Справа 2-359
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2008 р. Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі : головуючого судді Шепеля К.А.,
при секретарі Бондар С.В.,
з участю прокурора Рудяка С.В.,
відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом Вінницького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Державного комітету рибного господарства України, Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, -
у с т а н о в и в :
18 серпня 2007 р. відповідач здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову - сіткою - в р. Рів в с. Токарівка Жмеринського району, зловив 39 карасів, 2 білих амури, 2 окуні, 2 коропи, чим заподіяв шкоду рибним запасам країни на суму 380,1 грн. За що постановою судді від 21 вересня 2007 р. був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.85 ч.4 КУАП і підданий штрафу в сумі 340 грн..
Прокурор звернувся з даним позовом до суду, в якому просив стягнути з відповідача на користь держави 380,1 грн. заподіяної шкоди та судові витрати. В судовому засіданні підтримав заявлені вимоги.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, за згодою з прокурором суд вирішив розглядати справу у його відсутність.
Відповідач визнав факт порушення, але просив зменшити розмір відшкодування в зв'язку з тяжким матеріальним станом.
Заслухавши сторони та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні установлено, що 18 серпня 2007 р. відповідач здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову - сіткою - в р. Рів в с. Токарівкаі Жмеринського району, зловив 39 карасів, 2 білих амури, 2 окуні, 2 коропи (протокол № 000351, а.с.4). Відповідно до розрахунку матеріальних збитків загальна сума спричинених збитків склала 380 грн. 10 коп. (а.с.5). Згідно постанови судді від 21 вересня 2007 р., відповідача оштрафовано на 340 грн. (а.с.3).
За загальними правилами відшкодування шкоди (ст.1166 ЦК України) майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно ч.4 ст.61 ЦПК України, постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкове для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.
Відповідно до ст.63 Закону України «Про тваринний світ» підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Однак, згідно ч.4 ст.1193 ЦК України, суд може зменшити розмір відшкодування шкоди, завданої фізичною особою, залежно від її матеріального становища, крім випадків, коли шкоди завдано вчиненням злочину.
З представлених відповідачем матеріалів видно, що він працює, проживає з дружиною, яка не
працює. Здійснює догляд за батьками - інвалідами 2 та 3 гр.
Тому у суду є підстави для зменшення розміру відшкодування шкоди відповідно до ч.4 ст.1193 ЦК України.
Керуючись ст.209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст.1166, 1193 ЦК України, ст.63 Закону України «Про тваринний світ», ст.61 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця с. Стодульці Жмеринського району, працюючого в Головному управлінні МНС України у Вінницькій області, на користь держави 150 грн. заподіяної шкоди та 51 грн. державного мита, а всього 201 (двісті одну) грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 (тридцять) грн. (код бюджетної класифікації (КЕКД) : 22050000, символ звітності 259, банк одержувач : ГУДКУ у Вінницькій області, м. Вінниця, МФО 802015, номер рахунку 31213259700006, код ЄДРПОУ 34701261, одержувач - Держбюджет м. Жмеринки).
В іншій частині позову відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд, після чого рішення набирає законної сили в разі неподання такої заяви.
Апеляційна скарга на рішення подається в такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів без подачі такої заяви. У разі належного подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий підпис
З оригіналом згідно :
суддя Жмеринського
міськрайонного суду К.Шепель
секретар :
- Номер: 22-ц/812/2060/19
- Опис: за позовною заявою Коваль Альберта Бідзіновича до Свірської Ганни Іванівни про визнання договору міни дійсним та визнання права власності на земельну ділянку
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-359/2008
- Суд: Миколаївський апеляційний суд
- Суддя: Шепель К.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.11.2019
- Дата етапу: 04.12.2019