Справа №22 -579|08 Головуючий у 1 інстанції Назаренко В.Я. Категорія 30, 32 Доповідач Кривохижа В. І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2008 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах
апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
Головуючої: Кривохижі В.І.
Суддів: Черниш Т.В.
Чорнобривець О.С.
при секретарі Салабай М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Маловисківського районного суду від 18 грудня 2007 року, -
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2007 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” про відшкодування моральної шкоди.
Зазначав, що, маючи 24 роки підземного стажу та знаходячись під впливом шкідливих факторів, отримав професійне захворювання і за висновком МСЕК 18 квітня 2007 року йому було встановлено 50% втрати працездатності та третю групу інвалідності. У зв'язку з ушкодженням здоров'я, він постійно хворіє, страждає фізично і морально, докладає додаткові зусилля для організації свого життя, а тому і просив стягнути з відповідача у відшкодування моральної шкоди 100 000 грн.
Рішенням Маловисківського районного суду від 18 грудня 2007 року позов задоволений частково. Стягнуто з відповідача на користь позивача 5 000 грн. у відшкодування моральної шкоди.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду в частині визначення розміру моральної шкоди через невідповідність висновків суду обставинам справи з ухваленням нового про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що скарга не грунтується на законі, не спростовує висновків суду, тому не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач, перебуваючи з відповідачем у трудових відносинах, та знаходячись під впливом шкідливих виробничих факторів на протязі 24 років, отримав професійне захворювання і відповідно до висновку Кіровоградської обласної МСЕК від 18 квітня 2007 року йому встановлено 50% втрати працездатності та третя група інвалідності.
Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, дав належну оцінку наданим доказам і відповідно до ст. 237-1 КЗпП України дійшов обгрунтованого висновку, що у зв'язку з професійним захворюванням та втратою працездатності позивачу було заподіяно моральну шкоду, обов'язок по відшкодуванню якої покладається на відповідача.
Розмір відшкодування моральної шкоди в сумі 5 000 грн. відповідає характеру та обсягу фізичних і моральних страждань, яких зазнав позивач, та засадам розумності, виваженості і справедливості.
Тому безпідставні доводи скарги, які були предметом розгляду в судовому засіданні і їм дана належна оцінка, вони не дають підстав для висновку про порушення або неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи. Проте, посилання суду на ст. ст. 1166, 1168 ЦК України є зайвим, оскільки ці правові норми не регулюють правовідносин сторін, до яких судом правильно застосовані норми трудового законодавства.
Рішення суду є законним і обгрунтованим, підстав для його скасування немає.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу відхилити, а рішення Маловисківського районного суду від 18 грудня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуюча:
Судді: