Судове рішення #19615630

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


21 листопада 2011 року                                                                            м. Київ

Колегія суддів Верховного Суду України у складі :


Головуючого Патрюка М.В.,

Суддів: Гуменюка В.І.,   Охрімчук Л.І.,

Жайворонок Т.Є.,   Романюка Я.М.,

Лященко Н.П.,   Сеніна Ю.Л.,

розглянувши скаргу ОСОБА_8 про перегляд у зв’язку з винятковими обставинами рішення апеляційного суду Полтавської області від            12 листопада 2009 року та ухвали Верховного Суду України від 16 лютого               2010 року в справі за позовом ОСОБА_8 до закритого акціонерного товариства “Страхова компанія “Провідна” про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, відшкодування моральної шкоди,

в  с  т  а  н  о  в  и  л  а :

13 листопада 2011 року набрав чинності Закон України від 20 жовтня            2011 року №3932-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розгляду справ  Верховним Судом України» («Голос України» від                   12 листопада 2011 року №213 (5213)).

Відповідно до абзацу третього пункту другого розділу XIII «Перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» скарги на судові рішення у цивільних справах у зв’язку з винятковими обставинами, подані до  Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року включно, розглядаються в порядку та в межах повноважень, що діяли до набрання чинності цим Законом.

Ураховуючи наведені положення Закону, скарга розглядається в порядку ЦПК України від 18 березня 2004 року в редакції, чинній до набрання чинності Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року.

До Верховного Суду України надійшла вищезазначена скарга                    ОСОБА_8 про перегляд у зв’язку з винятковими обставинами з пропуском строку передбаченого ст. 355 ЦПК України, із клопотанням про поновлення зазначеного строку з посиланням на поважність причин його пропущення.

Колегія суддів  Верховного Суду України вважає, що строк на оскарження у зв’язку з винятковими обставинами   підлягає поновленню, оскільки скаржником подано докази які  свідчать про поважність причин його пропущення.

У поданій скарзі ОСОБА_8 ставиться питання про перегляд рішення апеляційного суду Полтавської області від 12 листопада 2009 року та ухвали Верховного Суду України від 16 лютого 2010 року у зв’язку з винятковими обставинами з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одного і того самого положення закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України судові рішення у цивільних справах можуть бути переглянуті у зв’язку з винятковими обставинами після їх перегляду у касаційному порядку, якщо вони оскаржені з мотивів неоднакового застосування судами одного і того ж положення закону.

Колегія суддів Верховного Суду України дійшла висновку, що доводи скарги дають підстав вважати про необхідність допуску скарги до провадження у зв’язку з винятковими обставинами.  

Керуючись статтями 353-356 ЦПК України, колегія суддів Верховного Суду України

у  х  в  а  л  и  л  а :

Поновити ОСОБА_8 строк на оскарження у зв’язку з винятковими обставинами рішення апеляційного суду Полтавської області від     12 листопада 2009 року та ухвали Верховного Суду України від 16 лютого          2010 року.

Допустити скаргу ОСОБА_8 про перегляд у зв’язку з винятковими обставинами рішення апеляційного суду Полтавської області від            12 листопада 2009 року та ухвали Верховного Суду України від 16 лютого               2010 року до провадження у зв’язку з винятковими обставинами.

Витребувати справу з Київського районного суду м. Полтави.

Копії скарги направити сторонам, які приймали участь у справі та надати строк до 21 грудня 2011 року для подання заперечень на скаргу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

   


  Головуючий М.В. Патрюк

Судді:                     В.І. Гуменюк

                    Т.Є. Жайворонок

                    Н.П. Лященко

                    Л.І. Охрімчук

                    Я.М. Романюк                                  

                    Ю.Л. Сенін

                   

                   


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація