Справа №2-2997/07 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2007 року Суворовський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Федусик А.Г.,
при секретарі - Пальоной І.М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Одеської міськради про визнання права власності у порядку спадкоємства за законом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до суду мотивуючи його тим, що його батькові ОСОБА_2 належала на праві власності 1/3 частина домоволодіння АДРЕСА_1 У зв'язку з прийняттям в експлуатацію двоповерхового будинку іншим співвласником домоволодіння ОСОБА_3. розпорядженням Ленінської райадміністрації Одеської міськради №673 від 06.07.2002 року був затверджений перерахунок ідеальних часток в домоволодінні, відповідно якого частка батька склала 3/50 частин домоволодіння. ІНФОРМАЦІЯ_1 його батько помер. Після його смерті відкрилася спадщина, в тому числі на частину спірного домоволодіння, єдиним спадкоємцем якої є він. У зв'язку з тим, що батько за життя не перереєстрував свою частку відповідно до затвердженого перерахунку, йому було відмовлено у оформленні спадщини, що і стало підставою для звернення до суду з цим позовом, в якому позивач просить визнати за ним право власності на 3/50 частини спірного домоволодіння в порядку спадкування за законом після смерті його батька. Крім нього інших спадкоємців немає.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав з тих підстав, що частина будівель домоволодіння не прийнята в експлуатацію, у зв'язку з чим неможливо визнати право власності на самовільні будівлі.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених вимог та на підставі представлених сторонами доказів, суд приходить до висновку про те, що позов ОСОБА_1 підлягає з наступних підстав.
У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_2 належала на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 21.01.2002 року 1/3 частина домоволодінняАДРЕСА_1 яке в цілому складалося з однієї кам'яної житлової будівлі житловою площею 33.4 кв.м. , позначеної в технічному паспорті під літ."А", з надвірними спорудами: літ."Ж" та „З" - вбиральні, №1-3, 5, 7, 8 - огорожа, І - мостіння, розташованих на земельній ділянці площею 600 кв.м. (а.с. 5, 6, 7-17).
Розпорядженням Ленінської райадміністрації м. Одеси №202 від 26.03.2002 року було прийнято в експлуатацію 2-поверховий житловий будинок, зведений за зазначеною адресою ОСОБА_3.. На підставі зазначеного розпорядження було зроблено перерахунок ідеальних часток у домоволодінні, який було затверджено розпорядженням Ленінської райадміністрації м. Одеси №673 від 06.07.2002 року. Відповідно до цього перерахунку частка ОСОБА_2 склала 3/50, а ОСОБА_3. - 22/25 частин домоволодіння (а.с. 20, 22).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2. помер (а.с. 21).
Після його смерті відкрилася спадщина, в тому числі на 3/50 частин спірного домоволодіння, яку прийняв його син - позивач ОСОБА_1., який на момент смерті батька проживав разом з ним та звернувся в нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини з заявою про її прийняття. Інших спадкоємців після смерті ОСОБА_2немає (а.с. 88-102).
У зв'язку з тим, що ОСОБА_2. за життя не перереєстрував право власності на спірне домоволодіння після перерахунку ідеальних часток, нотаріус відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті батька.
Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на момент відкриття спадку, вважається тим, що прийняв спадщину, якщо впродовж терміну, встановленою ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
З урахуванням викладеного, на підставі встановлених в судовому засіданні фактів, суд вважає можливим позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити і визнати за ним право власності на 3/50 частини спірного домоволодіння у порядку спадкоємства за законом після смерті його батька ОСОБА_2
При цьому суд не приймає до уваги доводи представника відповідача, оскільки спадкодавець ОСОБА_2. не набув право власності на самовільні будівлі, у зв'язку з чим ці будівлі не є предметом спадкування.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 79, 88, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1220-1223, 1261, 1268 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити .
Визнати заОСОБА_1 право власності на 3/50 частини домоволодіння АДРЕСА_1 у порядку спадкоємства за законом після смерті його батька ОСОБА_2
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Одеської області протягом місяця через Суворовський районний суд міста Одеси шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з наступного дня після проголошення рішення, та надання апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подання вказаної заяви.
- Номер: 88-ц/785/53/16
- Опис: Дьомін О.В. - Одеська міська рада про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування за законом
- Тип справи: на заяву про перегляд рішення (ухвали) в цивільних справах за нововиявленими обставинами (а)
- Номер справи: 2-2997/07
- Суд: Апеляційний суд Одеської області
- Суддя: Федусик А.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.10.2016
- Дата етапу: 28.10.2016