Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2000283904

Справа № 185/2559/25

Провадження № 2/185/3671/25

У Х В А Л А

про передачу справи на розгляд іншому суду


30 квітня 2025 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Болдирєва У.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:


12 березня 2025 року до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , підписана її представником – адвокатом Темненко Валентиною Олександрівною, якою вона звернулася до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

12 березня 2025 року здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями.

За даними Єдиного державного демографічного реєстру, наданими на запит суду станом на 14 березня 2025 року за вказаними параметрами особу, а саме позивачку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не знайдено.

За даними Єдиного державного демографічного реєстру, наданими на запит суду станом на 14 березня 2025 року, місце проживання відповідача ОСОБА_2 зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .

14 березня 2025 року судом було зроблено запит до Міністерства соціальної політики України щодо надання відомостей з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відносно відповідача ОСОБА_2 , однак відповідь станом на 30 квітня 2025 року на адресу суду не надійшла.

Відповідно ч.1 ст.27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Разом з тим, відповідно до ч.2 ст.28 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.

Однак до позовної заяви не додано документів, які б підтверджували обставини зазначені в ч.2 ст.28 ЦПК України.

За місцем реєстрації відповідача справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Ворошиловського районного суду м. Донецька.

Положеннями ст.31 ЦПК України встановлено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Відповідно до ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Згідно з Розпорядженням Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02 вересня 2014 № 27/0/38-14 розгляд справ, підсудних Ворошиловському районному суду м. Донецька, здійснюється Селидівським міським судом Донецької області.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 29 серпня 2024 року змінено територіальну підсудність судових справ Селидівського міського суду Донецької області шляхом їх передачі до Кіровського районного суду міста Дніпра з 02 вересня 2024 року.

За таких обставин вважаю, що дана справа не підсудна Павлоградському міськрайонному суду Дніпропетровської області і її необхідно передати за підсудністю до Кіровського районного суду міста Дніпропетровська.

Керуючись ст.ст. 31, 260 ЦПК України, суддя

  

УХВАЛИВ:


Передати цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу на розгляд до Кіровського районного суду міста Дніпропетровська (49006, м. Дніпро, вул. Володимира Антоновича, буд.59).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається Дніпровському апеляційному суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.


Суддя              У. М. Болдирєва



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація