Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/21692/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 год. 45 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Хохленкова О.В.
при секретарі Проніні Д. С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Донецька до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам в сумі 1732 грн. 80 коп.
за участю:
представника позивача – Біланової Н.В.
відповідача – не з’явилася, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Донецька звернулося з адміністративним позовом до Донецького окружного адміністративного суду до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам в сумі 1732 грн. 80 коп.
Позовні вимоги обґрунтував тим що відповідно до ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» обов’язком страхувальника є сплата страхових внесків нарахованих за відповідний базовий період не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Внаслідок порушення відповідачем вказаної норми виникла заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 1732 грн. 80 коп.
В судове засідання позивач з’явився. Позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання двічі не з’явився, був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі двічі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду справи, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, об’єктивно оцінив всі докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з огляду на наступне.
У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом
Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києва, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
У відповідності до п.5 ст.4 вказаного Положення, Пенсійний Фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов’язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплата пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Відповідач, суб’єкт підприємницької діяльністю – фізична особа ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Донецька як платник страхових внесків.
Приймаючи до уваги, що сума заборгованості зі сплати недоїмки по страховим внескам та фінансових санкцій виникла у період до 01.01.2011 року, правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, в редакції, яка діяла до 01.01.2011 року.
Відповідач згідно зі ст. ст. 14, 15 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до законів України «Про державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» який набрав чинності з 17.07.2010 року, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов’язані сплачувати страхові внески у розміри, який може бути визначений ними самостійно. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини витрат на оплату праці в місяць.
Згідно з п.п.5.3.4. п.5.3.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України страхові внески платниками, визначеними п.п.2.1.3 п.2.1 цієї Інструкції, які обрали особливий спосіб оподаткування, сплачується ними за себе та членів своїх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності до 20 числа поточного місяця за попередній у фіксованому розмірі.
Судом було встановлено та ця обставина підтверджується матеріалами справи, що згідно розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з січня 2010 року по січень 2011 року відповідач має заборгованість зі сплати нарахованих внесків на суму 1732,80 грн.
На теперішній час сума заборгованості залишається не сплаченою.
Таким чином, суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.8-11, 94, 112, 158-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Донецька до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення несплаченої суми страхових внесків в сумі 1732,80 грн. задовольнити повністю.
Стягнути фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1, інн НОМЕР_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Донецька, яке знаходиться за адресою 83052, м.Донецьк, вул.Овнатаняна, 50, р/р 256003012001 в ДОУ ВАТ Держощадбанк України, МФО 335106, ЄДРПОУ 21956234 заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 1732 (одна тисяча сімсот тридцять дві) гривні 80 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови
Суддя Хохленков О.В.