Судове рішення #1991313
 

                                                        

                                    

                                                                           Спpава № 2-а-155 / 2008 року

                                                     П О С Т А Н О В А

   I М Е H Е М       У К Р А Ї H И

        

 

 

“03 “ квітня  2008  р.

Деснянський районний суд м.Чернігова

в складі:

головуючого - судді _Білого В.М._

при секретарі                  Горобей І.С.

за участю позивача, представника позивача, представників відповідачів

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в місті  Чернігові_   справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій в Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання незаконними дій суб»єктів владних повноважень щодо нарахування пенсії та покладення на них обов»язку перерахувати раніше призначену пенсію та зміни формулювань причин звільнення ,                    

В С Т А Н О В И В:

 

Позивач звернувся до суду з позовом у яком просить визнати дії посадових осіб ГУ МНС України в Київській області та ГУ ПФУ в Чернігівській області незаконними, зобов'язати головне управління ПФУ в Чернігівській області здійснити з 08.02.2007 року перерахунок пенсії, включивши до розрахунку грошового забезпечення з якого призначається пенсія, доплату за постійне виконання службових обов'язків у зоні відчуження в розмірі 118, 80 грн. з урахуванням середнього показника за останні два роки перед звільненням, а також включивши до розрахунку грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, доплати і надбавки ( надбавка за вислугу років 100%, 50% за особливі умови служби, 50 % за безперервну службу, доплата від належної суми пенсії 50 %) у підвищеному розмірі - обраховані до окладу грошового утримання, з урахуванням доплати 118, 80 грн. ( середній показник за останні два роки перед звільненням) та зобов'язати призначити пенсію з 02.11.2006 року з грошового забезпечення в сумі 2 652, 95 грн. , внести зміни до наказу № 69 о/с від 06.11.2006 року щодо причини звільнення, виклавши з наступним формулюванням « Звільнити за ст.65 п. «Б» (через хворобу) з зняттям з військового обліку (у відставку)» та стягнути з ГУ ПФУ в Чернігівській області недоплачену суму пенсії за період з листопада 2006 року по листопад 2007 року в розмірі 24 102, 65 грн.

Свої вимоги позивач мотивував тим, що у лютому 2006 року він був звільнений у запас згідно пункту  64  підпункту б Положення  про  проходження служби рядовим  і начальницьким  складом  органів  внутрішніх  справ  України  (  через  хворобу).  Службу проходив на посаді начальника караулу 2-ДПЧ по охороні ДСП " Чорнобильська АЕС", мав звання старшого лейтенанта внутрішньої служби. З 02.11.2006 року йому призначена пенсія за вислугу років, однак до розрахунку не включено доплату за постійне виконання службових обов'язків у зоні відчуження, а інші доплати та надбавки включені не в повному обсязі. Зазначає, що службу проходив у зоні відчуження по охороні Чорнобильської АЕС. В період проходження служби він мав право отримувати доплати, встановлені для громадян, які працюють у зоні безумовного відселення в сумі  118, 80 грн., та доплати і надбавки, передбачені законодавством : за вислугу років, надбавку 100%, надбавку за особливі умови служби, надбавки за безперервну службу, доплати від належної суми пенсії. Зазначені надбавки та доплати оплати виплачувались до окладу грошового утримання з урахуванням доплати 118, 80 грн. і мали постійних постійний характер, тому мають включатись до розрахунку грошового забезпечення для призначення пенсії. За розрахунком позивача розмір грошового утримання з якого має бути призначена пенсія  складає 2 652 грн. 95 коп.

 24 жовтня 2006 року постановою ВЛК УМВС України в Чернігівській області було видане свідоцтво про хворобуНОМЕР_1від 24.10.2006 року  та   визнано непридатним позивача до військової служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний час. Зазначає, що він звільнений зі служби за ст. 63 п.б - через хворобу у запас з постановкою на військовий облік. 23.11.2007 року він був знятий з військового обліку Чернігівським ОМВК Чернігівської області як невійськовозобов'язаний з підстав, зазначених у постанові ВЛК. Тому вважає, що він повинен був бути звільнений за ст, 65 п. б Положення, тобто через хворобу у відставку із зняттям з військового обліку. Неправильне формулювання причини звільнення зі служби позивача порушує його законні права та інтереси щодо права на отримання певних пільг та компенсацій.

У судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги в повному обсязі та просили їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача - Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій в Київській області   у судовому засіданні позовні вимоги не визнала та зазначила, що пенсія позивачу призначена правильно відповідно до Закону України " Про державний бюджет на 2007 рік". Включення до розрахунку пенсії доплати за виконання службових обов'язків у зоні відчуження у розмірі 118, 80 гри. є незаконним, оскільки не передбачене постановою КМУ № 137 від 29.01.2003 року. Вимоги про зміну формулювання причини звільнення також не підлягає задоволенню, оскільки позивач звільнений зі служби відповідно до висновку ВЛК та Положення про проходження служби.

Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області позовні вимоги не визнав та суду зазначив, що Законом України " Про Державний бюджет України на 2007 рік" передбачено, що до грошового забезпечення осіб, звільнених у 2006- 2007 роках з військової служби, для обчислення пенсії враховуються крім іншого щомісячні додаткові види грошового забезпечення, однак це положення поширюється лише на пенсії призначені відповідно до ЗУ " Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Дію ст. 43 ч. З зазначеного закону на 2007 рік призупинено. Для обчислення пенсії військовослужбовцям до грошового забезпечення включаються щомісячні додаткові види, грошового забезпечення( доплати, надбавки, підвищення та премії. Доплата в сумі 11 8, 80 грн. до додаткових видів грошового забезпечення не входить. Не погодились також із розрахунком недоотриманої суми пенсії , проведеного позивачем. Тому просили відмовити в задоволенні позовних вимог.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі вважає, що позов не підлягає   задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, позивач проходив військову службу у 2-ДПЧ по охороні Чорнобильської АЕС, має вислугу років 10 р.06.м.22 дн. календарної служби та 15 р.06 м.03 дн. в пільговому обчисленні.

З довідок ГУ МНС України в Київській області вбачається, що надбавка за виконання службових обов'язків у зоні відчуження в період з 1996 року по день звільнення виплачувалась позивачу не кожного місяця та пропорційно до відпрацьовано часу. Даними маршрутного листа ОСОБА_1. підтверджується також, що участь у заходах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та перебування в 30- км зоні відчуження ЧАЕС носить не постійний характер. Зазначена надбавка також не включена до додаткових видів, грошового забезпечення та премій позивачу за 2005- 2007 роки, що підтверджується довідкою ГУ МНС України в Київській області.

  Відповідно до п.1 Постанови КМУ № 137 від 29.01.2003 року « Про доплати і компенсації особам, які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного ( обов'язкового) відселення після повного відселення жителів» 1 особам, які постійно працюють, а також особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовцям внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Прикордонних військ, які постійно виконують службові обов'язки у зоні відчуження, проводиться доплата у 9-ти  кратному розмірі доплати, встановленої для громадян, які працюють у зоні безумовного (обов'язкового відселення). Ця доплата проводиться пропорційно відпрацьованому часу. Пунктом 5 зазначеної постанови передбачено, що особам, які постійно працюють або постійно виконують службові обов'язки у зоні відчуження, а також особам, відрядженим у цю зону, доплати і надбавки, передбачені законодавством, установлюються до тарифних ставок, посадових окладів, окладів грошового утримання з урахуванням доплати, передбаченої пунктом 1 цього пункту. Строк виплати цієї доплати встановлено в період з 01. 01. 2003 року по 01.01.2006 року.

Пунктом 6 Постанови КМУ від 17.07. 1992 року № 393 " Про порядок обчислення

вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського

складу,    прапорщикам,    мічманам,    військовослужбовцям     надстрокової    служби і військовослужбовцям за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" передбачено, що пенсії особам зазначеної категорії військовослужбовців обчислюються із суми грошового забезпечення, що виплачується їм на день звільнення з військової служби. Таке ж положення передбачене і ст. 5 Закону України " Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб"

До суми грошового забезпечення, що виплачувалось позивачу на день звільнення зазначена надбавка врахована не була.

Статтею 43 ч. З ЗУ " Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ»та деяких інших осіб" зі змінами, внесеними15.06.2004 року Законом № 1769- IV, передбачено, що пенсія повинна обчислюватись з розміру грошового забезпечення ( надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Законом України " Про державний бюджет на 2007 рік" зупинено дію ч.З ст. 43 зазначеного закону на 2007 рік.

Доплати та надбавки , передбачені Постановою КМУ № 137 від 29.01.2003 року " Про доплати і компенсації особам, які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного ( обов'язкового) відселення після повного відселення жителів" не відносяться до додаткового виду/грошового забезпечення відповідно до Постанови КМУ від 06 квітня 1998 року № 452 « Про упорядкування додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців», виплачувались позивачу не кожного місяця, а тільки за час фактичного перебування в зоні відчуження, пропорційно до відпрацьованого часу, тому не можуть бути включені до розрахунку для обрахування пенсії, оскільки не носили постійний характер. Тому позовні вимоги в частині перерахунку пенсії задоволенню не підлягають.

Що стосується вимоги позивача про зміну формулювання причини звільнення зі служби, то вона не підлягає задоволенню з таких підстав.

         ОСОБА_1. 24 жовтня 2006 року постановою ВЛК УМВС України в Чернігівській області було видане свідоцтво про хворобуНОМЕР_1від 24.10.2006 року  та   визнано непридатним позивача до військової служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний час. Зазначає, що він звільнений зі служби за ст. 63 п.б - через хворобу у запас з постановкою на військовий облік. 23.11.2007 року він був знятий з військового обліку Чернігівським ОМВК Чернігівської області як невійськовозобов'язаний з підстав, зазначених у постанові ВЛК. Тому вважає, що він повинен був бути звільнений за ст, 65 п. б Положення, тобто через хворобу у відставку із зняттям з військового обліку.

Статтею 26 Закону України " Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 року передбачено звільнення військовослужбовців із військової служби а) у запас, якщо військовослужбовці не досягли граничного віку перебування в запасі і за станом здоров'я придатні до військової служби, б) у відставку, якщо військовослужбовці досягли граничного віку   перебування   в   запасі   або   визнані   військово -   лікарськими   комісіями непридатними за станом здоров'я до військової служби з виключенням з військового обліку. За ст.63 п.б  Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх  справ " затвердженого Постановою КМУ № 114 від 29.07.1991 року особи рядового і молодшого начальницького складу звільняються зі служби в запас ( з постановкою на  військовий облік) через хворобу в разі визнання їх непридатними до військової    служби    в    мирний    час    (    у військовий   час   -   обмежено   придатними   2 ступеня) за рішенням військово - лікарської комісії.

За таких обставин, оскільки за висновком військово - лікарської комісії позивач визнаний обмежено придатним до військової служби, то він правильно був звільнений у запас за станом здоров'я з постановкою на військовий облік і підстав для задоволення позовної вимоги в частині зміни формулювання звільнення позивача зі служби суд не вбачає.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що позивачу слід відмовити в задоволенні позовних вимог.

 

На підставі викладеного,  керуючись ст.ст. 6,10,11, 158-160, 163  КАС  України, суд, -  

                                                            

 П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1до Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій в Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання незаконними дій суб»єктів владних повноважень щодо нарахування пенсії та покладення на них обов»язку перерахувати раніше призначену пенсію зміни формулювань причин звільнення - відмовити.

 

Постанова суду може бути оскаpжена після її пpоголошення до Київського  апеляцiйного адміністративного суду, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10 денний строк з моменту винесення постанови, та послідуючої подачі апеляційної скарги в 20 денний строк з дня  подачі заяви про апеляційне оскарження.

 

Головуючий:                                                                                           В.М.Білий

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація