Судове рішення #199752
20-11/172

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ


Іменем України

РІШЕННЯ

"12" жовтня 2006 р.

справа № 20-11/172


За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Севастопольський морський завод”

до відповідача  Ради масиву садівницких товариств “Сапун - Гора”

про визнання права власності.  

Суддя Дмитрієв В.Є.



представники сторін:  

від позивача  – Латиш О.В., довіреність б/н від 08.02.06;

від відповідача –не з’явився.


Сутність спору:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Севастопольський морський завод” звернулось до господарського суду міста Севастополя  з позовом до Ради масиву садівницких товариств “Сапун - Гора” про витребування  резервуару поливної води об'ємом 3000 куб. метрів з їх незаконного володіння.

Під час розгляду справи позивач уточнив позовні вимоги, просить суд визнати за ним право власності на резервуар поливної води об'ємом 3000 куб. метрів, який знаходиться на території  Ради масиву садівницких товариств “Сапун - Гора”.

Відповідач у судове засідання не з’явився, відзив на позов та інші документи, які були витребувані судом не надав, про дату та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно, належним чином, доказів поважності причин неявки суду не надав.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу за наявними в неї матеріалами.

Відповідно до ст. 20, 22 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні представнику позивача  були роз'яснені його права і обов'язки.

Заслухав пояснення представників сторін, перевірив матеріали справи,  суд встановив.

При організації садівницького товариства «Морзаводец»керівництвом ВАТ «Севморзавод» було ухвалено рішення про пайову  участь в будівництві об'єктів водоенергопостачання спільно з підприємством «Ера»і ЦКБ «Чорноморець».

Згідно акту  по виготовленню і установці резервуару, об'ємом 3000 куб. метрів від 29.04.88 року,  ВАТ «Севастопольський морський завод»була побудована ємкість для прісної води, об'ємом 3000 куб. метрів (а.с. 7).

Як  вбачається з інвентарної картки  обліку основних засобів ВАТ «Севастопольський морський  завод»ємкісті для прісної води, об'ємом 3000 куб. метрів, був привласнений інвентарний номер 25576.

01.11.2005 р. між ТОВ “Севастопольський морський завод” та Садівницьким товариством «Морзаводец» був укладений договір № 05-12 про оренду основних засобів підприємства. Відповідно до даного договору ВАТ «Севморзавод»передав садівницкому товариству «Морзаводец»в оренду  резервуар для прісної води, інвентарний номер № 25576.

Згідно довідки за вих. № 4 від 12.02.06 року, виданої головою Ради масиву  садівницких товариств  «Сапун-гора» станом на 01 січня 2006 року резервуар поливної води, об'ємом 3000 куб. метрів, якому був привласнений інвентарний номер № 1, належить Раді масиву садівницких  товариств  «Сапун-гора»і знаходиться на його балансі (а.с.13).

Відповідно до пояснень представника позивача, відповідач неодноразово звертався в адміністрацію ВАТ «Севастопольський морський завод»з проханням оформити передачу їм на баланс вищевказаній  резервуар поливної води об'ємом 3000 куб. метрів, на тій підставі, що він знаходиться на території  Ради масиву садівницких товариств  «Сапун-гора»і  експлуатується ними. Проте, позивач дану ємкість на баланс відповідачу не передавав.

          Згідно до п. 4 Прикінцевих і перехідних положень Цивільного кодексу України,  який набрав чинності 01.01.2004, положення даного кодексу застосовуються до цивільних правовідносин, що  виникли після  набрання ним чинності.

Щодо цивільних правовідносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав та обов’язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.

Правовідносини між сторонами виникли до 01.01.2004, не припинені в порядку, встановленому  ст. 216-223 Цивільного кодексу України в редакції  1963 року, тому при розгляді спору суд керується  Цивільним кодексом України  в редакції 2003 року.

          Згідно ч. 2 ст. 331 Цивільного кодексу України   право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

          Відповідно до ч. 1 ст. 331 Цивільного кодексу України право  власності  на нову річ,  яка виготовлена (створена) особою,  набувається нею,  якщо інше не встановлено договором  або законом. Особа, яка  виготовила  (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі.

Відповідно до акту  по виготовленню і установці ємкісті, об'ємом 3000 куб. метрів від 29.04.88 року (а.с.7) та актів приймання-передачі основних засобів (а.с. 37-39),  ВАТ «Севастопольський морський завод»була побудована для прісної води, об'ємом 3000 куб. метрів, знаходиться на його балансі та є його власністю.

Згідно довідки від 12.02.06 року, виданої головою Ради масиву садівницких товариств  «Сапун-гора» станом на 01 січень 2006 року резервуар поливної води, об'ємом 3000 куб. метрів, якому був привласнений інвентарний номер № 1, належить Ради массиву садівницких товариств  «Сапун-гора»і находиться на його балансі (а.с.13).

          Таким чином, в ході розгляду справі було достовірно встановлено, що відповідачем оспорюється  право власності позивача на резервуар поливної води, об'ємом 3000 куб. метрів, який знаходиться на території  Ради масиву садівницких товариств “Сапун - Гора”. Враховуючи, що позивачем будь-яким чином не передавалось відповідачу право власності на вищевказаний  резервуар, суд вважає, що дії відповідача порушують права позивача як власника та перешкоджають в здійсненні його прав.

Відповідно до п.1, ч.2, ст. 16 Цивільного кодексу України    способом захисту цивільних прав та інтересів може бути  визнання права.

Статтею  392  Цивільного кодексу України передбачено те, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

          Враховуючи вищевикладене, суд вважає можливим задовольнити заявлені позовні вимоги у повному обсязі.

          На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 49, 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд


ВИРІШИВ:



1.          Позов задовольнити в повному обсязі.


2. Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю “Севастопольський морський завод” (99001, м. Севастополь, вул. Гер. Севастополя, 13, ідентифікаційний код 14312370 ) право власності на  резервуар для прісної води, об'ємом 3000 куб. метрів, за інвентарним номером № 25576, який знаходиться на території  Ради масиву садівницких товариств “Сапун - Гора” в м. Севастополі.



Суддя                                                                                                                    В.Є. Дмитрієв







Рішення оформлено і підписано

в порядку статті 84 ГПК України

13.10.06



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація