.с.19-20);

          - рішенням Вільхуватської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області  № 02 від 24 листопада 2010 року, відповідно якого визнано повноваження ОСОБА_2 як Вільхуватського сільського голови (а.с.59);

          - рішенням Вільхуватської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області  № 09 від 24 листопада 2010 року та на підставі ст.ст.14,15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»- Вільхуватському сільському голові  ОСОБА_2 присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування 4 категорії (а.с.60);

          - присягою державного службовця, яку ОСОБА_2 прийняв 25.11.2010 року (а.с.61);

          Відповідно до ст.2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»-  посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

          Відповідно до ст.1 Закону України “Про  засади запобігання і протидії корупції - ”корупцією є використання особою, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди  або прийняття обіцянки /пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/ пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній в частині першій статті 4 Закону “Про засади запобігання і протидії корупції”, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей.

          Відповідно  п.«в»ч.1 ст.4 Закону України “Про  засади запобігання і протидії корупції” –суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення є: - державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

          Таким чином ОСОБА_2, обіймаючи посаду голови Вільхуватської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області та являючись посадовою особою органу місцевого самоврядування 4 категорії, державним службовцем 9 рангу, маючи повноваження на виконання функцій держави, знаючи що з 01.07.2011 року набрав чинності Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції», яким встановлені обмеження щодо сумісництва з іншими видами діяльності, не вжив заходів до припинення участі в управлінні юридичною особою та на теперішній час одночасно перебуває на посаді голови Вільхуватської сільської ради та є засновником (учасником) і членом СВК «РУБЛЕНЕ», фактично входить до складу органу управління даного кооперативу, який відповідно до статутних документів має на меті отримання прибутку, чим порушив обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, встановлені п.2 ч.1 ст.7 Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”. Своїми діями ОСОБА_2, які виразились в порушенні особою встановлених законом обмежень щодо  входження до складу органу управління чи наглядової  ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли  особа здійснює функції  з  управління акціями (частками, паями), що належать  державі,  та представляє інтереси держави в  раді товариства   (спостережній раді), ревізійній   комісії господарського товариства) скоїв правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-4 КпАП  України.

          З урахуванням обставин вчиненого правопорушення та даних про особу правопорушника, вважаю за можливе накласти на ОСОБА_2 штраф в межах санкції ч.2 ст.172-4 КпАП України.

          На підставі  Законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.2 ст.172-4 ОСОБА_3 та керуючись ст.ст. 221, 277, 283,284, 285 ОСОБА_3, районний суд,–

  П О С Т А Н О В И В:

          ОСОБА_2 визнати  винним у порушенні встановлених  п.2 ч.1 ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»та притягнути до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-4 КпАП України і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 2 550 (дві тисячі п’ятсот п’ятдесят)  грн.  00 коп. з конфіскацією  нарахованого доходу від такої діяльності за період з 01 липня 2011 року по 28 вересня 2011 року.

          Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в десятиденний строк з дня її винесення до апеляційного суду Харківської області через Великобурлуцький районний суд.

          Суддя  В.Бурлуцького районного  суду

Харківської області:                                 ОСОБА_1


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація