- представник заявника: Лук'янець Олена Олександрівна
- заявник: Строкач Леонід Олександрович
- боржник: Строкач Дар’я Олександрівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №295/5633/25
Категорія 5
2-н/295/657/25
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
30.04.2025 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Воробйова Т.А.,
вирішуючи питання про видачу судового наказу за заявою
ОСОБА_1 ,
від імені якого діє представник – адвокат Лук`янець Олена Олександрівна,
про стягнення аліментів
із ОСОБА_2 ,
в с т а н о в и в:
Заявник звернувся до Богунського районного суду м. Житомира із заявою про видачу судового наказу, у якій просить стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходів), щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, починаючи з 24.04.2025 і до досягнення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_3 , а в подальшому – в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходів), щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 161 ЦПК України визначено, що судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов`язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.
При цьому, у заяві про видачу судового наказу заявник просить стягувати аліменти у розмірі 1/3 частини від усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, до досягнення старшою дитиною повноліття, після чого визначити розмір аліментів, які будуть стягуватись на утримання молодшої дитини.
Однак, нормою ч.1 ст. 161 ЦПК України не передбачена можливість видачі судового наказу за вимогою про визначення частки аліментів на молодшу дитину, після досягнення повноліття старшою.
Крім того, у заяві не визначено розмір аліментів, які заявник просить стягнути на утримання молодшої дитини після досягнення повноліття старшою, натомість у заяві зазначено знак питання.
Відповідно до п.п. 4, 5 ст. 163 ЦПК України у заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено, в тому числі, вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Також, згідно з п.4 ч.3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються, крім іншого, документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до роз`яснень, які містяться у Постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» №14 від 23.12.2012, наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.
За правилами ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Таким чином, норми Сімейного кодексу України право на отримання аліментів на утримання дитини пов`язують з проживанням дитини з особою, яка звертається з питанням стягнення аліментів.
До заяви не долучено копій всіх документів, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, зокрема, не долучені копії документів, які підтверджують, що діти, на утримання яких заявник просить стягнути аліменти, проживають саме з ним.
Таким чином, у суду відсутня можливість на підставі документів, долучених до заяви про видачу судового наказу, встановити, що діти, на утримання яких заявник просить стягувати аліменти, проживають разом з ним (рішення органу опіки та піклування, рішення суду, довідки з місця проживання, акт обстеження умов проживання тощо).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 3 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 161 цього Кодексу.
Враховуючи, що заява подана з порушеннями вимог статті 163 ЦПК України, та заявником заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 161 цього Кодексу, суд вбачає підстави для відмови у видачі судового наказу.
Керуючись статтями 163, 165 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_1 , від імені якого діє представник – адвокат Лук`янець Олена Олександрівна, у видачі судового наказу про стягнення аліментів із ОСОБА_2 .
Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків.
Відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 165 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Т.А. Воробйова
- Номер: 2-н/295/657/25
- Опис: стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (наказне провадження)
- Номер справи: 295/5633/25
- Суд: Богунський районний суд м. Житомира
- Суддя: Воробйова Т.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.04.2025
- Дата етапу: 25.04.2025
- Номер: 2-н/295/657/25
- Опис: стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (наказне провадження)
- Номер справи: 295/5633/25
- Суд: Богунський районний суд м. Житомира
- Суддя: Воробйова Т.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.04.2025
- Дата етапу: 30.04.2025