Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1958696112

Справа №295/5042/25

1-в/295/440/25


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.04.2025 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира

у складі:

головуючого-судді ОСОБА_1

секретаря судового

засідання ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі клопотання адміністрації ДУ «Житомирська виправна колонія (№4)» про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для безпосередньої участі у обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Бистрик, Бердичівського району, Житомирської області, громадянина АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

Засуджений 15.01.2025 року Івано-Франківським міським судом Івано-Франківської області за ст. ст. 307 ч.2, 15 ч.2, 307 ч.2, 307 ч.3, 69 ч.1, 70 ч.1 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Початок строку 03.10.2024

Кінець строку 03.04.2031

в с т а н о в и в :

Адміністрація ДУ "Житомирська виправна колонія (№4)"  звернулася з клопотанням про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_3 для безпосередньої участі у обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності.

Представник установи подав заяву про розгляд справи без його участі, клопотання підтримує.

Засуджений згоден на розгляд справи без його участі.

Прокурор клопотання підтримав.

Дослідивши матеріали справи, матеріали особової справи засудженого, суд приходить до наступного висновку.

ОСОБА_3 засуджений 15.01.2025 Івано-Франківським міським судом Івано-Франківської області за ст. ст. 307 ч.2, 15 ч.2, 307 ч.2, 307 ч.3, 69 ч.1, 70 ч.1 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі, з конфіскацією майна.

З 21.03.2025 відбуває покарання в ДУ «Житомирська виправна колонія (№4)».

19.05.2024 набув чинності Закон України «Про внесення змін до кримінального, кримінально-процесуального, кримінально-виконавчого кодексів України та інших законів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для безпосередньої участі у обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності» від 08.05.2024 № 3687 – IХ, яким, зокрема Кримінальний кодекс України доповнено ст. 81-1 КК України «Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби».

Відповідно до вимог ст.81-1 КК України під час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану до осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, судом може бути застосовано умовно-дострокове звільнення для проходження ними військової служби за контрактом.

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, передбачене цією статтею, не застосовується до осіб, засуджених за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджених за вчинення умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством, або особливо тяжких корупційних кримінальних правопорушень чи засуджених за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156-1258-258-6частиною четвертою статті 286-1статтею 348 цього Кодексу, а також до засуджених службових осіб, які згідно з підпунктом 1 пункту 3 примітки до статті 368 цього Кодексу займали особливо відповідальне становище.

У разі застосування судом умовно-дострокового звільнення на підставі, визначеній цією статтею, така особа звільняється умовно-достроково від відбування лише основного покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом може бути застосовано судом, якщо засуджений виявив бажання проходити військову службу за контрактом та відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, визначеним статтею 21-5 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу".

При ухваленні рішення про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом суд покладає на особу, звільнену від відбування покарання, обов`язок невідкладно, але не пізніше 24 годин після набрання законної сили судовим рішенням про умовно-дострокове звільнення особи від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом, прибути у супроводі Національної гвардії України до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для укладення контракту та проходження військової служби.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 засуджений за злочин, за яким допускається умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби. Останній виявив переконливе бажання проходити військову службу за контрактом, його вік не перевищує граничного віку для проходження військової служби.

Засудженим пройдено первинний медичний огляд в ДУ «Житомирська виправна колонія (№4)» та взято на військовий облік.

Питання щодо можливості представлення засудженого до умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби розглянуто ДУ "Житомирська виправна колонія (№4)" за участю представника ІНФОРМАЦІЯ_2 та уповноваженого представника військової частини і прийнято рішення про направлення засудженого для проходження військово-лікарської комісії.

Засуджений придатний до військової служби за станом здоров`я, пройшов професійно-психологічний відбір, має достатній рівень фізичної підготовки для виконання обов`язків військової служби, за результатами військово-лікарської комісії від 04.04.2025 визнаний придатним для проходження військової служби, тобто відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, визначеним статтею 21-5 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу".

Командиром військової частини НОМЕР_1 надано письмову згоду на проходження засудженим військової служби в зазначеній військовій частині.

З огляду на наведене, клопотання підлягає до задоволення, а ухвала відповідно до приписів ч. 1 ст. 377 та ч. 3 ст. 534 КПК України, підлягає негайному виконанню до набрання цієї ухвали законної сили.

Керуючись ст. 81-1 КК України, ст.154-1 КВК України, ст.21-5 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», ст. 537539 КПК України,


п о с т а н о в и в :

Клопотання задоволити.

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 умовно-достроково звільнити від подальшого відбування покарання на строк 5 (п`ять) років 11 (одинадцять) місяців 19 (дев`ятнадцять) днів, для проходження військової служби за контрактом, звільнивши його від відбування покарання у виді позбавлення волі.

Зобов`язати ДУ «Житомирська виправна колонія (№4)» невідкладно передати підрозділу Національної гвардії України засудженого ОСОБА_3 , як особу, яка виявила бажання проходити військову службу за контрактом, для супроводження останнього з установи виконання покарання до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для укладення контракту та проходження військової служби.

Покласти на ОСОБА_3 , обов`язок невідкладно, але не пізніше 24 годин після набрання законної сили цієї ухвали прибути у супроводі Національної гвардії України до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для укладення контракту та проходження військової служби.

Роз`яснити засудженому, що у разі вчинення особою, до якої було застосовано умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом, протягом невідбутої частини покарання нового кримінального правопорушення суд призначає такій особі покарання за правилами, передбаченими статтями 71 і 72 цього Кодексу.

Попередити засудженого, що за ухилення від прийняття на військову службу за контрактом особою, яку під час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану звільнено умовно-достроково від відбування покарання для проходження військової служби, статтею 336-2 КК України передбачена кримінальна відповідальність та можливе покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років.

Ухвалу суду невідкладно, але не пізніше 24 годин після її проголошення, надіслати до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також до органу або установи виконання покарань.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира на протязі 7 днів з дня її постановлення, а засудженому у той же строк з дня отримання копії ухвали.






Суддя                                                              ОСОБА_1



  • Номер: 1-в/295/440/25
  • Опис:
  • Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 295/5042/25
  • Суд: Богунський районний суд м. Житомира
  • Суддя: Костенко С.М.
  • Результати справи: подання, заяву, клопотання задоволено, у тому числі частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.04.2025
  • Дата етапу: 15.04.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація