Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2000292142


Справа № 344/5272/25

Провадження № 2/346/1478/25


УХВАЛА

про залишення позову без руху

29 квітня 2025 р.м. Коломия


Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Третьякова І.В. розглянувши позовну заяву акціонерного товариства «Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

В С Т А Н О В И Л А:

26.03.2025р. АТ КБ «Приватбанк» через систему «Електронний суд» звернулося до Івано-Франківського міського суду з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором про надання банківськи х послуг №б/н від 30.07.2023р. в сумі 154671,29 грн.

27.03.2025р. Івано-Франківським міським судом з Єдиного державного демографічного реєстру отримановідповідь з якої слідує, що ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою судді Івано-Франківського міського суду від 27.03.2025р. цивільну справу за позовом акціонерного товариства «Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором передано на розгляд Коломийському міськрайонному суду Івано-Франківської області.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.04.2025р. справу було розподілено судді Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Третьяковій І.В.

Дослідивши матеріали цивільної справи, приходжу до наступного висновку.

Згідно ч.5-7 ст. 43 ЦПК України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

У разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Аналогічний обов`язок передбачений і в ч.1 ст. 177 ЦПК України, якою також визначено, що у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

З долученого до позовної заяви опису вкладення до листа та списку згрупованих відправлень слідує, що копія позовної заяви з додатками направлялась відповідачу за адресою: АДРЕСА_2 , що не відповідає адресі зареєстрованого місця проживання ОСОБА_1 .

Таким чином, матеріалами справи не підтверджується надсилання стороною позивача ОСОБА_1 копії позовної заяви з додатками за зареєстрованою адресою її місця проживання, що свідчить про невиконання позивачем свого процесуального обов`язку та унеможливлює прийняття позову до провадження суду.

Усунення вказаного недоліку можливе шляхом надання до суду доказів надсилання листом з описом вкладення за зареєстрованою адресою місця проживання відповідача: АДРЕСА_1 , копії позовної заяви з додатками.

Згідно з частиною 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 177, 185, 260, ст. 353 ЦПК України, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Позовну заяву акціонерного товариства «Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без руху.

Надати позивачу для виправлення недоліків позовної заяви п`ятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали.

Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.



Суддя: Третьякова І. В.



   


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація