Судове рішення #1992098
№ 2-1460/2008

№ 2-1460/2008

 

 РIШЕННЯ

iменем України

 

11 квітня   2008 р.                              Деснянський  районний суд  м.Чернiгова

в складi :

     головуючого суддi                                    - Білого В.М.

     при секретарi                                                   - Крошка В.М.

     за участю позивачів, представника позивачів

розглянувши у  вiдкритому судовому засiданнi в залi суду в м. Чернiговi цивiльну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до ОСОБА_3про визнання втративши право користування житловим приміщенням,   

ВСТАНОВИВ:

         

          Позивачі   ОСОБА_2. та ОСОБА_1. звернулися з позовом до ОСОБА_3. про визнання втративши право користування житловим приміщенням.

Позов мотивовано тим, що у 1976 році позивачам та відповідачу була надана в користування квартираАДРЕСА_1, де і проживали. З 1995 року відповідач ОСОБА_3перестав проживати на спірній житловий площі, добровільно покинув  квартиру, та з цього часу проживає за іншими адресами, а в цей час в с.Старий Білоус Чернігівського району в громадянському шлюбі з ОСОБА_4. Відповідач весь цей час не займався  благоустроєм квартири, не сплачував комунальні послуги. Прохають суд визнати  ОСОБА_3 особою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Позивачі та їх представник в судовому засіданні позов підтримали, пославшись на обставини викладені в позовній заяві, відповідач в судове засідання не з»явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином - шляхом розміщення оголошення в газеті «Деснянська правда».

          Суд, заслухавши пояснення позивачів, їх представника, свідка, дослідивши матеріали справи, матеріали про відмову в порушенні кримінальної справи Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівській області №912, вважає, що позов підлягає задоволенню.

 Відповідно до ст. 71  ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім"ї , за ними  зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

             Відповідно до  ст. 72 ЖК України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад  встановлений  строк , провадиться в судовому порядку

            Як установлено в судовому засіданні, з 1995 року відповідач ОСОБА_3перестав проживати на спірній житловий площі, добровільно покинув  квартиру, та з цього часу проживає за іншими адресами, а в цей час в с.Старий Білоус Чернігівського району в громадянському шлюбі з ОСОБА_4. Відповідач весь цей час не займався  благоустроєм квартири, не сплачував комунальні послуги.

За таких обставин , суд  вважає , що ОСОБА_3.  без поважних причин тривалий час  не проживає в спірній квартирі, порушує право власності  позивачів по справі, а тому він втратив право користування  зазначеним жилим приміщенням.

              На підставі викладеного , керуючись ст.ст. 71, 72 ЖК України, ст. ст. 213, 215 ЦПК України, суд

 

                                                   В И Р І Ш И В :

 

             Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2до ОСОБА_3про визнання втративши право користування житловим приміщенням - задовольнити.

             Визнати  ОСОБА_3, 1971 р.н. року народження  таким, що втратив право користування  квартирою , що знаходиться в АДРЕСА_1

             Стягнути з ОСОБА_3на користь ОСОБА_1, ОСОБА_2судовий збір в сумі   8 грн. 50 коп. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 7 грн. 50 коп. - в рівних частинах.

          Стягнути з ОСОБА_3на користь ОСОБА_1, ОСОБА_2в рівних частинах - по 67, 75 грн. судові витрати за публікацію оголошення в газеті «Деснянська правда».

             Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до суду протягом 10 днів, з дня наступного за днем його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до суду протягом 20 днів, з дня подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя:                                                                                                       В.М.Білий

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація