Справа № 297/740/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2025 року м. Берегове
Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Михайлишин В. М., розглянувши матеріали, що надійшли з ВІДДІЛУ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканця АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , громадянина України, непрацюючого,
за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 289339 від 27.02.2025 року: 27 лютого 2025 року близько 23 години 00 хвилин прикордонним нарядом «Група реагування» на околиці населеного пункту Попово (територія Косоньської об`єднаної територіальної громади Берегівського району Закарпатської області) на напрямку 271 прикордонного знаку на відстані 400 метрів від державного кордону України було виявлено та затримано громадянина України ОСОБА_1 , який здійснив спробу незаконного перетину державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон із України в Угорщину, в пішому порядку.
Своїми діями громадянин України ОСОБА_1 порушив вимоги ст.ст. 9, 12 Закону України «Про державний кордон України», тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Пояснив, що перебував на відпочинку в Закарпатській області разом зі своєю дівчиною та також відвідував с. Косино. Крім цього, зазначив, що наміру здійснення незаконного перетину державного кордону не мав. Однак, його було затримано представником прикордонної служби та на вимогу останнього він надав документи,що посвідчують його особу.
Частина 1 статті 204-1 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Згідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Заслухавши пояснення представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та перевіривши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення від 27.02.2025 року; протокол про адміністративне затримання від 27.02.2025 року; протокол особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 27.02.2025 року; копію паспорта громадянина України ОСОБА_1 ; копію рапорту першого заступника начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_4 ; схему виявлення та затримання ОСОБА_1 ; суд вважає, що обставини зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 cт. 204-1 КУпАП, а саме здійснення спроби незаконного перетину державного кордону з України в Угорщину поза пунктом пропуску через державний кордон України, інкриміноване громадянину України ОСОБА_1 не знайшли свого підтвердження.
Зокрема, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять належних та допустимих доказів, вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, а саме відсутні фото або відео докази правопорушення, відсутні пояснення свідків та інші докази, які б підтвердили факт вчинення адміністративного правопорушення.
При цьому, суд не бере на себе функції сторони обвинувачення, самостійно відшукуючи інші докази винуватості особи, оскільки це суперечить принципу рівності сторін і вимог змагального процесу.
Враховуючи, що уповноваженим органом не доведено факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, суд приходить до висновку, що в його діях відсутні подія і склад адміністративного правопорушення.
Отже, справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити.
Керуючись ч. 1 ст. 204-1, ст. 283, п. 1 ст. 284 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП – закрити у зв`язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Вилучені речі і документи, згідно переліку особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 27.02.2025 року – повернути ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Віталій МИХАЙЛИШИН
- Номер: 3/297/602/25
- Опис: Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 297/740/25
- Суд: Берегівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Михайлишин В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.03.2025
- Дата етапу: 03.03.2025
- Номер: 3/297/602/25
- Опис: Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 297/740/25
- Суд: Берегівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Михайлишин В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.03.2025
- Дата етапу: 04.03.2025
- Номер: 3/297/602/25
- Опис: Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 297/740/25
- Суд: Берегівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Михайлишин В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.03.2025
- Дата етапу: 30.04.2025