Справа № 2 -286/ 2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2008 року Криворізький районний суд
Дніпропетровської області
в складі: судді -Савіної Г.О.
при секретарі -Дзиговській Т.Б.
за участю позивача - ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вільненської сільської ради Криворізького району про поновлення строку на звернення до суду і визнання права на земельний пай в порядку спадкування по закону, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася в суд з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_2, якому за жииття на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 0,09 га для садівництва, розташована на території Вільнянської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області.
За життя ОСОБА_2 своє майно нікому не заповідав. Дружина відповідача - ОСОБА_3, яка була спадкоємицею за законом, після смерті ОСОБА_2 спадкове майно фактично прийняла, але ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла та не встигла переоформити на себе державний акт на земельну ділянку.
За життя 19.02.2007 року ОСОБА_3 склала заповіт, яким все своє майно, яке належало їй на день смерті заповідала позивачці - ОСОБА_1
Після смерті ОСОБА_3 вона вчасно звернулася до Криворізької районної державної нотаріальної контори на прийняття спадщини, але їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину за заповітом, оскільки документально не підтверджено, що спірна земельна ділянка після смерті ОСОБА_2 дійсно належить спадкодавці ОСОБА_3.
В судовому засіданні позивачка уточнила свої позовні вимоги та просила суд поновити їй строк на прийняття спадщини та визнати за нею право власності на майно в порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 0,09 га, для садівництва, розташовану на території Вільненської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, після смерті ОСОБА_2, який померІНФОРМАЦІЯ_1.
Представник відповідача - Вільненська сільська рада Криворізького району в судове засідання не з"явився, надавши суду письмову заяви про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги позивача визнають. Суд вважає, що справу можливо розглянути за відсутністю представника відповідача.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення в порядку ст. 174 ЦПК України. Згідно ст.174 ч.4 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
В судовому засіданні, судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 є рідною дочкою ОСОБА_2, що підтверджується копіями свідоцтв про одруження ОСОБА_1 та її народження (а.с. 13, 14).
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2, про що свідчить свідоцтво про смерть(а.с. 8). За жииття на праві приватної власності йому належала земельна ділянка площею 0,09 га для садівництва, розташована на території Вільнянської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, згідно Державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ДП Кв 000584 від 07.12.1994 року (а.с. 15).
За життя ОСОБА_2 своє майно нікому не заповідав. Дружина відповідача - ОСОБА_3, яка була спадкоємицею за законом, після смерті ОСОБА_2 спадкове майно фактично прийняла, але ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла, про що свідчить свідоцтво про її смерть (а.с.9) та не встигла переоформити державний акт на земельну ділянку. Згідно ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Уразі неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Згідно ст. 1261 ч. 1 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, після смерті ОСОБА_2 спадкоємцем першої черги являється дружина померлого ОСОБА_3 та донька ОСОБА_1, однак дружина померлого ОСОБА_3 померла не встигши оформити на себе спадкове майно, однак заповіла своє майно донькі померлого ОСОБА_1 - позивачці по справі, що підтверджується заповітом від 19.02.2007 року, посвідченим Вільненською сільською радою Криворізького району Дпропетровської області (а.с. 11).
Після смерті ОСОБА_3 позивачка вчасно звернулася до Криворізької районної державної нотаріальної контори на прийняття спадщини, але постановою державного натаріуса № 177/2-25 від 06.02.2008 року їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину за заповітом, оскільки документально не підтверджено, що спірна земельна ділянка після смерті ОСОБА_2 дійсно належить спадкодавці ОСОБА_3 (а.с. 5).
В судовому засіданні встановлено, що позивачка ОСОБА_1 до дня смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проживала разом з ними АДРЕСА_1 вела з ними спільне господарство та доглядала їх.
Згідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України (шести місяців) він не заявив про відмову від неї, позивачка не відмовлялася від спадщини у шестимісячний термін і фактично прийняла спадщину після померлого.
Оскільки ОСОБА_1 є спадкоємицею першої черги за законом, інших спадкоємців не має, та пропустила строк на прийняття спадщини з поважних причин, суд вважає можливим поновити їй строк на прийняття спадщини та визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 0,09 га для садівництва, розташовану на території Вільненської сільської ради Криворізького району, після ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
На підставі викладеного ст.ст. 1223, 1261, ч. 3 ст. 1268, ст. 1270 ЦК України й керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України ,-
В И Р І Ш И В:
Поновити ОСОБА_1 строк на прийняття спадщини за законом, після смерті ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,09 га для садівництва, вартістю 17 982 (сімнадцять тисяч дев`ятьсот вісімдесят дві) гривні, розташовану на території Вільненської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської област, в порядку спадкування за законом після ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення може бути оскаржене в Дніпропетровський апеляційний суд протягом двадцяти днів з дня подачі заяви на апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом десяти днів без подачі заяви на апеляційне оскарження.
Суддя