Судове рішення #1978681713

       

У Х В А Л А

            про тимчасовий доступ до речей та документів

Справа № 936/448/25

Провадження № 1-кс/936/57/2025

22.04.2025 селище Воловець

       

слідчий суддя Воловецького районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №2 Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні внесено до ЄРДР за № 42025072040000021 від 06.03.2025,-

в с т а н о в и в:


  слідчий слідчого відділення відділення поліції №2 Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_3   звернувся з клопотанням, погодженим з прокурором Воловецького відділу Мукачівської окружної прокуратури про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме до місця зберігання твердого палива (вугілля кам`яне) (09110000-3) (ДК 021:2015) марги ДГ 50-100, яке отримано згідно договору про закупівлю товарів за державні кошти №5-11/106 від 25.07.2024 з метою відібрання зразків (проб) для проведення відповідних експертиз для визначення зольності та норм ДСТУ 4146:2010 "Вугілля кам?яне для побутових потреб. Технічні умови" а також тимчасовий доступ до оригіналів всієї документації, яка стосується для використання твердого палива (вугілля кам`яне) (09110000-3) (ДК 021:2015) марги ДГ 50-100 від ІНФОРМАЦІЯ_1 , які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка розташована за адресою АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення (здійснення виїмки) вищевказаних речей та документів та приєднання їх до матеріалів кримінального провадження № 42025072040000021.

Клопотання мотивоване тим, що 21.03.2025 до слідчого відділення відділення поліції №2 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області надійшли матеріали кримінального провадження по факту того, що до Мукачівської окуржної прокуратури надійшли матеріали з Мукачівського РВ УСБУ в Закарпатській області щодо можливої розтрати бюджетних коштів службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 під час закупівлі кам`яного вугілля у 2024 році.

В ході досудового розслідування встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в особі начальника ОСОБА_4 , здійснено закупівлю кам`яного вугілля (ДК 21:2015:09111000-0 – вугілля та паливо на вугільній основі), вартістю 1 076 400 грн. за 100 (сто) тон кам`яного вугілля, переможцем закупівлі згідно тендерних процедур ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) є приватне підприємство « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса АДРЕСА_2 ), договір між якими укладено 25.07.2024 на поставку у 2024 році твердого палива марки ДГ 500-100 в кількості 100 (сто) тон з врахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження ціна однієї тони становить – 10 764 грн. з врахуванням ПДВ. Разом з цим, згідно рапорту о/у ІНФОРМАЦІЯ_4 встановлено, цо у процесі освоєння вищевказаних бюджетних коштів, керівництвом ПП « ОСОБА_5 » та працівниками органів місцевого самоврядування за попередньою змовою укладено договір із завищеною ціною відносно середньо-ринкової вартості з тверде паливо, оскільки за оперативною інформацією зольність поставленого вугілля складає 42%, в свою чергу державними нормами зольність такого вугілля не повинна перевищувати 25%. Вказані відомості свідчать про те, що у процесі освоєння вищезазначених бюджетних коштів, керівництвом приватного підприємств « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 з попередньою змовою укладено договір із завищеною ціною відносно середньо-ринкової вартості за тверде вугілля (вугілля тверде збагачене марки ДГ 500-100 та придбано вугілля, яке не відповідає вимогам ДСТ 4146:2010 «Вугілля кам`яне для побутових потреб. Технічні умови» являється не придатним для використання у побутових потребах, так як з оперативними даними зольність поставленого вугілля складає 42%, в свої чергу державними нормами зольність такого вугілля не повинен перевищувати 25%. За оперативною інформацією, ІНФОРМАЦІЯ_1 , вказане вугілля розподілило між підпорядкованими закладами освіти ІНФОРМАЦІЯ_6 , серед них ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка розташована за адресою АДРЕСА_1 . Згідно договору про закупівлю таварів за державні кошти №05-11/10 від 25.07.2024 встановлено, що ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в особі ОСОБА_6 та ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі начальника ОСОБА_4 було укладено даний договір про закупівлю твердого палива (вугілля кам`яне) (09110000-3) (ДК021:2015) марки ДГ 50-100 в кількості 100 тонн ціна за яке складає 10 764, 00 гривень з ПДВ за 1 тонну, що в загальному розмірі становить 1 076 400,00 грн з ПДВ.

На даний час у органу досудового слідства виникла необхідність відібранні зразків (проб) для проведення експертизи з метою визначення норми зольності такого та відповідності норм до ДСТУ 4146:2010 «Вугілл кам`яне для побутових потреб. Технічні умови».

Особа, яка звернулась до суду з клопотанням слідчий слідчого відділення відділення поліції №2 Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_3   не з?явився, в заявленому клопотанні зазначив, що просить таке розглянути без його участі.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до положень ст.26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Оскільки, згідно ч.4 ст.163 КПК України, відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду клопотання, суд визнав можливим розглянути клопотання за відсутності слідчого, прокурора на підставі наявних доказів.

З наведених у клопотанні слідчого підстав, суд проводить розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів без повідомлення (виклику) особи, у володінні якої знаходяться дані документи та інформація, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Відповідно до положень ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази, слідчий суддя доходить такого висновку.

Положенням ч. 1 ст. 131 КПК України передбачено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей та документів.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України - сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст.160 КПК України - сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) Закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 42025072040000021 від 06.03.2025 відповідає вимогам ч.2 ст. 244 КПК України.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України - тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до положень п.18 ст.3 КПК України до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому КПК України судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні; ч.3 ст. 26 КПК принцип диспозитивності передбачає, що слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами.

Слідчий суддя на даній стадії не оцінює докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення, а на підставі оцінки сукупності отриманих даних (які мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред`явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого кримінального правопорушення; повинні давати слідчому судді впевненість в тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно накласти вид обмеження з метою уникнення негативних наслідків) доходить висновку, що надані суду матеріали є достатніми для застосування в рамках даного кримінального провадження, заходів забезпечення кримінального провадження - тимчасовий доступ до документів.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України - слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України - слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Для всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин даного кримінального провадження, які відповідно до ст. 91 КПК України підлягають доказуванню під час досудового розслідування, необхідно отримати доступ до місця зберігання твердого палива (вугілля кам`яне) (09110000-3) (ДК 021:2015) марги ДГ 50-100, яке отримано згідно договору про закупівлю товарів за державні кошти №5-11/106 від 25.07.2024 з метою відібрання зразків (проб) для проведення відповідних експертиз для визначення зольності та норм ДСТУ 4146:2010 "Вугілля кам?яне для побутових потреб. Технічні умови" а також до оригіналів всієї документації, яка стосується для використання твердого палива (вугілля кам`яне) (09110000-3) (ДК 021:2015) марги ДГ 50-100 від ІНФОРМАЦІЯ_1 , які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення (здійснення виїмки) вищевказаних речей та документів та приєднання їх до матеріалів кримінального провадження.

З врахуванням того, що слідчим доведено необхідність отримання тимчасового доступу до місця зберігання твердого палива (вугілля кам`яне), з метою встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, зважаючи на те, що вилучені відомості можуть бути використані, як докази причетності осіб до вчинення кримінального правопорушення, приходжу до висновку, що вказане клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.132, 159-165 КПК України, слідчий суддя,-


у х в а л и в :


клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №2 Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів – задовольнити.

Надати слідчому СВ відділення поліції №2 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ відділення поліції №2 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , начальнику СВ відділення поліції №2 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області майору поліції ОСОБА_8 тимчасовий доступ до місця зберігання твердого палива (вугілля кам`яне) (09110000-3) (ДК 021:2015) марги ДГ 50-100, яке отримано згідно договору про закупівлю товарів за державні кошти №5-11/106 від 25.07.2024 з метою відібрання зразків (проб) для проведення відповідних експертиз для визначення зольності та норм ДСТУ 4146:2010 "Вугілля кам?яне для побутових потреб. Технічні умови" а також тимчасовий доступ до оригіналів всієї документації, яка стосується для використання твердого палива (вугілля кам`яне) (09110000-3) (ДК 021:2015) марги ДГ 50-100 від ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка розташована за адресою АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення (здійснення виїмки) вищевказаних речей та документів та приєднання їх до матеріалів кримінального провадження № 42025072040000021.


Строк дії вказаної ухвали один місяць з дня її постановлення.

У випадку невиконання даної ухвали настають наслідки, передбачені ст. 166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.




Слідчий суддя                                                                 ОСОБА_1


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація