Справа №4/2-3303
РІШЕННЯ
Іменем України
30 листопада 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
судді - Заріцького С.М.,
при секретарі - Смілянець І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді справу за позовною заявою ОСОБА_1 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Колгосп» про визнання права власності на нерухоме майно, -
встановив:
Позивач звернувся в суд з вказаним позовом посилаючись на те, що 20.10.1998р. між ним та КСП «Катюжанка» був укладений договір оренди на приміщення засолзаводу (картоплецеху) площею 288 кв.м., що знаходиться у с. Катюжанка Вишгородського району.
Вартість орендованого об'єкту становила 1500 грн.
Укладеним договором оренди визначено, що ОСОБА_1 зобов'язується на протязі 4-х місяців провести повних розрахунок за орендований об'єкт і після він стає його власником.
КСП «Катюжанка» було ліквідоване і на його базі було створене СТОВ «Колгосп».
У 2006 році позивач звернувся до товариства з проханням оформити у нотаріуса договір купівлі-продажу орендованого приміщення, але йому в цьому було відмовлено і рекомендовано звернутися до суду.
В травні 2007 року Катюжанська сільська рада своїм рішенням надала дозвіл ОСОБА_1 на перебудову і переоформлення орендованого приміщення на цех деревообробки і лісопилення.
Позивач вважає, що оскільки він виконав умови договору, які передбачають викуп орендованого приміщення, а також те, що він безперешкодно тривалий час користується цим приміщенням є підстави визнати його власником спірного приміщення.
Посилаючись на викладене, на підставі ст.ст. 47,224 ЦК ЦК України, позивач просить визнати за ним право власності на приміщення цеху деревообробки та лісопилення, що знаходиться за адресою:АДРЕСА_1
Представник СТОВ «Колгосп» у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений.
Заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши письмові матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що позивач ОСОБА_1 та КСП «Катюжанка» в особі голови правління Лахмана В.М. 20.10.1998р. уклали договір оренди №6, згідно якого орендодавець передає орендару у володіння приміщення «засолзавода», вартістю 1500 грн.
Відповідно до п. 1.3 договору оренди орендар стає повним володарем об'єкту оренди після сплати вартості орендованого приміщення.
На виконання умов укладеного договору ОСОБА_1 сплатив вартість орендованого ним приміщення.
Таким чином для нього наступають наслідки передбачені договором про передачу йому приміщення у власність.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із право чинів.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлено судом.
Статтею 334 ЦК України визначено, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Виходячи з презумпції правомірності правочину, вбачається наявність підстав для визнання за позивачем права власності на орендоване ним приміщення.
Судом не встановлено обставин, які могли бути перешкодою для передачі позивачу орендованого приміщення у приватну власність.
Таким чином, встановлені судом фактичні обставини справи свідчать про те, що орендоване приміщення передано позивачу і він тривалий час користується ним, а також враховуючи інші встановлені судом обставини, що свідчать про виконання сторонами взятих на себе зобов'язань за договором оренди, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
На підставі ст.ст. 325, 328, 331,334 ЦК України, керуючись ст. ст. 60, 213-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на приміщення цеху деревообробки та лісопилення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 відповідно до Договору оренди №6 від 20 жовтня 1998 року, укладеного між ОСОБА_1та КСП «Катюжанка» в особі голови правління Лахмана Віктора Миколайовича.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: С.М. Заріцький.