Судове рішення #19866178

 07.06.2011

Справа №  2-а-6629/11

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

    07 червня 2011 року Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Маценко Н.П. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Броварах Київської області про визнання дій протиправними та зобов»язання провести перерахунок пенсії

в с т а н о в и в:

          20 травня 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду із даним позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в м. Броварах Київської області щодо відмови їй у травні 2011 року в перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2010 рік, зобов»язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Броварах Київської області провести з 01.05.2011 року перерахунок її пенсії відповідно до ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому по Україні, з якої сплачено страхові внески за які відповідно до цього Закону враховуються для обчислення пенсії за 2010 рік та виплатити недоотримані суми пенсії з урахуванням проведених виплат.

          В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в м. Броварах Київської області та отримує пенсію за віком, призначену за нормами Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

          У травні 2011 року вона звернулася до Управління із заявою про перерахунок пенсії по стажу та з більшого заробітку в разі доцільності. З 01.05.2011 року їй було проведено перерахунок пенсії із застосування показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2008 рік (1573,99 грн.). Зазначені дії відповідача вважає протиправними і такими, що не відповідають ст. ст. 40, 42 ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

          До правовідносин, що виникли між сторонами доцільно застосувати скорочене провадження.

          Відповідно до ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб»єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов»язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

          Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»умови, норми та порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами про пенсійне забезпечення.

          Правилами ч. 1, 2 ст. 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

          Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

          Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади у галузях статистики, економіки, праці та соціальної політики і фінансів.

          Відповідно до вимог ч. 4 ст. 42 даного Закону у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із  заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій  статті 40 цього Закону, із застосуванням  показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні,  з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього  Закону  враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який  враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно  із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

          Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень суд перевіряє чи вчинені вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією і законами України.

          Відповідно до ч. 2 ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову, суд може визнати протиправними дії суб’єкта владних повноважень та зобов’язати його вчинити певні дії щодо усунення порушень.

З матеріалів справи вбачається, що позивач із заявою про перерахунок пенсії звернувся до відповідача 11.05.2011 року календарним роком, що передує роком перерахунку пенсії є 2010 рік.

          Виходячи із наведеного, суд приходить до висновку, що при проведенні у травні 2011 року перерахунку пенсії позивачу, відповідачем необґрунтовано застосовано показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за 2008 рік, оскільки календарним роком, що передує року перерахунку пенсії позивача є 2010 рік, суд приходить до висновку про доцільність застосування в даному випадку показника 2010 року у відповідності до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

          Дії відповідача щодо відмови позивачу в березні 2011 року в перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2010 рік, суд вважає протиправними.

          Оцінюючи в сукупності всі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

          На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 8, 19, 22, 46, 52, 62 Конституції України, ст. ст. 23, 40, 42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»за №1058-15 від 09.07.2003 року, Постановою КМУ від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10 рп /2008, ст. ст. 8-11, 71, 86, 158-163,183-2 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в:

          позов задовольнити.

          Визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в м. Броварах Київської області щодо відмови у травні 2011 року ОСОБА_1 в перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2010 рік.

          Зобов»язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Броварах Київської області здійснити ОСОБА_1 з 01.05.2011 року перерахунок пенсії відповідно до статей 40, 42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»із застосування показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2010 рік та доплатити їй недоплачену суму пенсії з урахуванням проведених виплат.

          Постанова прийнята в порядку скороченого провадження підлягає негайному виконанню.

          Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                             Н. П. Маценко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація