Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1992025203

Справа №599/363/25

н.п.1-в/599/16/2025


У Х В А Л А

28 квітня 2025 року

Зборівський районний суд Тернопільської області

в складі головуючого суду судді Іваницького О.Р.

при секретарі Сеньківській З.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Зборові клопотання ОСОБА_1 про вирішення питання пов`язаного з виконанням вироку, -


В С Т А Н О В И В:

Вироком Зборівського районного суду Тернопільської області від 19 березня 2025 року ОСОБА_1 визнано винуватою і засуджено за ч.1 ст.369 КК України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 17000 грн. Вирок набрав законної сили 21 квітня 2025 року.

23 квітня 2025 року ОСОБА_1 звернулась із клопотанням про вирішення питань пов`язаних з виконанням вироку суду, зокрема про розстрочку сплати суми штрафу, посилаючись на те, що вона має на утриманні троє малолітніх дітей, крім того син ОСОБА_2 2015 року народження хворіє та потребує тривалого лікування та реабілітації.

Суд, дослідивши матеріали додані до клопотання, вважає, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Згідно із ст. 26 КВК України засуджений зобов`язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це кримінально-виконавчій інспекції за місцем проживання шляхом пред`явлення документа про сплату штрафу.

У разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.

У разі несплати засудженим чергового платежу під час призначення штрафу з розстрочкою виплати суд через місяць після закінчення строку виплати чергового платежу за поданням кримінально-виконавчої інспекції замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.

Відповідно до ч. 4 ст. 53 КК України з урахуванням майнового стану особи суд може призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком до одного року.

Вироком Зборівського районного суду Тернопільської області від 19 березня 2025 року ОСОБА_1 визнано винуватою і засуджено за ч.1 ст.369 КК України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 17000 грн. Вирок набрав законної сили 21 квітня 2025 року.

На даний час, у зв`язку з важким матеріальним становищем засудженої, вирок не виконано.

Таким чином суд вважає за доцільне клопотання ОСОБА_1 задовольнити та розстрочити їй виплату несплаченої суми штрафу строком на 12 місяців.

Керуючись ст. 53 КК України, ст. 26 КВК України, ст. ст. 537, 539 КПК України, -


УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 задовольнити.

Розстрочити виконання вироку Зборівського районного суду Тернопільської області від 19.03.2025 року у справі № 599/363/25 про призначення ОСОБА_1 покарання у виді штрафу в розмірі 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн (сімнадцять тисяч) гривень 00 коп. на 12 (дванадцять) місяців зі сплатою штрафу в наступному порядку:

- 11 (одинадцять місяців) по 1417 (одна тисяча чотириста сімнадцять) грн. 00 коп.щомісяця;

- 12 (дванадцятий) місяць - 1413 (одна тисяча чотириста тринадцять) грн. 00 коп.,починаючи з дня набрання вироком законної сили.

Ухвала може бути оскаржено до Тернопільського апеляційного суду протягом 7 днів через Зборівський районний суд.




       Суддя Зборівського

       районного суду                         Іваницький О.Р.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація