ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 жовтня 2011 р. (15:10) Справа №2а-10737/11/0170/18
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Панова О.І., при секретарі Асєєвої Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АРК
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Софтекспрес"
про стягнення 3660,03 грн
за участю представників:
від позивача –не з’явився,
від відповідача –не з’явився,
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Софтекспрес" (далі –відповідач) 3660,03 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, 21.10.11 року від нього надійшло клопотання, в якому він просив розглянути справу за відсутності його представника, у зв’язку з неможливістю явки.
Відповідач заперечення на позов до суду не надіслав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, враховуючи думку представника позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Керч АРК за № 04042699.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначались у Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон).
Згідно ст. 1 Закону (в редакції, яка діяла на момент виникнення заборгованості зі сплати страхових внесків та прийняття позивачем рішення про застосування фінансових санкцій) страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Ст. 3 Закону визначала, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до ч.2 ст. 5 Закону виключно цім Законом визначався порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Страхувальники були зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду (ч. 6 ст. 20 Закону).
Згідно з ч. 6 ст. 17 Закону, страхувальник був зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
На підставі п.2.1 “Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 26-1 від 05.11.2009 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.11.2009 за № 1136/17152, з 1 січня 2010 року страхувальники, крім осіб, зазначених в пунктах 2.2 - 2.4 цього розділу, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду.
Відповідно до розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за листопад – грудень 2010 року, поданих в порядку звітності, за відповідачем утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 3660,03 грн., однак сплата по внескам не здійснювалась відповідачем, а отже недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування складає 3660,03 грн.
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості, вказана заборгованість є узгодженою.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважались простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. (ч. 2 ст. 106 Закону).
За таких обставин, станом на день розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за листопад - грудень 2010 року складає 3660,03 грн.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним зазначеної заборгованості.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги належить задовольнити.
Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Софтекспрес" (98300, АР Крим, м. Керч, шосе Г.Сталінграда, 4, корпус 1, кв. 80, ідентифікаційний код 32165265, р/р не відомі) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальну суму 3660,03 гривень на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АРК (98329, м. Керч, ш.Г.Сталінграда, 4, корп. 1, кв. 80, р/р № 25603010045601, КРУ ВАТ "Державний Ощадбанк України", МФО 324505, код ЄДРПОУ 22300406).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Панов О.І.