Судове рішення #19800646

Справа № 2/2506/4225/11

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


01.12.2011   року                                                        м. Чернігів


Деснянський районний суд міста Чернігова в складі:   

головуючого-судді Григор’єва Р.Г.,

при секретарі Ніцай М.С.,

за участю позивача –ОСОБА_1,

представника третьої особи –ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до фізично особи-підприємця ОСОБА_3 про розірвання трудового договору та зобов’язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з даним позовом, в якому просить розірвати безстроковий трудовий договір укладений з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 (далі –ФОП ОСОБА_3.) на підставі ст. 38 КЗпП України та зобов»язати відповідача внести записи до трудової книжки про звільнення, мотивуючи свої вимоги тим, що 01.01.2002 року між ним та ФОП ОСОБА_3 укладений безстроковий трудовий договір, який був зареєстрований в Чернігівському міському центрі зайнятості № 2107,  згідно якого він був прийнятий на посаду адміністратора грального клубу, у зв»язку з тим, що відповідач  ухиляється від розірвання трудового договору, він позбавлений можливості отримати статус безробітного,  працевлаштуватися на іншу роботу та змушений звернутися до суду з даним позовом.   

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити з наведених у позові підстав.

Представник третьої особи в судовому засіданні поклав вирішення питання на розсуд суду.

Відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явився, причини неявки не повідомив. За таких обставин суд визнав можливим розглядати справу заочно у відсутності відповідача, оскільки в справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

Заслухавши пояснення позивача, представника третьої особи та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.        

Судом встановлено, що 01.01.2002 року між сторонами по справі укладений строковий трудовий договір, зареєстрований у Чернігівському міському центрі зайнятості № 2107, відповідно до якого ФОП ОСОБА_3 прийняв позивача на посаду адміністратора грального клубу.

З довідки начальника СГІРФО ЧМУ УМВС України в Чернігівській області вбачається, що відповідач перебуває в розшуку.

Відповідно до ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Відповідно до п. 8 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 260 від 08.06.2001 року у редакції наказу № 320 від 14.10.2010 року, у разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті Кодексу законів про працю України, про що сторони сповіщають центр зайнятості, який зареєстрував трудовий договір.

Пунктом 9 Порядку передбачено, що відповідальна особа центру зайнятості протягом трьох робочих днів знімає трудовий договір з реєстрації, про що робить відповідний запис у книзі реєстрації трудових договорів.    

Таким чином, відсутність фізичної особи - роботодавця ОСОБА_3, його запису в трудовому договорі про підстави припинення трудових обов»язків з позивачем, унеможливлюють як розірвання трудового договору в досудовому порядку так і зняття його з реєстрації в Чернігівському міському центрі зайнятості.  Тому позов в цій частині є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Відповідно до п.п. 14, 15 Порядку, записи про реєстрацію та зняття  з реєстрації  трудового договору  дають  право  фізичній  особі  внести записи до трудової
книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи. Посадова особа центру  зайнятості  підтверджує  особистим підписом записи,  унесені  фізичною  особою  до  трудової  книжки працівника, і засвідчує їх печаткою.  

З наведених норм вбачається, що підставою для внесення відповідачем запису до трудової книжки про звільнення позивача є запис відповідальної особи центру зайнятості про зняття з реєстрації трудового договору. Так як, трудовий договір між сторонами не знятий центром зайнятості з реєстрації, тому є передчасним вимога позивача про  зобов»язання відповідача внести запис до трудової книжки про звільнення, оскільки в цій частині відповідачем права позивача жодним чином не порушені.

Враховуючи наведене, позов підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212 –215, 224-226, суд -

в и р і ш и в :

позов - задовольнити частково.

Безстроковий трудовий договір, укладений 01 січня 2002 року між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 та ОСОБА_1, зареєстрований 13 лютого 2002 року за № 2107 у Чернігівському міському центрі зайнятості –розірвати з 02 серпня 2004 року на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України.

В задоволені решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на користь державного бюджету міста Чернігова 94 грн 10 коп судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення до апеляційного суду Чернігівської області.

Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація