Дело № 2-0-7 /2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2008 р . Печенізький районний суд Харківської області
у складі: головуючого - судді Смирнова В.А.
при секретарі- Меденець Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Печеніги цивільну справу за заявоюОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин
Зацікавлена особа- Державна нотаріальна контора Печенізького району Харківської області
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, зацікавлена особа- Державна нотаріальна контора Печенізького району.
В заяві ОСОБА_1 зазначає, що вона народилась ІНФОРМАЦІЯ_1року в смт.Печеніги Печенізького району Харківської області в сім*ї ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
26.10.1985 року заявниця одружилась зОСОБА_5 та прийняла прізвище чоловіка - ОСОБА_1
В свідоцтві про народження , серія НОМЕР_1, виданом 06.10.1964р. в смт. Печеніги Харківської області прізвище заявниці вказано як “ОСОБА_4” ( на рос. мові). В паспорті громадянина України серіяНОМЕР_2, виданом Печенізьким РВ УМВСУ в Харківській області 14.12.2000р. її прізвище вказано як “ОСОБА_4” (на укр. мові).
Батько заявниці - ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
В свідоцтві про смерть, серія НОМЕР_3 , виданом 12.10.2007р. відділом реєстрації актів цивільного стану Печенізького районного управління юстиції Харківської області прізвище її померлого батька записано як “ОСОБА_4”( на укр. мові).
Після смерті батька залишилось спадкове майно.
При зверненні до Печенізької державної нотаріальної контори ОСОБА_1 було відмовлено в оформленні спадкового майна на своє ім*я, так як в її свідоцтві про народження та свідоцтві про смерть її батька є розбіжності в написанні прізвища батька.
Заявниця просить суд встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2, померлим ІНФОРМАЦІЯ_2 року та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження , як між батьком та донькою.
В судовому засіданні заявниця підтримала свою заяву.
Представник зацікавленої особи в судове засідання не з*явився, хоча про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, просить розглядати справу за його відсутності, заперечень проти позову не надав.
Допитавши заявницю, свідка, дослідивши надані заявником письмові матеріали справи, оцінивши докази, суд вважає заяву , як таку що підлягає задоволенню. При цьому суд виходить з наступного.
Згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_1від 06 жовтня 1964, зареєстрованого в смт. Печеніги селищна рада Чугуївського району Харківської області - “ОСОБА_4” ( на рос.мові) народилась ІНФОРМАЦІЯ_1року, її батьками є “ОСОБА_2” та “ОСОБА_3” ( на рос. мові), актовий запис № 99 від 06.10.1964 р.( а.с.6).
Згідно свідоцтва про одруження серія НОМЕР_4 від 26.10.1985 р., зареєстрованого Печенізькою селищною радою Чугуївського району Харківської області - “ОСОБА_6” та “ОСОБА_4” ( на рос. мові) зареєстрували шлюб 26.10.1985 р., актовий запис № 63 . Після реєстрації шлюбу прізвище чоловіка- “ОСОБА_6”, дружини - “ОСОБА_1”( на рос. мові) ( а.с.7).
Згідно свідоцтва про смерть, серіяНОМЕР_3, виданого 12.10. 2007 р. відділом реєстрації актів цивільного стану Печенізького районного управління юстиції Харківської області - ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, актовий запис № 120 ( а.с.8).
Згідно паспорта громадянина України, серіяНОМЕР_2, виданого Печенізьким РВ УМВСУ в Харківській області 14 грудня 2000 р.- ОСОБА_1 значиться зареєстрованою в АДРЕСА_1 ( а.с.5).
Свідок ОСОБА_3підтвердила той факт, що ОСОБА_2, померлий ІНФОРМАЦІЯ_2р. був батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. Також пояснила, що помилка в написанні прізвища заявниці виникла в зв*язку з невірним перекладом прізвища з російської на українську мову.
Встановлення данного факту має для заявниці юридичне значення, так як від встановлення данного факту залежить виникнення, зміна або припинення її особистих майнових прав, в данному випадку права розпорядження спадковим майном.
Керуючись ст.ст. ст.ст. 4-8, 10,11,60, 88, 209,212 - 215,256,259 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 - задовільнити в повному обсязі.
Встановити факт родинних відносин міжОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_2,померлим ІНФОРМАЦІЯ_2., як між донькою та батьком.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Харківської області через Печенізький районний суд Харківської області шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарженння і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: Смирнов В.А.