Судове рішення #2000081
Справа № 1-771/07

Справа № 1-771/07

ВИРОК

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

м. Луцьк                                                                                                08 серпня 2007 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням -

судді                                                                   Барчука В.М.

з участю секретаря                                            Петрук К.В.

прокурора                                                          Троца В.М.

захисника                                                           ОСОБА_1

потерпілого                                                        ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку справу про обвинувачення ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженця та жителя с Лаврів Луцького району Волинської області,  українця,  громадянина України,  з середньою освітою,  неодруженого,  непрацюючого,  раніше судимого: 03.01.2007 року Луцьким міськрайонний судом за  ст.  ст.  185 ч.3,  15 ч.2; 185 ч.3 КК України на 3 роки позбавлення волі з іспитовим терміном на 1 рік;

у вчиненні злочину,  передбаченого  ст.  185 ч. 2 КК України,  ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  уродженця та жителя АДРЕСА_1,   українця,  гр.України,  з середньою освітою,  неодруженого,  непрацюючого,  в порядку  ст.  89 КК України несудимого,

-    у вчиненні злочину передбаченого  ст.  185 ч.2 КК України,

ОСОБА_5,  ІНФОРМАЦІЯ_3,  уродженця та жителя АДРЕСА_2 українця,  гр.України,  неодруженого,  непрацюючого,  з середньою освітою,  в порядку  ст. 89 КК України несудимого,

-    у вчиненні злочину передбаченого  ст. 185 ч.2 КК України,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Підсудний ОСОБА_3 за попередньою змовою з підсудними ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на початку квітня 2007 року близько 24 год. 00 хв. вАДРЕСА_3,  шляхом вільного доступу таємно викрали з господарства ОСОБА_2 пятизубові борони,  чим заподіяли потерпілому збитків на загальну суму 1000 гривень.

Крім того,  підсудний ОСОБА_3 за попередньою змоволю з підсудним ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в середині квітня 2007 року близько 02 год. 00 хв. вАДРЕСА_3повторно викрали з господарства ОСОБА_2 гусеницю до трактора ДТ-75,  чим заподіяли потерпілому матеріальної шкоди на суму 1500 гривень.

Доптані в судовому засіданні по суті пред'явленого обвинувачення підсудніОСОБА_3 ,  ОСОБА_4 та ОСОБА_5,  свою вину в інкримінованому їм злочині визнали повністю,  давши суду покази про те,  що дійсно вчиняли крадіжки борон та гусениці до трактора з подвір'я потерпілого ОСОБА_2

Крім того,  підсудні повідомили,  що повністю погоджуються з фактичними обставинами справи та не бажають їх оспорювати.

Крім   повного   визнання   своєї  вини   підсудними,   їх   вина  повністю  доведена зібраними по справі та перевіреними в судовому засіданні доказами,  а саме:

 

2 

 . - показами допитаного в судовому засіданні потерпілого ОСОБА_2 про те що вартість викраденних у нього борон становить 1000 гривень,  а гусениці до трактора - 1500 гривень; протоколами відтворення обстановки і обставин події (а.с. 30-32,  43-45)

Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності,  суд приходить до висновку,  що своїми умисними діями спрямованими на таємне викрадення чужого майна,  вчиненими повторно за попередньою змовою групою осіб,  підсудніОСОБА_3 ,  ОСОБА_4 та ОСОБА_4 вчинили злочин передбачений ч.2  ст.  185 КК України.

Обираючи вид та міру покарання підсудним,  суд враховує характер і ступінь тяжкості вчиненого ним злочину,  який відноситься до злочинів середньої тяжкості,  особи підсудних,  які по місцю проживання характеризуються негативно,  підсудний ОСОБА_3  вчинив злочин під час іспитового терміну,  пом'якшуючі покарання обставини,  якими суд вважає,  щире каяття у вчиненому злочині,  активне сприяння розкриттю злочину,  обтяжуючі покарання обставини підсудних суд по справі не вбачає.

Враховуючи вищевикладене та прохання потерпілого,  який просив не позбавляти волі підсудних ОСОБА_4 та ОСОБА_5,  суд приходить до висновку про можливість виправлення та перевиховання підсудних ОСОБА_4 та ОСОБА_5 без ізоляції від суспільства. Щодо підсудногоОСОБА_3,  то суд приходить до висновку,  що його виправлення та перевиховання неможливе без ізоляції від суспільства,  а тому йому слід призначити покарання у виді позбавлення волі.

В справі цивільний позов не заявлено. Керуючись  ст.   ст. 323,  324 КПК України,  суд,  -

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_3,  ОСОБА_4,  та ОСОБА_5 визнати винними у вчиненні злочину передбаченого  ст.  185 ч.2 КК України,  призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки кожному.

На підставі  ст.  71 КК України до покарання,  призначеного ОСОБА_3  за даним вироком,  приєднати частково невідбуте покарання за вироком Луцького міськрайонного суду від 03 січня 2007 року,  а саме: один рік позбавлення волі,  і за сукупністю вироків визначити остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки.

На підставі  ст.  75,  76 КК України ОСОБА_4 та ОСОБА_5 звільнити від відбування покарання,  якщо вони протягом двох років не вчинять нового злочину,  і виконають покладені на них обов'язки: повідомляти органи виконавчо-кримінальної системи про зміну місця проживання,  роботи,  періодично з'являтися в ці органи для реєстрації.

Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу засудженим ОСОБА_4 та ОСОБА_5 залишити попередній -підписку про невиїзд,  а засудженому ОСОБА_3змінити з підписки про невиїзд на тримання під вартою,  взявши його під варту із залу суду.

Строк відбуття покарання засудженому ОСОБА_3  рахувати з 08 серпня 2007 року.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області,  через Луцький міськрайонний суд,  протягом 15 діб з моменту його проголошення,  а засудженим,  який перебуває під вартою,  протягом такого ж строку з моменту вручення йому копії вироку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація