ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
29.11.11р.Справа № 35/5005/13928/2011
За позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1,м. Дніпропетровськ
до -1 Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕБЛЕВА ФАБРИКА
"ВУДЛАЙН", м. Дніпропетровськ
-2 Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", м. Харків
про визнання недійсною угоди
Суддя Широбокова Л.П.
Представники:
Позивач: не з’явився
Від відповідача-1: представник не з’явився
Від відповідача-2: ОСОБА_2, провідний спец. юрисконсульт відділу примусового стягнення Дніпр. упр., дов. № 543702 від 31.12.2010 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Позивач звернувся до суду та просить визнати недійсним договір поруки № 242502 від 24.03.2010р., укладений між Відповідачами. Свої вимоги обгрунтовує тим, що оспорюваний договір укладено без його участі та ним вирішено питання про його права та обов`язки, що суперечить ст.ст. 209, 215 Цивільного кодексу України.
Позивач в жодне судове засідання не з`явився, 29.11.2011р. надіслав до суду заяву про відмову від позову, мотивовувавши її правом на таку відмову, яке закріплено ст. ст. 22, 78 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідач-1 відзив на позов не надав, явку повноважного представника в судові засідання не забезпечив, не зважаючи на те, що належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Відповідач-2 проти вимог заперечував, посилаючись на те, що умовами кредитного договору передбачено в разі невиконання боржником своїх зобов’язань щодо своєчасного повернення кредиту та плати за кредит банк має право стягнути з позичальника суму боргу, в тому числі шляхом звернення стягнення на предмет забезпечення (заставу, поруку, тощо). Вказує, що ані діючим законодавством, ані умовами договору не передбачено отримання згоди боржника на укладання договору поруки між кредитором та поручителем.
Відповідно до ст.ст. 22, 78 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі до прийняття рішення по справі відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог, тощо. Відмова позивача від позову, визнання позову відповідачем і умови мирової угоди сторін викладаються в адресованих господарському суду письмових заявах, що долучаються до справи. Ці заяви підписуються відповідно позивачем, відповідачем чи обома сторонами.
Суд приймає відмову позивача від позову, оскільки вона викладена в адресованій суду заяві, не суперечить чинному законодавству, порушення прав та охоронюваних законом інтересів інших осіб судом не встановлено, заява підписана позивачем особисто.
За приписами п. 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі в разі відмови позивача від позову та провадження у справі підлягає припиненню з цих підстав.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати у справі підлягають віднесенню на позивача.
Керуючись ст.ст. 22, 49, 78, п. 4 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Прийняти відмову позивача від позову.
Провадження у справі припинити.
Ухвала набирає чинності з часу її прийняття та протягом п’яти днів може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Суддя Л.П. Широбокова