УХВАЛА
іменем україни
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ у складі:
головуючого Єлфімова О.В.,
суддів:
за участю прокурора Крещенка А.М., Щепоткіної В.В.,
Підвербної Г.Я.,
розглянула в судовому засіданні 13 грудня 2011 року в м. Києві кримінальну справу за касаційною скаргою заступника прокурора Донецької області на вирок Кіровського районного суду м. Донецька від 12 квітня 2011 року.
Зазначеним вироком
ОСОБА_5,
ІНФОРМАЦІЯ_1, українку, громадянку України, раніше не судиму,
засуджено за ч. 1 ст. 203 КК України до покарання у виді штрафу у розмірі 850 грн. без позбавлення її права займати певні посади або займатися певною діяльністю.
Постановлено передати за належністю ОСОБА_5 речові докази – сім гральних автоматів.
ОСОБА_5 визнано винною в тому, що вона в період часу з 20 грудня 2010 по 3 січня 2011 року, в спеціально орендованій нею палатці, розташованій навпроти будинку АДРЕСА_1, завідомо знаючи про заборону держави ігрового бізнесу на території України - надавала населенню послуги в цій сфері по організації і проведенні азартних ігор на встановлених нею ж у вищевказаній палатці ігрових автоматів.
В апеляційному порядку справа не переглядалась.
У касаційній скарзі прокурор просив рішення суду скасувати у зв’язку з істотним порушенням кримінально-процесуального закону, а справу направити на новий судовий розгляд. Вказував на неправильне вирішення судом долі речових доказів, оскільки, на його думку, гральні автомати служили предметом злочину і тому на підставі ч. 1 ст. 81 КПК України, як речові докази у справі і як речі, вилучені з обігу, підлягають конфіскації в дохід держави або знищенню.
Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора на підтримку касаційної скарги, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню з таких підстав.
Висновок суду про доведеність винуватості ОСОБА_5 у вчиненні злочину за обставин, викладених у вироку, по суті не оспорюється і підтверджується сукупністю доказів, зібраних у встановленому законом порядку, досліджених та належно оцінених судом.
Дії засудженої за ч. 1 ст. 203 КК України кваліфіковані правильно, що також не оспорюється у касаційній скарзі.
Що стосується викладених у скарзі посилань прокурора на неправильне вирішення судом першої інстанції питання про речові докази, то колегія суддів вважає їх необґрунтованими.
Відповідно до змісту п.1 ч.1 ст. 81 КПК України, при вирішенні питання про речові докази конфіскації підлягають знаряддя злочину, що належать обвинуваченому. Як убачається з матеріалів кримінальної справи, 7 гральних автоматів були визнані речовим доказом (а.с. 13), але знаряддям злочину не визнавалися. Тому доводи прокурора про те, що зазначені гральні автомати підлягав конфіскації в дохід держави, є непереконливими.
Оскільки істотних порушень кримінально-процесуального закону не допущено, касаційна скарга прокурора задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 394-396 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Вирок Кіровського районного суду м. Донецька від 12 квітня 2011 року щодо ОСОБА_5 залишити без зміни, а касаційну скаргу прокурора – без задоволення.
С у д д і:
____________ ______________ _______________
О.В. Єлфімов А.М. Крещенко В.В.Щепоткіна