Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1992017181


Справа № 351/642/25

Номер провадження №1-кс/351/167/25


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


28 квітня 2025 року м. Снятин


Слідчий суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1

за участі:

секретаря судового засідання                 ОСОБА_2

розглянув клопотання слідчої слідчого відділення відділення поліції № 1 (м. Снятин) Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Снятинського відділу Коломийської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12025091230000069, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.04.2025, за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Клопотання надійшло до суду «25» квітня 2025 року.

Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по доданих матеріалах,

в с т а н о в и в :

Слідча слідчого відділення відділення поліції № 1 (м. Снятин) Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулася до Снятинського районного суду Івано-Франківської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, яке було погоджене прокурором Снятинського відділу Коломийської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 та відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

У клопотанні слідча слідчого відділення відділення поліції № 1 (м. Снятин) Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса якого: АДРЕСА_1 , а саме до інформації про власника, якому належить банківський рахунок НОМЕР_2 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із зазначенням повних анкетних даних особи; до повної інформації щодо здійснення операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по транзакціях щодо зарахування грошових коштів у сумі 498 562 гривні на банківський рахунок НОМЕР_2 , які мали місце 22.04.2025 в період з 13:30 год по 13:35 год, а також до повної інформації в цілому щодо переказів, зняття грошових коштів, розрахунків з повною розшифровкою всіх кредитових і дебетових перерахувань, призначень платежів із зазначенням контрагентів, їх кодів ЄДРПОУ, номерів розрахункових рахунків за період часу 00:00 год 17.04.2025 по 23:59 год 24.04.2025; якщо грошові кошти були перераховані на платіжну картку, вказати її повний номер та фінансовий номер телефону; у випадку поповнення мобільного зв`язку вказати номер телефону на який здійснювались поповнення рахунку, IP-адреси з можливістю вилучення копій документів на цифровому, або ж паперовому носіях інформації.

Обгрунтовуючи клопотання, слідча слідчого відділення відділення поліції № 1 (м. Снятин) Коломийського районного  відділу  поліції  Головного управління  Національної  поліції  в Івано-Франківській області  лейтенант  поліції  ОСОБА_3   зазначає, що 22.04.2025 до відділення поліції № 1 (м. Снятин) Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області звернувся директор ПП « ОСОБА_5 » ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. м. Снятин Коломийського району, який повідомив, що 22.04.2025 невідома особа, у результаті шахрайських дій, трьома транзакціями здійснила переказ грошових коштів у загальній сумі 1 496 931 гривню на банківські рахунки НОМЕР_3 , НОМЕР_2 , чим завдала потерпілому шкоди в особливо великих розмірах.

Допитаний в якості представника потерпілого ПП « ОСОБА_5 » ОСОБА_6 повідомив, що на протязі 3-х років являється директором вказаного вище підприємства. З 2008 року у користуванні та розпоряджанні є наявний банківський рахунок НОМЕР_4 , що відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

22.04.2025 приблизно о 13:56 год ОСОБА_6 надійшло у соціальній мережі «Telegram» повідомлення від головного бухгалтера ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , жит. с. Стецева Снятинської ТГ Коломийського району, в якому остання вказала, що під час проведення організаційної роботи, використовуючи ноутбук марки «Fujitsu», екран пристрою різко потемнів та завис, а курсор миші самовільно рухався по екрані, при цьому будь-яких дій із клавіатурою чи курсором остання не здійснювала.

У подальшому ОСОБА_6 стало відомо від власника ПП « ОСОБА_5 » ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , що з їхнього вищезазначеного банківського рахунку було переведено грошові кошти у сумі 498 562 (чотириста дев`яносто вісім гривень п`ятсот шістдесят дві) гривні на банківський рахунок НОМЕР_2 через системний платіж ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », отримувачем якого являється ФОП ОСОБА_9 .

На даний час у кримінальному провадженні виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до охоронюваної законом таємниці, а саме до інформації, яка міститься в речах і документах та яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Відомості отримані внаслідок здійснення тимчасового доступу до речей та документів самі по собі та в сукупності з іншими речами та документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази при доведенні вини правопорушника.

       Як вбачається, інформація, яка міститься в речах та документах є необхідною для проведення повного швидкого та неупередженого досудового розслідування і отримати її в інший спосіб неможливо.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка містить відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Клопотання слідчої про тимчасовий доступ до інформації призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 28.04.2025 о 10:30 год.

Слідча слідчого відділення відділення поліції № 1 (м. Снятин) Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася, однак до суду подала письмову заяву, в якій вказала, що клопотання підтримує та просила судовий розгляд провести у її відсутності, що відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється без виклику осіб у володінні яких вони знаходяться, тобто без участі представників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов такого висновку.

Встановлено, що 23.04.2025 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо кримінального провадження № 12025091230000069 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 190 КК України (а.с. 5).

Із копії протоколу допиту представника потерпілого від 24.04.2025 вбачається, що  ОСОБА_6 на протязі 3-х років являється директором приватного підприємства « ОСОБА_5 ». 22 квітня 2025 року протягом дня ОСОБА_6 перебував на території підприємства на робочому місці. Підприємство має зареєстрований банківський рахунок НОМЕР_4 , що відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - ІНФОРМАЦІЯ_6 . 22.04.2025 приблизно о 13:56 год у групу їхнього підприємства у соціальній мережі «Telegram» надійшло повідомлення від головного бухгалтера ОСОБА_7 про те, що робочий ноутбук зламали та користуються банківською програмою, вона виключила ноутбук. У телефонному режимі ОСОБА_7 повідомила, що під час роботи за робочим ноутбуком фірми «Fujitsy» раптом його екран дисплею потемнів та завис, цей процес супроводжувався миготінням екрану, в цей час курсор миші почав самовільно рухатися по екрану ноутбука, управління ноутбуком здійснювалося дистанційно. Всі подальші дії з операційною системою ноутбука здійснювалися без її участі. Пізніше до нього зателефонував власник підприємства та повідомив, що з банківського рахунку було перераховано трьома транзакціями грошові кошти на загальну суму 1 496 931 грн (а.с. 8-9).

Відповідно до протоколу допиту свідка від 23.04.2025 вбачається, що головний бухгалтер ПП « ОСОБА_5 » ОСОБА_7 22 квітня 2025 року працювала дистанційно за своїм робочим ноутбуком фірми «Fujitsy». Раптом екран дисплею ноутбука потемнів та завис, цей процес супроводжувався миготінням екрану, в цей час курсор миші почав самовільно рухатися по екрану ноутбука, управління ноутбуком здійснювалося дистанційно. Всі подальші дії з операційною системою ноутбука здійснювалися без її участі (а.с. 10-11).

Із копії платіжної інструкції кредитового переказу коштів № 2361 від 22.04.2025 вбачається, що ПП « ОСОБА_5 » через системний платіж ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », отримувачем якого являється ФОП ОСОБА_9 , проведено платіж на суму 498 562,00 грн (а.с. 12).

Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, яка містить відомості, які можуть становити банківську таємницю та яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відноситься до охоронюваної законом таємниці.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання і додані до нього матеріали, вважає, що сторона кримінального провадження довела, що інформація, яка знаходиться в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою:  АДРЕСА_1 , має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, встановлення особи, яка вчинила дане кримінальне правопорушення та обставин, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 190 КК України, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів (ч. 6 ст. 163 КПК України), оскільки вони містять відомості, які становлять охоронювану законом таємницю, а тому слід надати тимчасовий доступ інформації, яка знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

На підставі викладеного, керуючись ст. 132, 160, 162-164 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в :

Клопотання слідчої слідчого відділення відділення поліції № 1 (м. Снятин) Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Снятинського відділу Коломийської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12025091230000069 від 23.04.2025 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса якого: АДРЕСА_1 , з можливістю зняття їх копій (в тому числі і електронних) з електронних інформаційних та комп`ютерних систем, які містять охоронювану законом таємницю та включають: інформацію про власника, якому належить банківський рахунок НОМЕР_2 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із зазначенням повних анкетних даних особи; повну інформацію щодо здійснення операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по транзакціях щодо зарахування грошових коштів у сумі 498 562 гривні на банківський рахунок НОМЕР_2 , які мали місце 22.04.2025 в період з 13:30 год по 13:35 год, а також повну інформацію в цілому щодо переказів, зняття грошових коштів, розрахунків з повною розшифровкою всіх кредитових і дебетових перерахувань, призначень платежів із зазначенням контрагентів, їх кодів ЄДРПОУ, номерів розрахункових рахунків за період часу 00:00 год 17.04.2025 по 23:59 год 24.04.2025; якщо грошові кошти були перераховані на платіжну картку, вказати її повний номер та фінансовий номер телефону; у випадку поповнення мобільного зв`язку вказати номер телефону на який здійснювались поповнення рахунку, IP-адреси з можливістю вилучення копій документів на цифровому, або ж паперовому носіях інформації.

Виконання ухвали покласти на заступника начальника відділення - начальника СВ відділення поліції №1 (м. Снятин) Коломийського районного ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_10 , заступника начальника СВ відділення поліції №1 (м. Снятин) Коломийського районного ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_11 , слідчу СВ відділення поліції №1 (м. Снятин) Коломийського районного ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 та слідчого СВ відділення поліції №1 (м. Снятин) Коломийського районного ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_12 .

Визначити строк дії ухвали тривалістю в 2 місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.


Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.




Слідчий суддя                                               ОСОБА_13





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація