Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1961153321

                                                                                справа № 208/1143/25

№ провадження 3/208/1235/25


ПОСТАНОВА

Іменем України


06 лютого 2025 р.                               м. Кам`янське

       


Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Карабан І.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.2 ст.184 КУпАП, -


ВСТАНОВИЛА:


В протоколі зазначено, що ОСОБА_1 повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за ч.1 ст.184 КУпАП, 27 грудня 2024 року о 07.00 годині, за адресою: АДРЕСА_1 , ухилялась від виконання батьківських обов`язків у відношенні дочки ОСОБА_2 , що виразилось у тому, що ОСОБА_1 перебувала в стані алкогольного сп`яніння, висловлювалось нецензурною лайкою в присутності дитини, чим порушила ЗУ «Про охорону дитинства», за що передбачена відповідальність ч.2 ст. 184 КУпАП.

В судове засідання, що призначено на 15 годину 40 хвилин 06 лютого 2025 року, особа, що притягується до адміністративної відповідальності не з`явилась. При цьому, суд враховує, що остання достеменно обізнана про час та місце її розгляду Заводським районним судом м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, про що свідчить підпис в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №640869 від 27.12.2024 та отримання рекомендованого повідомлення.

Враховуючи вищезазначене, а також приписи ст.268 КУпАП, яка не містить заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за ст. 184 КУпАП за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності, то приходжу до висновку про можливість проведення розгляду адміністративної справи за відсутності ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали адміністративної справи, приходжу до наступних висновків.

За змістом ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України «Про охорону дитинства» виховання в сім`ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Так, ч.2 ст.184 КУпАП передбачає відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Тобто, об`єктивна сторона зазначеного правопорушення полягає в ухиленні батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей

На підтвердження обставин, викладених у протоколі, уповноваженою особою долучено ряд документів, зокрема:

- письмові пояснення ОСОБА_3 , що долучені на окремому аркуші, зі змісту яких вбачається, що ОСОБА_1 не виконує батьківські обов`язки, а саме постійно уходить з дому, залишає дитину, а повертається в п`яному вигляді та лягає спати;

- протокол прийняття заяви та копію письмових пояснень від ОСОБА_3 від 27.12.2024, зі змісту яких вбачається, що 27.12.2024 о 07:00 год. ОСОБА_1 не виконувала батьківські обов`язки, а саме всю ніч десь гуляла, потім прийшла п`яна та лягла спати.

- постанова Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 18 жовтня 2024 року відносно ОСОБА_4 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №640869 від 27 грудня 2024 року дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.184 КУпАП, кваліфікуючою ознакою якої є повторність. У вказаному протоколі в графі «чи притягався до адміністративної відповідальності» наявний запис «ч.2 ст.184 КУпАП від 06.01.2024», при цьому на підтвердження повторності вчинення ОСОБА_1 інкримінованого їй правопорушення до матеріалів справи копія постанови про притягнення її протягом року до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей долучена не була, лише долучено постанову відносно іншої особи.

Обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП є одним із доказів у справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.

Суд не має право самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчинені правопорушення, адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статуту незалежного органу правосуддя.

Згідно ч.3 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до вимог п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи наведене, вважаю, що у справі відсутні належні докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 КУпАП, а тому провадження по справі підлягає до закриття у відповідності до п.1 ст.247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в її діях складу вказаного адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір стягується у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

Враховуючи, що провадження у даній справі слід закрити у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, відповідно судовий збір стягненню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 184, 245, 247, 251, 252, 280, 283, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд


ПОСТАНОВИЛА:


Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.2 ст.184 КУпАП закрити у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.        


Суддя Карабан І. І.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація