ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
20 червня 2006 р. | № 16/459 |
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого, судді М.В.Кузьменка,
судді І.М.Васищака,
судді В.М.Палій,
розглянувши касаційну скаргу Приватного підприємця Самофалової Юлії Вікторівни
на рішення господарського суду Донецької області від 08.02.2006р.
та постанову Донецького апеляційного господарського суду від 19.04.2006р.
у справі №16/459
за позовом Приватного підприємця Самофалової Ю.В.
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю “Артемівський торговий комплекс”
2) Акціонерного товариства закритого типу “Торговий дім Астрон”
про визнання угоди оренди нежилого приміщення відновленим на строк раніше
установлений угодою, договору купівлі-продажу нікчемним та недійсним з
моменту його укладання
та за зустрічним позовом АТЗТ “Торговий дім Астрон”
до ПП Сафонової Ю.В.
3-тя особа ТОВ “Артемівський торговий комплекс”
про усунення перешкод у здійсненні права власності і спонуканні про звільнення
приміщення та виконання умов договору,
ВСТАНОВИВ:
Приватний підприємець Самофонова Юлія Вікторівна звернулася до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на рішення господарського суду Донецької області від 08.02.2006р. та постанову Донецького апеляційного господарського суду від 19.04.2006р. у справі №16/459.
Вказана скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню скаржникові з таких підстав.
Основні вимоги, що пред’являються до форми і змісту касаційної скарги, викладені у статті 111 Господарського процесуального кодексу (ГПК) України. Так, зокрема, відповідно до ч.4 названої статті, до касаційної скарги додаються докази сплати державного мита.
В силу ст.46 ГПК України, державне мито сплачується в доход держаного бюджету в порядку і розмірі, встановлених законодавством України, при цьому, відповідно до ст.45 ГПК України, позовні заяви і заяви про оскарження рішень, ухвал, постанов господарського суду оплачуються державним митом, крім випадків, встановлених законодавством.
Розмір державного мита визначений Декретом Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, а порядок сплати –Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, яка затверджена наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993р. №15.
За змістом ст.2 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, одним з об’єктів справляння державного мита є касаційна скарга на рішення та постанови суду.
Розмір ставок державного мита визначений ст.3 вказаного Декрету. Зокрема, відповідно до підпункту “г” п.2 вказаної норми, ставка державного мита з касаційних скарг на рішення та постанови встановлена у розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті у разі подання заяви для розгляду спору в першій інстанції, а із спорів майнового характеру –50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Так, в силу підпункту “а” п.2 ст.3 Декрету, з позовних заяв майнового характеру ставка державного мита встановлена у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 6 і не більше 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а відповідно до підпункту “б” п.2 ст.3, з позовних заяв немайнового характеру –5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.37 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, яка затверджена наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.93 №15, до позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, що не підлягають вартісній оцінці (про звільнення самовільно зайнятих приміщень, про надання площі в натурі, спори, пов'язані з примушуванням прийняти передаточний баланс тощо).
У даній справі заявлено два позови (первісний та зустрічний) немайнового характеру:
про визнання угоди оренди нежилого приміщення відновленим на строк раніше установлений угодою, договору купівлі-продажу нікчемним та недійсним з моменту його укладання (первісний позов);
усунення перешкод у здійсненні права власності і спонуканні про звільнення приміщення та виконання умов договору (зустрічний позов).
Відповідно до оскаржуваної постанови Донецького апеляційного господарського суду від 19.04.2006р. залишено без змін рішення господарського суду Донецької області від 08.02.2006р. у даній справі. Зазначеним рішенням:
- у задоволенні первісного позову відмовлено;
- зустрічний позов задоволено.
Як вбачається з поданої скарги, ПП Самофалова Ю.В. оспорює ухвалені у справі судові акти у повному обсязі та просить їх скасувати, ухваливши нове рішення.
Отже, до касаційної скарги, скаржником мали бути додані докази сплати державного мита, обчисленого виходячи із ставок державного мита з касаційних скарг, з урахуванням ставок державного мита, встановлених для двох позовів немайнового характеру, а саме у сумі 85,0 грн.
Разом з тим, до касаційної скарги скаржником додана квитанція від 16.05.2006р., відповідно до якої до державного бюджету сплачено державне мито лише у сумі 42,50 грн. за один позов немайнового характеру, тобто менше ніж встановлено.
Допущене скаржником порушення є підставою для повернення касаційної скарги.
Керуючись п.4 статті 1113 ГПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
1. Касаційну скаргу Приватного підприємця Самофонової Юлії Вікторівни на рішення господарського суду Донецької області від 08.02.2006р. та постанову Донецького апеляційного господарського суду від 19.04.2006р. у справі №16/459 та додані до неї документи повернути.
2. Видати Приватному підприємцю Самофоновій Юлії Вікторівні довідку на повернення з державного бюджету 42,50 грн. державного мита, перерахованого відповідно до квитанції від 16.05.2006р.
Головуючий, суддя М.В.Кузьменко
Суддя І.М.Васищак
Суддя В.М.Палій
- Номер:
- Опис: визнання недійсним договору
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 16/459
- Суд: Господарський суд міста Києва
- Суддя: Палій В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.11.2010
- Дата етапу: 07.12.2010