ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" грудня 2011 р. Справа № 12/17-2011-1589
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого Козир Т.П.
суддівГольцової Л.А.
Іванової Л.Б.
перевіривши матеріали
касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Хозяюшка"
на постановуОдеського апеляційного господарського суду від 18.10.2011
у справі№ 12/17-2011-1589
господарського судуОдеської області
за позовомФізичної особи –підприємця ОСОБА_4
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Хозяюшка"
провизнання договору суборенди недійсним
за участю представників сторін:
позивача: повідомлений належним чином, але не з’явився;
відповідача: повідомлений належним чином, але не з’явився;
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа –підприємець ОСОБА_4 звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хозяюшка" про визнання договору суборенди недійсним.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 29.08.2011 №12/17-2011-1589 (суддя Цісельський О.В.) позовну заяву повернуто позивачу без розгляду на підставі п. 2 ч. 1 ст. 63 ГПК України.
Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 18.10.2011 (колегія суддів у складі: головуючий суддя –Ліпчанська Н.В., судді –Мацюра П.Ф., Лавренюк О.Т.) ухвалу Господарського суду Одеської області від 29.08.2011 №12/17-2011-1589 скасовано, матеріали направлено до Господарського суду Одеської області для розгляду по суті.
Не погоджуючись з постановою Одеського апеляційного господарського суду від 18.10.2011, Товариство з обмеженою відповідальністю "Хозяюшка" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить її скасувати, а ухвалу Господарського суду Одеської області від 29.08.2011 №12/17-2011-1589 залишити без змін.
Обґрунтовуючи підстави звернення з касаційною скаргою, скаржник послався на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права.
Усіх учасників судового процесу відповідно до статті 1114 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги.
Колегія суддів, приймаючи до уваги межі перегляду справи в касаційній інстанції, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті оскаржуваної постанови, вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Статтею 54 ГПК України встановлено, що позовна заява повинна містити, зокрема, 2) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або індивідуальні ідентифікаційні номери за їх наявності (для фізичних осіб - платників податків).
Пунктом 2 ч. 1 ст. 63 ГПК України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес.
Підставою для повернення позовної заяви без розгляду, суд першої інстанції визначив не зазначення позивачем в заяві повного найменування сторін.
Суд касаційної інстанції вважає, що апеляційний господарський суд вірно зауважив, що зазначення позивачем скороченої назви сторін не було перешкодою для прийняття позовної заяви до розгляду, оскільки, в разі наявності сумнівів щодо вказаних вище обставин, суд не позбавлений можливості з'ясувати це шляхом витребування додаткових документів.
За таких обставин, апеляційний господарський суд дійшов вірного та обґрунтованого висновку щодо безпідставності повернення позовної заяви без розгляду з підстав п. 2 ч. 1 ст. 63 ГПК України та у відповідності до норм процесуального права скасував ухвалу суду першої інстанції, передав справу на розгляд по суті.
Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права. Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази (ст. 1117 ГПК України).
Керуючись ст. ст. 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Хозяюшка" залишити без задоволення, а постанову Одеського апеляційного господарського суду від 18.10.2011 №12/17-2011-1589 –без змін.
Головуючий суддя Т. П. КОЗИР
Судді Л.А. ГОЛЬЦОВА
Л.Б. ІВАНОВА