Судове рішення #19615693

        У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

         24 листопада 2011 року                                                                    м. Київ

Колегія суддів Верховного Суду України у складі :


Головуючого Патрюка М.В.,  

Суддів: Григор’євої Л.І.,  Лященко Н.П.,

Гуменюка В.І.,  Охрімчук Л.І.,

Жайворонок Т.Є.,  Романюка Я.М.,-


розглянувши скарги ОСОБА_8 про перегляд у зв’язку з винятковими обставинами рішення Ічнянського районного суду від 26 лютого          2001 року та ухвали Чернігівського обласного суду від 17 квітня 2001 року в справі за позовом ОСОБА_8 до Ічнянської центральної районної лікарні про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди,

в  с  т  а  н  о  в  и  л  а :

Рішенням Ічнянського районного суду від 26 лютого 2001 року, залишеним без змін ухвалою Чернігівського обласного суду від 17 квітня 2001 року,  у задоволенні позову відмовлено.

Ухвалою Верховного Суду України від 21 серпня 2001 року в задоволенні касаційної скарги ОСОБА_8 відмовлено.

Ухвалою Верховного Суду України від 11 листопада 2005 року в допуску скарги ОСОБА_8 до провадження у зв’язку з винятковими обставинами відмовлено.

Ухвалами Верховного Суду України від 13 лютого 2009 року та від                 9 квітня 2009 року в задоволенні клопотань ОСОБА_8 про поновлення строку на оскарження у зв’язку з винятковими обставинами відмовлено.

Ухвалою Верховного Суду України від 20 липня 2009 року в допуску скарги ОСОБА_8 до провадження у зв’язку з винятковими обставинами відмовлено.

Ухвалами Верховного Суду України від 9 листопада 2009 року та від             11 березня 2010 року скарги ОСОБА_8 про перегляд судових рішень у зв’язку з винятковими обставинами визнано неподаними та повернуто.

Ухвалами Верховного Суду України від 31 травня 2010 року та від                     16 липня 2010 року в задоволенні клопотань ОСОБА_8 про поновлення строку на оскарження у зв’язку з винятковими обставинами відмовлено.

До Верховного Суду України надійшли чергові скарги ОСОБА_8 з пропуском строку передбаченого ст. 355 ЦПК України, із клопотанням про поновлення строку на оскарження у зв’язку з винятковими обставинами,                     у якій скаржниця посилається на поважність причин пропущення строку оскарження, зокрема на те, що виняткові обставини відкрились після отримання  поштової кореспонденції з Верховного Суду України, а саме скаржниці стало відомо про ухвали Верховного Суду України, постановлені в порядку глави 3 розділу V ЦПК України. Так, про ухвалу  Верховного Суду України від 11 березня 2010 року їй стало відомо лише 1 квітня 2010 року, про ухвалу Верховного Суду України від 31 травня 2010 року – 18 червня 2010 року, про ухвалу Верховного Суду України від 16 липня 2010 року –             4 серпня 2010 року. Доводів про відкриття виняткових обставин після ухвалення судових рішень судом касаційної інстанції клопотання не містить.

13 листопада 2011 року набрав чинності Закон України від 20 жовтня            2011 року №3932-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розгляду справ  Верховним Судом України» («Голос України» від 12 листопада 2011 року №213 (5213)).

Відповідно до абзацу третього пункту другого розділу XIII «Перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» скарги на судові рішення у цивільних справах у зв’язку з винятковими обставинами, подані до  Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року включно, розглядаються в порядку та в межах повноважень, що діяли до набрання чинності цим Законом.

Ураховуючи наведені положення Закону, скарги розглядаються в порядку ЦПК України від 18 березня 2004 року в редакції, чинній до набрання чинності Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від               7 липня 2010 року.

Згідно положень ст. 355 ЦПК України скарга у зв’язку з винятковими обставинами може бути подана протягом одного місяця з дня відкриття виняткових обставин за правилами подання касаційних скарг у касаційному провадженні.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 325 ЦПК касаційна скарга, подана після закінчення строку на касаційне оскарження, повертається судом касаційної інстанції особі, яка її подала, якщо вона не порушує питання про поновлення цього строку, а також коли у поновленні строку відмовлено.

Згідно з ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.

Колегія суддів вважає, що строк на оскарження у зв’язку з винятковими обставинами   не підлягає поновленню, оскільки наведені скаржницею причини пропущення цього строку не є поважними.

    За таких обставин у поновленні зазначеного строку слід відмовити.

Керуючись статтями 353-356 ЦПК України, колегія суддів Верховного Суду України

у  х  в  а  л  и  л  а :

    У поновленні строку на оскарження у зв’язку з винятковими обставинами рішення Ічнянського районного суду від 26 лютого 2001 року та ухвали Чернігівського обласного суду від 17 квітня 2001 року відмовити.

Скарги повернути особі, яка їх подала.

Ухвала оскарженню не підлягає.


           Головуючий М.В. Патрюк

           Судді: Л.І. Григор’єва

В.І. Гуменюк

Т.Є. Жайворонок

Н.П. Лященко  

Л.І. Охрімчук

Я.М. Романюк

                                   

       

                                     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація