Судове рішення #199687

  

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 33023 , м. Рівне,  вул. Яворницького, 59

 

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 РІШЕННЯ 

   

"20" жовтня 2006 р.                                                                            Справа  № 20/237

 

Господарський суд Рівненської області у складі судді Василишина А.Р. розглянувши справу

за позовом Закритого акціонерного товариства „Ей-І-Ес Рівнеенерго”

Рівненський міський район електричних мереж

до відповідача  приватного підприємця ОСОБА_1

про  стягнення  в  сумі  2 858 грн. 89 коп.

за участю представників сторін:

позивача: Кузьмарук С.С. (дов. № 95 від 19.12.05р.).

відповідача: ОСОБА_2. (дов. ВВВ № НОМЕР_1 від 15.10.04р.).

Статті 20, 22 Господарського процесуального кодексу України роз'яснені.

 

ВСТАНОВИВ:

 

Закрите акціонерне товариство „Ей-І-Ес Рівнеенерго” Рівненський міський район електричних мереж (надалі -Позивач) звернулося в господарський суд з позовною заявою в якій просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (надалі -Відповідач) на свою користь збитки у вигляді вартості недоврахованої приладом обліку електричної енергії в сумі 2 858 (дві тисячі вісімсот п'ятдесять вісім) грн. 89 коп.

Відповідач у відзиві на позов (а.с. 54-59) позовні вимоги визнав частково в сумі 2 177 (дві тисячі сто сімдесят сім) грн. 88 коп. та просить відмовити в задоволені позову в сумі 681 (шістсот вісімдесят одна) грн. 01 коп., з підстав вказаних у відзиві.

Заслухавши пояснення представника Позивача та Відповідача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення частково.

Судом встановлено, що 23 січня 2004 року Відкрите акціонерне товариство „Ей-І-Ес Рівнеенерго” та Відповідач підписали договір № НОМЕР_2 на постачання та користування електричною енергією (надалі -Договір; а.с. 8-16), згідно пунктів а, б преамбули якого: Позивач купує в Енергоринку електричну енергію для постачання і має сукупність енергетичних установок для її передачі та розподілу, і виявив бажання здійснювати продаж електроенергії і надавати послуги по її транспортуванню (енергопостачання) Відповідачу на визначених Договором умовах; а Відповідач потребував постачання електроенергії для власних цілей і потреб і виявив бажання купувати електроенергію у Позивача на визначених Договором умовах.

Пунктом 1.2 Статуту Позивача (а.с. 25-26) передбачено, що Закрите акціонерне товариство „Ей-І-Ес Рівнеенерго” створено шляхом реорганізації та є правонаступником всіх прав і обов'язків Відкритого акціонерного товариства „Ей-І-Ес Рівнеенерго”.

Таким чином Закрите акціонерне товариство „Ей-І-Ес Рівнеенерго” є належним Позивачем у даній справі.

Згідно пункту 8.4. Договору: у випадках самовільного приєднання Відповідачем потужності поза приладами комерційного обліку, ушкодження приладів комерційного обліку з вини Відповідача, зриву чи порушення встановлених пломб, ушкодження скла чи корпуса, зміни схеми включення, розкрадання електричної енергії та інших порушень ПКЕЕ, що спичинили, чи могли спричинити не обліковане справними приладами комерційного обліку споживання електричної енергії Відповідачем, Відповідач зобов'язаний на підставі акта порушення ПКЕЕ і розрахунку доплати провести оплату за фактичний обсяг і відшкодувати збиток нанесений Позивачу, якщо такий був. Оплата проводиться по фактичному максимальному навантаженню встановленої потужності струмоприймачів і числу фактичного часу роботи Відповідача за весь час із дня останньої технічної перевірки електроустановок, заміна приладів комерційного обліку або перевірки схеми включення. Але не більш ніж у межах терміну позовної давності, якщо при попередніх перевірках не виникла нагода знайти порушення ПКЕЕ по незалежних від Позивача обставинах. Розрахунок за спожиту електроенергію, при вищевказаних випадках, здійснюється за середньодобовим споживанням попереднього розрахункового періоду до порушення обліку або наступного після відновлення обліку за погодженням із Відповідачем.

19 квітня 2006р. рейдовою бригадою Позивача виявлено, що  в торговому кіоску, який знаходиться за адресою: м. Рівне, вул АДРЕСА_1 і належить Відповідачу пошкоджені пломби Дежперевірки, що засвідчується складеним  актом № НОМЕР_3 від 19 квітня 2006р. (а.с. 19) про порушення Правил користування електричною енергією, складеного рейдовою бригадою Позивача і підписаний уповноваженими особами Позивача: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, представник Відповідача відмовився від підпису даного акта, про що в ньому і зазначено.

Згідно пункту 8.5 Договору: Сторони погодилися, що акт порушення ПКЕЕ складається за участю уповноважених сторін осіб. У випадку відмови уповноваежної особи Відповідача від підпису акта порушення ПКЕЕ, такий акт вважається дійсним і обгрунтованим доказом порушень ПКЕЕ у випадку, коли він підписаний не менш ніж трьома особами, включаючи уповноважених осіб Позивача і/чи третіх осіб. Сторони погодилися, що акт порушень ПКЕЕ є дійсною підставою для оплати Відповідачем фактичного обсягу і прийняття ним відповідних заходів доти, доки він не буде цілком чи частково визнаний недійсним судовими органами чи за згодою Сторін.

Актом проведення експертизи лічильника електроенергії № НОМЕР_4 (а.с. 20)  було встановлено, що лічильник встановлений в торговому кіоску, який знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. АДРЕСА_1, не придатний для подальшого використнання через пошкодження пломби та невідповідність метрологічних характеристик. 

Згідно протоколу засідання № НОМЕР_5 від 23 травня 2006р. (а.с. 22), комісія по розгляду актів про порушення Правил користування електроенергією враховуючи обставини справи, керуючись п. 6.40 та 6.42 Правил користування електроенергією постановила провести нарахування відповідачу по акту № НОМЕР_3 за шість місяців, згідно Методики обчислення обсягу електричної енергії, недонарахованої унаслідок порушення споживачем-юридичною особою Правил користування електричною енергією.

У відповідності до пункту 6.40 Правил користування електричною енергією: уразі виявлення у споживача пошкоджень пломб електропередавальної організації та/або пломб держповірки або за умови збереження цілісності пломб держповірки та електропередавальної організації пошкодження розрахункових приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу приладу обліку тощо), встановлення перемички, шунтуючої коло струму лічильника, використання різного роду пристроїв з метою зменшення показів приладу обліку, несанкціонованого втручання у параметри багатофункціональних лічильників, порушення цілісності ізоляції вторинних кіл трансформаторів струму чи напруги, знеструмлення кіл струму або кіл напруги приладу обліку, самовільного встановлення споживачем трансформаторів струму чи напруги, коефіцієнти трансформації яких не відповідають указаним на паспорті (табличці) трансформатора та/або вказаним у договорі про постачання, інших дій або бездіяльності споживача з метою зниження значення показів засобу обліку, покази розрахункового засобу обліку не враховуються, а електропередавальна організація (постачальник електричної енергії за регульованим тарифом) здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії за період від дня останнього контрольного зняття представником електропередавальної організації (постачальника електричної енергії за регульованим тарифом) показів розрахункового засобу обліку чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців. Якщо споживач з метою позаоблікового споживання електричної енергії влаштував приховану електропроводку, встановив пристрій, що занижує покази засобу обліку, порушив умови монтажу, виявити які представник постачальника електричної енергії при попередніх відвідуваннях не мав можливості, споживачу робиться перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії з дати допуску електроустановок споживача в експлуатацію, але не більше трьох років. Перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії та його вартості здійснюється відповідно до Методики обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої унаслідок порушення споживачем - юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 5 грудня 2001 року N 1197, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням.

У відповідності до пункту 6.42 Правил користування електричною енергією: на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків та виписуються споживачу додаткові розрахункові документи для сплати відповідно до законодавства України.  Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії. Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.  Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності через 10 робочих днів після вручення протоколу споживачу, за винятком випадків оскарження цього рішення в судовому порядку.

Згідно рахунку № 60 від 23 травня 2006р. (а.с. 23) Позивачем Відповідачу було нараховано згідно акту НОМЕР_3 від 19 квітня 2006р. недооблік спожитої електричної енеогії на суму 2 382 (дві тисячі триста вісімдесят дві) грн. 41 коп. та виставили всього до оплати з ПДВ   2 858 (дві тисячі вісімсот п'ятдесят вісім) грн. 89 коп.

Відповідач у відзиві на позов (а.с. 54-59) позовні вимоги визнав частково в сумі 2 177 (дві тисячі сто сімдесят сім) грн. 88 коп. та просить відмовити в задоволені позову в частині стягнення збитків у вигляді вартості недоврахованої приладом обліку електричної енергії  за період з 28 лютого 2006р. по 19 квітня 2006 р. в сумі 681 (шістсот вісімдесят одна) грн. 01 коп. Свої заперечення Відповідач обгрунтовує тим, що постановою голоавного санітарного лікаря м. Рівне № 62 від 20 лютого 2006р. ( а.с. 57) з 28 лютого 2006р. тимчасово заборонено роботу кіоску в м. Рівне по вул. АДРЕСА_1,  (надалі -Кіоск Відповідача) і торгівля Кіоском Відповідача не проводилася до отримання дозволу № НОМЕР_6 від 19 липня 2006р. (а.с. 59).

Судом встановлено, що актом перевірки дотримання санітарного законодавства від 17 лютого 2006р. (а.с. 56), дано пропозицію про підготовку до припинення роботи Кіоску Відповідача до приведення його приміщення у належний стан.

Постановою № 62 від 20 лютого 2006р. (а.с. 57) про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства, було тимчасово заборонено роботу Кіоску “ІНФОРМАЦІЯ_1” Відповідача з 28 лютого 2006р.  до виконання пропозицій наведених у постанові.

Дозволом № НОМЕР_6 (а.с. 59) виданого згідно наказу від 19 липня 2006р. Управлінням торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування виконавчого комітету Рівненської міської ради дозволено відновити роботу Кіоску Відповідачем терміном до 30 березня 2007р.

На основі всебічного та повного аналізу вищевикладених матеріалів справи суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення збитків у вигляді вартості недонарахованої приладом обліку електричної енергії слід задоволити частково в сумі 2 177 (дві тисячі сто сімдесят сім) грн. 88 коп, в частині позовних вимог  про стягнення збитків у вигляді вартості недоврахованої приладом обліку електричної енергії за період з 28 лютого 2006р. по 19 квітня 2006р. слід відмовити.

Оскільки спір виник з вини Відповідача, відповідно до частини 2 статті 49 Господарського процесуального кодексу України державне мито в сумі 102 (сто дві) грн. 00 коп. покладається на Відповідача.

Витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, відповідно до частини 5 статті 49 Господарського процесуального кодексу України, покласти на сторони пропорційно до задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

 

ВИРІШИВ :

 

1. Позов задоволити частково. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1,  м. Рівне, вул. АДРЕСА_2, код НОМЕР_7 на користь Закритого акціонерного товариства „Ей-І-Ес Рівнеенерго” Рівненський міський район електричних мереж, м. Рівне, вул. Кн. Володимира, 71, код ЄДРПОУ 05424874 -2 177 (дві тисячі сто сімдесят сім) грн. 88 коп. збитки у вигляді вартості недонарахованої приладом обліку електричної енергії на рахунок 26038332585015 у Рівненському відділенні Промінвестбанку (МФО 333335), 102 (сто дві) грн. 09 коп. витрат по держмиту та 89 (вісімдесят дев'ять) грн. 89 коп. витрат по інформаційно-технічному забезпеченню судового процесу на рахунок 26009002745000 в АТ Каліон Банк України (МФО 300379).

2. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

 

Повний текст рішення оформлено та підписано  25.10.2006р.

 

     

 

Суддя                                                              Василишин А.Р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація