- обвинувачений: Бондарев Вадим Юрійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 755/7175/25
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"30" квітня 2025 р. м. Київ
Дніпровський районний суд м. Києва в складі судді ОСОБА_1 одноособово, розглянувши у порядку спрощеного провадження відповідно до ст.ст. 381, 382 КПК України кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025105040000349 від 16.04.2025 року, за обвинуваченням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Горлівка Донецької області, громадянина України, із вищою освітою, не одруженого, який не має на утриманні малолітніх та неповнолітніх дітей, не являється інвалідом, не являється військовослужбовцем, офіційно не працюючого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Органом досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025105040000349 від 16.04.2025 року, відповідно до обвинувального акта встановлено наступні обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
ОСОБА_2 , 16.04.2025 року приблизно о 19:00, перебував поблизу одного із житлових будинків, що розташований по вулиці Березняківській, 28, у місті Києві, де на землі біля дерева виявив згорток, що був обмотаний клейкою стрічкою з полімерного матеріалу чорного кольору. Будучи особою, що періодично вживає психотропні речовини, ОСОБА_2 припустив, що знайшов особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP. В цей час у ОСОБА_2 , виник протиправний умисел спрямований на незаконне придбання особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP, для власного вживання, без мети збуту.
Реалізуючи свій протиправний умисел, ОСОБА_2 , підняв із землі знайдений ним згорток, що був обмотаний клейкою стрічкою з полімерного матеріалу чорного кольору, після чого відклеїв клейку стрічку, та побачив, що в середині знаходиться поліетиленовий зіп-пакет з кристалічною речовиною білого кольору та роздивившись вказану речовину впевнився, що дійсно у даному поліетиленовому зіп-пакеті міститься кристалічна речовина, що містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP, тим самим, вчинив безоплатне незаконне придбання для подальшого власного вживання без мети збуту, особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP.
У цей час, у ОСОБА_2 , виник протиправний умисел, спрямований на незаконне зберігання для подальшого власного вживання, без мети збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP. Реалізуючи задумане, ОСОБА_2 обмотав наявною клейкою стрічкою чорного кольору, поліетиленовий зіп-пакет, в середині якого знаходилась кристалічна речовина білого кольору, що містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP та помістив до правої кишені кофти, в яку він був одягнений, та став незаконно зберігати при собі, для власного вживання без мети подальшого збуту. Після чого, ОСОБА_2 , зберігаючи при собі згорток обмотаний клейкою стрічкою з полімерного матеріалу чорного кольору, в середині якого знаходився поліетиленовий зіп- пакет, в середині якого знаходилась кристалічна речовина білого кольору, що містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP, пішов далі по своїм особистим справам.
Того ж дня, тобто 16.04.2025 року о 20:05, за адресою: м. Київ, вул. Березняківська, 34, працівниками поліції було зупинено ОСОБА_2 , який повідомив, що зберігає при собі згорток обмотаний клейкою стрічкою з полімерного матеріалу чорного кольору, в середині якого знаходиться поліетиленовий зіп-пакет з кристалічною речовиною білого кольору, що містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP. Після цього, на вказане місце за адресою: м. Київ, вул. Березняківська, 34, була викликана слідчо- оперативна група Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві, для проведення обшуку затриманої особи.
У подальшому, 16.04.2025 року в період часу з 20:42 до 20:48, за адресою: м. Київ, вул. Березняківська, 34, дізнавачем відділу дізнання Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві, у присутності двох запрошених понятих було проведено обшук затриманої особи, в ході якого у ОСОБА_2 , у правій кишені кофти, в яку він був одягнений, було виявлено та вилучено згорток обмотаний клейкою стрічкою з полімерного матеріалу чорного кольору, в середині якого знаходиться поліетиленовий зіп-пакет з кристалічною речовиною білого кольору, що містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP, масою 0,350 г., яку він незаконно придбав та зберігав для власного вживання, без мети збуту.
Згідно висновку експерта № СЕ-19/111-25/24454-НЗПРАП від 24.04.2025 року:
3. У наданій на дослідження кристалічній речовині білого кольору масою 0,412 г виявлено особливо небезпечну психотропну речовину.
4. У наданій на дослідження кристалічній речовині білого кольору масою 0,412 г виявлено особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP.
Маса PVP в наданій речовині становить 0,350 г.
PVP, згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 року «Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» «Список № 2 Особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких заборонено» в «Таблиці І», є особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено.
Згідно наказу МОЗ України № 188 від 01.08.2000 року «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться в незаконному обігу», кримінальна відповідальність за придбання та зберігання особливо небезпечної психотропної речовини - PVP, у невеликих розмірах настає в тому разі, коли таке придбання та зберігання перевищує вагу зазначеної в таблиці граничної величини, а саме: 0,15 г.
Під час досудового розслідування було встановлено, що обвинувачений беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згідний з розглядом обвинувального акта за його відсутності, у зв`язку з чим прокурором у порядку, передбаченому ч. 1 ст. 302 КПК України, був направлений до суду обвинувальний акт разом із клопотанням прокурора про розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні, без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
До обвинувального акта додана письмова заява ОСОБА_2 , складена в присутності захисника ОСОБА_3 , щодо визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні.
Захисник ОСОБА_3 підтвердив добровільність беззаперечного визнання винуватості ОСОБА_2 , його згоду зі встановленими в результаті досудового розслідування обставинами і згоду на розгляд обвинувального акта за його відсутності.
Крім того, до обвинувального акта додані матеріали досудового розслідування, у тому числі документи, які засвідчують беззаперечне визнання обвинуваченого своєї винуватості.
Згідно з ч. 2 ст. 381 КПК України суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згодний з розглядом обвинувального акту за його відсутності.
У зв`язку з тим, що обвинувачений беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згідний з розглядом обвинувального акта за його відсутності, прокурором був надісланий до суду обвинувальний акт з клопотанням про його розгляд у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні, суд, вивчивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали, вважає можливим розглянути обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду у судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження і ухвалити вирок.
Вивчивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали в їх сукупності, перевіривши встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються сторонами кримінального провадження, суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_2 у тому, що він своїми умисними діями вчинив незаконне придбання та зберігання психотропної речовини без мети збуту, і тому знаходить правильною кваліфікацію його дій за ч. 1 ст. 309 КК України.
Відповідно до загальних засад призначення покарання, визначених ст. 65 КК України, суд при призначенні покарання зобов`язаний враховувати ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, дані про особу винного, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання. Виходячи з принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації це покарання має бути адекватним (відповідним) характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу. При виборі покарання мають значення і повинні братися до уваги обставини, що його пом`якшують та обтяжують.
Згідно ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.
Суд, призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_2 , враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Згідно зі ст. 66 КК України суд визнає пом`якшуючою обставиною щире каяття ОСОБА_2 у вчиненому, яке виявилося у визнанні ним вини у вчиненому кримінальному проступку.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого, відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
При призначенні покарання судом має бути застосований принцип гуманізації відповідальності з врахуванням засад закріплених у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка підлягає застосуванню згідно зі ст. 9 Конституції України та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», а тому суд вважає, що покарання обвинуваченому повинно бути обрано необхідне та достатнє для його виправлення і попередження вчиненню нових кримінальних правопорушень.
Також, суд враховує, що обвинувачений має постійне місце проживання у м. Києві, задовільний стан здоров`я, його спосіб життя: не одружений, не має на утриманні малолітніх та неповнолітніх дітей, не є інвалідом, не є військовослужбовцем, офіційно не працює, раніше не судимий; на обліку у лікаря-психіатра та лікаря- нарколога не перебуває; відношення обвинуваченого до вчиненого - визнав вину; ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, а саме класифікацію за ст. 12 КК - кримінальний проступок, особливості й обставини вчинення: форму вини, мотив і мету, спосіб, стадію вчинення, характер і ступінь тяжкості наслідків, що настали, відсутність завданої шкоди, та вважає за необхідне призначити покарання у межах санкції інкримінованої статті КК України. При цьому суд враховує заяву ОСОБА_2 від 28.04.2025 року про призначення йому такого покарання судом.
Крім того, суд враховує заяву ОСОБА_2 від 28.04.2025 року, в якій останній зазначив, що він курс лікування від наркоманії не проходить та не бажає проходити, а також, що йому було роз`яснено зміст ч. 4 ст. 309 КК України. Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що з метою виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень, обвинуваченому ОСОБА_2 слід призначити покарання у виді штрафу.
Таке покарання перебуває у справедливому співвідношенні із тяжкістю та обставинами скоєного і особою винного, адже справедливість розглядається як властивість права, виражена, зокрема, в рівному юридичному масштабі поведінки й у пропорційності юридичної відповідальності вчиненому порушенню..
Запобіжний захід ОСОБА_2 не обирався.
Цивільний позов у кримінальному провадженні відсутній.
Процесуальні витрати у кримінальному проваджені підлягають вирішенню відповідно до ст. 124 КПК України.
Речові докази у кримінальному проваджені підлягають вирішенню відповідно до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 368, 370, 374, 381, 382 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави. Запобіжний захід ОСОБА_2 не обирався.
Цивільний позов у кримінальному провадженні відсутній.
Стягнути з обвинуваченого ОСОБА_2 процесуальні витрати - вартість проведеної судової експертизи матеріалів, речовин і виробів № СЕ-19/111-25/24454-НЗПРАП від 16.04.2025 року в розмірі 3565 грн 60 коп. - в дохід держави.
Речові докази у кримінальному провадженні, а саме:
- оптичний носій інформації DVD-R диск «My Media» 4.7gb. 120 min - залишити в матеріалах кримінального провадження;
- кристалічну речовину білого кольору, яка містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP, масою 0,350 г., що передана до камери схову речових доказів Дніпровського УП ГУНП у м. Києві відповідно до квитанції № 024083 від 26.04.2025 року - знищити.
Вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому ст. ст. 381, 382 КПК України, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
З інших підстав вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі, якщо вирок було постановлено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому ст. 382 КПК України, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Суддя ОСОБА_1
- Номер: 1-кп/755/1081/25
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 755/7175/25
- Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
- Суддя: Омельян І. М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.04.2025
- Дата етапу: 29.04.2025
- Номер: 1-кп/755/1081/25
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 755/7175/25
- Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
- Суддя: Омельян І. М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.04.2025
- Дата етапу: 30.04.2025
- Номер: 1-кп/755/1081/25
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 755/7175/25
- Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
- Суддя: Омельян І. М.
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.04.2025
- Дата етапу: 30.04.2025