Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1986647890

Справа № 141/216/25

Провадження №2/141/154/25

 

   У Х В А Л А

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И


25 квітня 2025 року                                                                       с-ще Оратів


Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Климчук С.В., розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Кундеуса С.І. про проведення судового засідання у справі № 141/216/25 в режимі відеоконференції,


У С Т А Н О В И В :


В провадженні суду перебуває цивільна справа № 141/216/25 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ майна, що є у спільній сумісній власності подружжя.

Підготовче судове засідання у справі № 141/216/25 призначено на 29 квітня 2025 року об 11 год 00 хв.

24.04.2025 на електронну адресу суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Кундеуса С.І. про проведення судового засідання у справі № 141/216/25 в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів.

Зокрема, як убачається зі змісту клопотання, адвокат Кундеус С.І. просить суд надати йому можливість участі у судовому засіданні, призначеному на 29.04.2025 об 11 год 00 хв по справі № 141/216/25 в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів, у зв`язку з територіальною віддаленістю робочого місця представника відповідача (вул. Архітектора Артинова, буд. 12, м. Вінниця) від місця знаходження Оратівського районного суду Вінницької області.

Суд, розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Кундеуса С.І. про проведення судового засідання у справі № 141/216/25 в режимі відеоконференції та матеріали справи № 141/216/25, доходить наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Згідно ч. 2 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

Суд зазначає, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Положення ст. 212 ЦПК України не передбачають обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони. До того ж вказані положення законодавства направлені на забезпечення участі осіб, які є віддаленими від місця розгляду справи і з об`єктивних причин не можуть брати участь у розгляді справи.

Також випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з урахуванням конкретних обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Натомість, судом установлено, що представником відповідача адвокатом Кундеус С.І. в порушення вимог ч. 2 ст. 212 ЦПК України не надано доказів направлення клопотання про проведення судового засідання у справі № 141/216/25 в режимі відеоконференції  іншим учасникам справи № 141/216/25.

Відповідно до ч. 4 ст. 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Суд зауважує, що згідно ч. 5 ст. 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Частиною ч. 7 ст 43 ЦПК України визначено, що у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Також згідно положень ст. 182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.

Зокрема, частиною 2 статті 183 ЦПК України визначено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Суд повертає заяву (клопотання, заперечення) її заявнику без розгляду також у разі, якщо вона подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

На підставі викладеного, з урахуванням того факту, що представником відповідача не дотримано вимоги ч. 2 ст. 212 ЦПК України, суд доходить висновку, що клопотання адвоката Кундеуса С.І. про проведення судового засідання у справі № 141/216/25 в режимі відеоконференції підлягає поверненню без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 183, 212, 258-260, 353 ЦПК України, суд


П О С Т А Н О В И В:


1.Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Кундеуса С.І. про проведення судового засідання у справі № 141/216/25 в режимі відеоконференції повернути заявнику без розгляду.

2. Копію ухвали надіслати на електронну адресу адвоката Кундеуса С.І.


Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя                                                                             С.В. Климчук



  • Номер: 2/141/154/25
  • Опис: Позовна заява Вдовиченка Сергія Петровича до Вдовиченко Василини Василівни про поділ спільного майна подружжя.
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 141/216/25
  • Суд: Оратівський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Климчук С.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.03.2025
  • Дата етапу: 17.03.2025
  • Номер: 2/141/154/25
  • Опис: Позовна заява Вдовиченка Сергія Петровича до Вдовиченко Василини Василівни про поділ спільного майна подружжя.
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 141/216/25
  • Суд: Оратівський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Климчук С.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Залишено без руху
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.03.2025
  • Дата етапу: 21.03.2025
  • Номер: 2/141/154/25
  • Опис: Позовна заява Вдовиченка Сергія Петровича до Вдовиченко Василини Василівни про поділ спільного майна подружжя.
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 141/216/25
  • Суд: Оратівський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Климчук С.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.03.2025
  • Дата етапу: 01.04.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація