У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2011 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Патрюк М.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1 про перегляд у зв’язку з винятковими обставинами рішення апеляційного суду Донецької області від 4 листопада 2009 року та ухвали судді Верховного Суду України від 16 грудня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства “Шахта ім. Максима Горького”, третя особа – відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Куйбишевському районі м. Донецька, про скасування акта та зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
13 листопада 2011 року набрав чинності Закон України від 20 жовтня 2011 року №3932-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розгляду справ Верховним Судом України» («Голос України» від 12 листопада 2011 року №213 (5213)).
Відповідно до абзацу третього пункту другого розділу XIII «Перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» скарги на судові рішення у цивільних справах у зв’язку з винятковими обставинами, подані до Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року включно, розглядаються в порядку та в межах повноважень, що діяли до набрання чинності цим Законом.
Ураховуючи наведені положення Закону, скарга розглядається в порядку ЦПК України від 18 березня 2004 року в редакції, чинній до набрання чинності Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року.
До Верховного Суду України надійшла вищезазначена скарга ОСОБА_1, що датована 28 вересня 2010 року.
У скарзі ОСОБА_1 посилається на ухвалу Верховного Суду України від 2 грудня 2009 року як на приклад неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одного і того самого положення закону. ОСОБА_1 указує на те, що про наведену ухвалу Верховного Суду України йому стало відомо 22 вересня 2010 року.
Згідно положень ст. 355 ЦПК України скарга у зв’язку з винятковими обставинами може бути подана протягом одного місяця з дня відкриття виняткових обставин за правилами подання касаційних скарг у касаційному провадженні.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 325 ЦПК касаційна скарга, подана після закінчення строку на касаційне оскарження, повертається судом касаційної інстанції особі, яка її подала, якщо вона не порушує питання про поновлення цього строку, а також коли у поновленні строку відмовлено.
Отже, заявником подана скарга з пропуском строку передбаченого ст. 355 ЦПК України, оскільки пропущено місячний строк як з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано скаргу, так і з дня ухвалення судового рішення на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав для перегляду.
У скарзі не порушується питання поновлення строку, передбаченого ст. 355 ЦПК України.
Враховуючи наведене скарга підлягає поверненню.
Керуючись ст. ст. 325, 355 ЦПК України,
у х в а л и в :
Скаргу про перегляд у зв’язку з винятковими обставинами рішення апеляційного суду Донецької області від 4 листопада 2009 року та ухвали судді Верховного Суду України від 16 грудня 2009 року повернути особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України М.В. Патрюк