Судове рішення #1966137514

УХВАЛА

іменем України

18.04.2025

Справа № 331/2255/25

Провадження № 1-кс/331/769/2025




Слідчий суддя Жовтневого районного суду м.Запоріжжя ОСОБА_1 , розглянувши матеріали скарги військової частини НОМЕР_1 на протиправну бездіяльність прокурора про невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань -


В С Т А Н О В И В :


До слідчого судді Жовтневого районного суду м.Запоріжжя 18.04.2025 року надійшла скарга військової частини НОМЕР_1 в особі представника ОСОБА_2 на протиправну бездіяльність прокурора про невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Перевіривши надані матеріали, приходжу до висновку, що скаргу необхідно повернути особі, яка її подала, виходячи з наступного.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 303 Кримінального процесуального кодексу України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність прокурора чи слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.

Виходячи зі змісту частини 1 статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, є невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Для відкриття провадження за скаргою на бездіяльність слідчого чи прокурора у суду мають бути наявні достатні дані про те, що прокурор чи слідчий отримав заяву або повідомлення про кримінальне правопорушення, однак не вніс відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Таким чином, предметом оскарження за пунктом 1 частини 1 статті 303 Кримінального процесуального кодексу України є бездіяльність слідчого чи прокурора щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Згідно з ч.1 ст.304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

В поданій до слідчого судді скарзі заявник вказує, що 20.03.2025 року за вих..1668/1001 військова частина НОМЕР_1 направила повідомлення про злочин до Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону, а до слідчого судді звертається 18.04.2025.

За таких обставин, скарга до слідчого судді подана з порушенням десятиденних строків звернення.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК України скарга повертається, якщо скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

Заявником одночасно до суду подано клопотання про поновлення строку на оскарження бездіяльності прокурора.

Відповідно до ст. 117 КПК України пропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді.

В поданій до слідчого судді скарзі заявник порушив клопотання про поновлення пропущеного строку, посилаючись на ту обставину, що на теперішній час відповідь на звернення не надано, будь-яке повідомлення чи інформація щодо прийнятого рішення не надходило.

Поважність причин за нормами ст. 117 КПК України визначається слідчим суддею, судом у разі неможливості своєчасного подання скарги або іншого документа через стихійне лихо, катастрофу, хворобу, відрядження, трагічні та інші не передбачувані події в житті людини, а також будь - які інші обставини, що не дозволили учасникові процесу завчасно подати відповідний документ.

Використання неналежного способу захисту не оцінюється як підстава для поновлення пропущеного строку, в поданій до слідчого судді скарзі, а також в доданих до неї документах відсутні будь-які дані, які б свідчили про поважність причин пропуску заявником  строку на оскарження, та не зазначено обставин, які б об`єктивно не дозволили заявнику завчасно подати відповідну скаргу.

На підставі викладеного, оскільки скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, клопотання про поновлення цього строку є необґрунтованим,підстав для поновлення пропущеного строку слідчим суддею не встановлено,  згідно п.3 ч.2 ст.304 КПК України скарга підлягає поверненню заявнику.


Керуючись ст. ст. 303 - 304 КПК України, -


У Х В А Л И В :


Відмовити військовій частині НОМЕР_1 в особі представника ОСОБА_2 в задоволенні клопотання про поновлення строку на подачу скарги.


Скаргу військової частини НОМЕР_1 на протиправну бездіяльність прокурора про невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань - повернути заявнику.


Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів безпосередньо до Запорізького апеляційного суду.




Слідчий суддя : ОСОБА_1















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація